Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszatérő láz 2 és fél éves...

Visszatérő láz 2 és fél éves gyereknél. Volt már ilyenetek?

Figyelt kérdés

2 és fél éves bölcsis lányom 3-4 nap szünettel állandóan lázas. Ez az állapot egy hosszú (egy hetes) 41, majd 39-40 fokos lázzal kezdődött, aztán pár nap szünet, 38 fokos láz pár napig, pár nap szünet és újra 38 fokos láz megint napokig.

Mielőtt valaki belekötne :), persze voltunk orvosnál vele. Vérvétel, garatváladék elemzés, minden negatív. Ezek az állapotok általában maguktól múltak el, antibiotikum és társai bevétele nélkül. Most immunológiára megyünk, de addig is érdeklődnék, volt-e már valaki hasonló helyzetben? Elég aggasztó ez az egész... :(


2012. febr. 22. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát ez durva. :( Ilyen nem volt, olyan volt, hogy ritkán! belázasodott a lányom úgy, hogy semmi egyéb tünete nem volt. Elvittük a dokihoz, aki azt mondta, tessék levetkőztetni a gyereket, valamit keresünk rajta, hátha találunk olyat, ami feltehetően okozza a lázas állapotot (mert nyilván valami gyulladás van a szervezetében). Meg is találtuk, a kisajkai voltak összenőve, ami lányoknál sűrűn előforduló dolog, ambulánsan szétválasztották, utána kicsit kezelgettük krémmel, azóta minden okés. Valószínűleg ez volt a probléma, mert azóta csak úgy lázas, ha más tünete, panasza is van. Nem azt mondom, hogy a te lányodnál is ilyen van, de érdemes a dokinak ilyenkor végigpásztáznia a testét, hátha lát valamit, amerre érdemes elindulni. De természetesen az egyéb vizsgálatokat is el kell végezni, addig ne nyugodjatok, amíg nem találnak valamit.
2012. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

26 hónapos bölcsis fiamnál hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy "csak" hőemelkedése van, gyakorlatilag 4 hete.

Közben persze volt beteg is, gyakran van légúti fertőzése, de tünetmentes állapotban is 37,3-37,6 az esti hője. Mi is voltunk vér+vizelet-vizsgálaton, kristálytiszta a lelete.

Tavaly megjártunk a pulmonológiát, volt bőrpróbás allergia-vizsgálat is, mind negatív, csak az IgA szintje nagyon alacsony. Doki szerint ez csak az átélt betegségekkel fog javulni.

Én már nem tudom mit gondoljak, lehet ilyen kicsiknél pszichés eredetű? Jól érzi magát a bölcsiben, szeretik is őt, de nem boldog az ottlétektől (mondjuk idén össz-vissz 6 napot volt a sorozatos betegségek miatt).

2012. febr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ilyen valóban nem volt nálunk sem, hanem más tünet nélküli láz kétszer. Mindkét esetben igen magas láz, és semmi más tünet. Az orvos azonban heves vörös garatképleteket látott, amit mi ugye nem. És nem folyt az orra, nem köhécselt és nem tüsszögött. Vírusfertőzésnek diagnosztizálták. Első alkalommal már aznap este se kapott kúpot, még hőemelkedése se volt estlre, pedig reggel 40 fokosláza volt, második alkalommal pedig 2 nap alatt ment ki belőle.
2012. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kedves 2.válaszoló! úgy látom, hasonló a helyzet, és én is pszichés okokra gondolok. nemrégen olvastam, h volt egy kislány, aki generált magának egy állandó betegséget, mert az anyukája nem szeretett bejárni dolgozni. Én sem szeretem, és ezt nem is titkolom. de nemsokára jön a kistesó, így addig még szerettem volna dolgozni...

A lányom is szeret bölcsibe járni, és a láztól függetlenül jó étvágyú, jó kedvű, eleven kiscsaj.

mi az az IgA? És most nálatok hol áll a dolog?

2012. febr. 22. 14:43
 5/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is bölcsis korban kezdett feltűnni,hogy szinte állandóan beteg a kisfiam,gyakran úgy lázasodott be,hogy semmilyen magyarázat nem volt rá,mert sem a torka nem volt piros,sem lázas nem volt,ilyenkor a szájában aftái voltak.

Később volt egy izületi gyulladása,aminek kapcsán immunológiára kerültünk és a doktornő kérdezgetett arról,hogy mennyit szokott beteg lenni stb. ,tüneti naplót kellett vezetni amiből kiderült hogy kb 4-5 hetente lázasodik be,történtek laborvizsgálatok az ilyen belázasodások alkalmával többször ,második éve tartós betegnek számít és kapjuk a juttatásokat amik ezzel járnak.


Marschall szindróma (PFAPA szindróma - periodic fever, aphthosus stomatitis, pharyngitis, adenitis)


A betegség fő tünete a havonta visszatérő láz, amelyhez tonsillo-pharyngitis, oralis ulceraciók és nyaki lymphadenitis társul. A lázas epizódok hirtelen kezdődnek és általában 3-6 napig tartanak. A lázas epizód alatt a gyermek nagyon betegnek látszik, gyenge, elesett. A fent említett tünetek legalább egyikét mutatja a láz mellett. A jellegzetes kritérium-tünetekhez arthralgia, hasi fájdalom, hányás, hasmenés, légúti tünetek csatlakozhatnak. A lázas epizódok többnyire négyhetente visszatérnek. A lázas epizódok között a gyermek tünet és panaszmentes. A láz többnyire jól reagál egyetlen dózis glükokortikoid adására.


PFAPA szindróma diagnosztikus kritériumrendszere:

5 éves életkor előtt kezdődő, szabályosan visszatérő lázas epizódok

felső légúti infectio hiányában észlelt legalább egy tünet a következők közül: apthosus stomatitis, cervicalis adenitis, pharyngitis

a ciklikus neutropeniát és a hereditaer periodikus láz szindrómák lehetőségét kizártuk

a lázas epizódok között a beteg tünet és panaszmentes

normális növekedés és fejlődési ütem

A diagnózis klinikai, ezért kötelező minden hasonló tünetekkel jelentkező más betegséget kizárni. Itt kell megemlíteni, hogy a PFAPA számos más autoinflammatios szindróma szintén aspecifikus tüneteivel átfedést mutathat. Szintén megnehezítheti a diagnózist az atípusos prezentációs tünetek jelenléte, a szabálytalan időközönként jelentkező lázas periódusok, vagy a lázas periódusok között, vagy éppen a lázas periódus alatt észlelt interkurrens fertőzések jelenléte.


A betegség többnyire néhány évig tart. Idővel a lázas periódusok között egyre hosszabb időszakok telnek el, majd a tünetek spontán megszűnnek, még a felnőttkor előtt. A Marschall szindróma jóindulatú kórkép, a beteg fejlődését és későbbi életkilátásait, életminőségét semmilyen formában nem befolyásolja.

2012. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Olvass bele,itt többféle periódikus láz szindrómáról is írnak :


[link]

2012. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 29. 13:12
 8/15 anonim ***** válasza:

Remélem még nem késő a válasz. Az én lányom is ilyen volt, a dokink javasolt egy védőoltást:


PREVENAR


[link]


Amióta ezt megkapta semmi gond, pedig már 7 éves. A férjem is ilyen volt, neki is beadattam a felnőtt verzióját. Neki is nagyon hatásos. Nem tudom, hogy ez most benne van- e kötelező védőoltás sorozatban.

2012. márc. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok, a fiam a bölcsikezdés előtt orvosi javaslatra megkapta a Prevenart, de nem hiszem, hogy az visszetérő láz ellen védene.

Én már nem mérem a hőjét esténként, csak ha melegebb a kis teste vagy gyanúsan csillog a szeme.

Tegnap újrakezdtük a bölcsit, kapott Ribomunylt, járunk sókamrába, fizikailag is igyekeztünk megerősíteni, remélem mindezek együtt és a jobb idő meghozzák a javulást.

2012. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Prevenár nem a visszatérő lázra, hanem a steptococcus okozta fertőzésekre jó.Ha streptococcus okozza a lázat, jelen esetben visszatérőt, akkor jó. Nekünk bevált. Egyébként az immunotofina immunerősítőt adom még nekik. Szeptemberben kezdték el szedni és azóta egyszer sem voltak lázasok. Még egy árva köhögés sem volt.
2012. márc. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!