Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelenkába kakilás meddig...

Pelenkába kakilás meddig normális? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Unokatesóm kislánya 3,5 éves lesz 1,5 hónap múlva és szorulásos, ha kakil, csak és kizárólag pelenkába.

Mi lehet az oka?

Szerintük természetes, én nem tudom.

Anyukája már mindent megpróbált, mégis elmarad a wc-be kakilás

Az ujját is szopja sokszor.

Hogyan segíthetnék? Valami ötletetek van?


2012. febr. 20. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Mi értesz az alatt hogy mindent megpróbált?

Ültessék rá a wc-re egyszerűen. Tudom, hogy nem jó erőltetni, de egy 3.5 évesnek már tudnia kéne, hogy hova kell kakilni, és biztos hogy tudja is, csak valamiért fél.

Nálunk is ez volt, az én lányom is néha szorulásos, nehezen kakil, mindig sír előtte. Wc-be egyáltalán nem akart kakilni, mindig nem-et mondott. Egyik alkalommal, amikor épp fürdés előtt voltunk, és már nem volt rajta pelenka, kakilnia kellett, hirtelen mozdulattal ráültettem a wc-re. Persze ellenkezett, de ott tartottam, erőltettem. Végül belekakilt, és örült is neki. Azután minden alkalommal ha kakilnia kellett, vittem a wc-re. Az első 3-4 alkalommal még ellenkezett, de aztán már ő mondta hogy menjünk a wc-re, mert már megszokta, és gondolom rájött ő is hogy kényelmesebb a wc-be mint a pelenkába. Amikor szorulása van még most is sír, és van hogy többször is rá kell üljünk és nem jön semmi, de ez sajnos ilyen.

2012. febr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Visszatartja, nem hajlandó a wc-be kakilni. Ha ráültetik, akkor is visszatartja.

Szép szóval, mesével, kérleléssel.

Lelki oka lehet vagy mi a gond?

2012. febr. 20. 19:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Decemberben volt 3 éves a kisfiam, és Ő is csak pelenkába kakil, sőt még éjjel is pelenkába alszik. Semmi probléma nincs, még nem érett meg fejben. Ha erőltetik annál rosszabb lesz, örökre kellemetlen "élmény" lesz a kakilás, és székrekedésre hajlamos lesz, ami az egészsége szempontjából nem jó. A világon semmi nem törtnik ha mondjuk 4 évesen fog előszö wc-be kakilni.
2012. febr. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még a pelenkába kakilás annyira nem is gáz, de az, hogy természetesnek veszik a szorulásos gyermeket, az azért kemény. Sok rost, erjesztett tejtermék, reggeli tejeskávé, és rengeteg mozgás!!!! VAGY hagyjátok rá továbbra is, hogy szorulásos és kész, és később ne csodálkozzatok rajta, hogy egy csomó betegsége lesz (emésztési problémák, vastagbél problémák, aranyér, és ezek még a finomabbak).

A pelusban kakilás viszont nem kóros, inkább érzik cikinek az anyukák. Nem WC-re kéne szoktatni, előbb bilire, mert a WC magas, és mély, a gyerekek általában félnek tőle, a bili viszont kicsi, és látod, mit "tettél" bele. Az ujjszopás sem probléma, 5 évesem is szopja az ujját, én is szoptam, de már régóta nem csinálom :)

2012. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rokon kislány, nem én vagyok az anyukája.

Válogatós, nem szeret enni. Azt is erőltessék? Nyomják le a torkán? Wc-be pisil, nem fél a wc-től.

2012. febr. 20. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4 vagyok és az evésre is vannak jól bevált trükkök. Pl. gyümölcs összeturmixolva, ebből jégnyalókát csinálni; állat alakú szendvics, amihez megcsinálod a szendvicset (kenyér, vaj, felvágott, főtt tojás, meg valami kence) és állat formájú sütiszaggatóval kiszaggatod, a maradékot meg anya vagy apa megeszi; építkezel a tészta-pöriből; a tejbegrízre kakaóporból szemet-szájat rajzolsz; mini rántott husit sütsz; ti magatok csináltok gyümölcsjoghurtot joghurtból és friss gyümölcsből; és egyszerre 3-4 falatot teszel a tányérra, és nagyon látványosan örülsz, ha mindet megeszi, és tuti, hogy kérni fog még.... stb
2012. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok, és szinte gondoltam hogy 0-ra leszek pontozva. Pedig érdekes, nálunk mégis bejött amit írtam.

És a székrekedéses dologgal kapcsolatban, én csinálhatok akármit, turmixolom a gyümölcsöt, elrejtem a zöldséget, sok rostot eszik, és mégis székrekedéses. Na ez akkor miért lehet.

2012. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sok-sok-sok folyadék és mozgás!! Meg az is biztos jót tett neki, hogy rákényszerítetted a WC-re....
2012. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az en kislanyomnak a Bilikonyv-Alona Frankel-tol segitett.

Ez nagyon aranyosan elmagyarazza , hogy a pelenka helyett a bilibe lehet kakilni.

Minden nap 50* olvastuk el. Es egyik nap( mivel Samu a kisfiu is a konyvben) kerte a bilit a kakihoz.

Hozzateszem o is szekrekedeses volt, mert visszatartotta.

Persze kapta a rostban gazdag eteleket, amit vagy megevett vagy nem. Laevolac sirupot is kapott, de igy is 3-4 naponta volt kaki.

A konyv utan mintha kicsereltek volna. Nekunk bevalt. Egy probat meger.

2012. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!