Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen megoldás segített...

Milyen megoldás segített elhúzódó végbélrepedés (ha volt ilyen) gyermekednél?

Figyelt kérdés
Voltunk nem egyszer házidokinál, kórházban gyermekambulancián, sebészeten. Konkrét gyógyszert nem kaptunk, csak tanácsokat + "3 hét múlva begyógyul" a már akkor 1,5 hónapja kezelt gyermekem feneke. Kapja a laevolac-ot, betadin és neugranormon kenőcs felváltva, időnként kamillás ülőfürdő és homeopátia erre a célra. De a nem múlt el a fájdalom végleg. Mit tehetnék még?
2012. márc. 6. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kinevetsz, de nagyanyám mindig a disznózsírra esküdött, én a mai napig azt használom, ha keményet kakil valaki a családban. Gondolom, ettől van a baj nálatok is.

Persze mindenekelőtt azt kell megoldani, hogy csak puha legyen a széklete, hogy a seb könnyen tudjon gyógyulni. Erre minde reggel natúr joghurtot javaslok egy nagy kanál szilvalekvárral.


Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2012. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

tanács engem is érdekelne :(

lassan 2 hónapja küzdünk. szerencsére nem folyamatosan és fájni nem fáj neki, de kimarad egy nap és másnap már véres... :(

orvosunk csak annyit mond, hogy türelem és mindig hashajtó. laevolac, glicerines kúp és mira víz, mikor melyik :S



hogy juttatod be a neogranormont a popijába?

bocs, hogy megkérdezem, de nekünk lehet kéne hámosítózni, csak hát hogy?

2012. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
elfelejtettem írni, hogy a kajára figyelek. semmi csoki, semmi kuki meg fogós nasik, sok gyümölcs, rostos innivalók...
2012. márc. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, hátha segít! Végbél repedésre is való ahogy végigolvastam...

Jobbulást kívánok!


[link]

2012. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia,nálunk is hasonlo a helyzet,azota miota leszokott a pelisrol.Nem akar a bilibe kakálni,eleinte inkább visszatartotta,azota meg ha van is kaka elég kemény ,na és véres.Megkérdezhetem,hogy nálatok a doki mondta,hogy a végbél van berepedve?Mert én ott nem látok semmit a fiamnál,szerintem nálunk inkább feljebb van a repedés,probáltam már mindent neki,de nem mulik.Ha sikerul neki minden nap kakálni,akkor jobb,de van hogy csak 3 naponta van neki,de neki sem fáj.Egyébként most 2,5 éves,ja és annyit még kérdezhetek,hogy hogyan véres a széklete,mert az én fiamnak kivulrol olyan nyálkás,bocs hohy így leírtam.koszi
2012. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2.-3. vagyok. nekem azt mondta a doki, hogy ha piros, friss, nyákos vér akkor repedés és kaki közben sértette fel.

ha alvadt vagy fekete vér, tehát nem friss akkor pedig valami más gond van, azzal azonnal ki kell vizsgáltatni.

2012. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolso elotti vagyok,nekem is így mondták,de zavaro,mert a friss vérnek se volna szabad ott lennie.
2012. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy labort megérne, ha nem akar múlni a vérzés.

Sajnos nálunk is csak végbélrepedést diagnosztizáltak. Később derült ki, hogy nagyobb a baj. A háziorvosok nem gondolnak komolyabb bajra. Minket is csak a sebészetre küldözgettek, de hiába. A végén gasztroenterológián csináltak vérvizsgálatot, ott derült ki, hogy gyulladás van a szervezetében.

Gyulladásos bélbetegsége van. :(

2012. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Fiam 2,5 éves. Nem szobatisztaságra szoktatás miatt alakult ki, hanem vszínű, hogy ünnepekkor több volt az édesség. Neki nem vérzik, hanem fáj. A sebészeten mondtak áment a repedésre, mert elég mélyen van neki és ott tudták megnézni. Széklet lágysága teljesen rendben van és volt is mindig (rengeteg gyümölcsöt eszi és nem nagyon szokott nasizni), csak az az egy alkalom volt kemény, amiből adódott a baj. Ezért sem tudom igazán, hogy még mit kellene tennem!
2012. márc. 9. 18:22
 10/10 anonim válasza:
Nálunk is végpélrepedést diganoztizáltak kaptunk rá kenőcsöt az kivülről mindig begyógyítja a sebet. De a végbél piros a gasztroenter. azt mondta h szerinte baktérium de csak úgy tud kenetet venni ha altatják 17 hónapos a gyermekem nem szeretném ilyennek kitenni nálunk szerencsére nincs vér, se nyák a székletben.
2019. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!