Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadjam óviba a kisfiam, ha...

Beadjam óviba a kisfiam, ha nyáron 3,5 éves lesz, itthon vagyok 1 éves kistesóval, és a nagy fiam nem szeretne oviba menni?

Figyelt kérdés
Szívesen itthon tartanám, nagyon kötődik hozzám, ismerősök többnyire az ovit javasolják. Szinte teljesen szobatiszta, bár balesetek előfordulnak, szépen eszik egyedül. Öltözködés még nem önálló. Szerintem érett az ovira, de érzelmileg nagyon kötődik!! A fiam nem szeretne menni, a z ismerősök azt mondják adjam be, mert nagyon kötődik hozzám, és ez a kötelék könnyebben lazulna most, mint később. Én hezitálok. Ha állami oviba adom be, ott nem lehet heti 2-3-4 napot járatni? Természetesen csak félnaposra gondoltam. Köszönettel,
2012. márc. 26. 05:21
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Az ovi kötelező úgy tudom, ez évtől.

Viszont ki lehet váltani azzal, hogyha CsaNába járatod. Oda meg viheted félnapokra is akár :)

2012. márc. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyit van hasonló korúak társaságában, ha nem túl sokat, akkor érdemes beadni. Most még el sem hinnéd mennyit fog változni rövid idő alatt, mert az egy teljesen új világ lesz számára. Szerintem ennyi idős korban hasznára fog válni és neked is. Én nem bántam meg, hogy beadtam.
2012. márc. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
próbáld meg,annyit megér,de ha tényleg nagyon nehezen viseli majd még a délelőtt is akkor inkább várj vele 1 évet.most persze hogy tiltakozik,hisz nem is tudja mi az az ovi,mit veszíthet.próbáljatok ki egy hetet aztán ha nem megy tényleg nagyon sír,és az óvónénik is azt mondják nem nyugszik,nehezen viseli akkor várj még vele.
2012. márc. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem kívánságműsor...

nálatok mindenben a gyerek dönt? :O

Hozzám is kötődnek a gyerekek érzelmileg, de mégis gyereknek gyerek a barátja, és az oviban jól érzi magát a társai között.

Olyannyira szeretnek járni, hogy nyáron is végig mennek, ottalvósak.

2012. márc. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom most 3, nem írattam be erre a pár hónapra. De annyira látom már, hogy most már menne gyerekek közé.

Sokat változik még, a fiad is, kell neki a társaság. mindenképp írasd be. :)


Max. majd ha nagyon nem megy, nem fog járni, de hogy ő szeret-e majd járni, nagyban függ a te hozzáállásodtól.:)

2012. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy tudsz e olyan programot szervezni neki, ahol vele egy korúak társaságában van. (játszótéren mondjuk) Ha igen, akkor szerintem nem baj, ha otthon marad még egy évet.


Ha csak Te, meg a kistesó vagytok, akkor az szerintem kicsit kevés, akkor azért fél napra én beadnám az oviba.

2012. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!