Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam át a rácsos...

Hogy szoktassam át a rácsos kiságyból a szép virágos gyerek ágyacskájára a kislányom? 22 hónapos.

Figyelt kérdés

Van esetleg valami bevált módszer?

Nagyon szereti a rácsos ágyát,de jön a tesó,és ő meg már "nagy lány" :)

Néha van úgy,hogy d.u. el tudom altatni a virágoson,de mintha nem aludna ott jól,talán fél is egy picit,nem tudom,mindig nekem kell bemennem hozzá ha már ideje van hogy felkeljen,mert nem mer kijönni szerintem. Ha a rácsosban alszik onnan mindig kiabál ha felébredt.

Kislányom születése óta külön szobában, mindig egyedül aludt el, és ezen továbbra sem szeretnék változtatni.


Én egy lepedőre gondoltam (Micimackó,mert azt szereti), hogy azzal letakarom a nagy ágyat hátha akkor szívesebben és nyugodtabban aludna ott...Más ötletem nincs...

Várom válaszaitokat!

25 hetes km


2012. ápr. 1. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktattam át, hogy melléfeküdtem amíg elalszik... két-három napig.

Na ezt megszokta, és utána 2 hét volt, mire egyedül elaludt. Aztán most annyira szereti az ágyat, hogy a benne lévő ágyneműt is hurcibálja a lakásban..:))


Ez volt nálunk. Ja, és elneveztük az ágyat CsiCsi ágynak.

Mondtam neki, hogy ő már nagyfiú és itt kell aludni, nem is kényelmes már a rácsoságy, meg mindíg bevered a buksid, mert nem férsz el benne.. stb.

2012. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

èn nem eröltetném. neked tetszene ha egy számodra kedves dolgot csak úgy a tesód megkapna.


Pl kapnál egy szobabútort most anyukádtól, amit szeretsz, szép. Aztán anyád gondolna egyet és oda adná a tesódnak, elvenné töled.

Az más kérdés ha te is oda akarod adni, neked már nem kell.


Nálunk is jön a második, la´nyom most 18 hós. De nekünk eszünkbe sem jutott hogy lányomat kitegyük az ágyából azért mert jön a tesó. Szerintem a testvérféltékenység egyik meleg ágya, ha a gyerek nem akarja az ágyát elhagyni de te leszoktatod.

A rácsos ágy elhagyás egyszerü szokott lenni. mikor a gyerek késsz egyszerüen ott alszik és örömmel teszi.


Mi tesónak bölcsöt veszünk, majd teljesen ugyan olyan ágyat veszünk neki is, mert ezekböl normál ágy csinálható. (140 hosszú)

2012. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Muszáj lenne átszoktatni?Ha ennyire ragaszkodik a kiságyhoz,ennyire szereti,lehet,hogy eléggé megviselné,ha a tesó miatt kéne lemondania róla.Nem tudtok venni a tesónak egy másik rácsos ágyat,és akkor ő is maradhatna a saját helyén?Aztán egyszercsak úgyis elege lesz a rácsokból,és magától is akarni fogja az ágycserét.A lepedő egyébként jó ötlet,egy próbát megér,vagy ha viheti a kedvenc játékát magával aludni,esetleg "segíthet" az ágyazásnál,mint a nagyok.És mondd el neki,hogy azért kapta a szép új ágyat,mert ő már nagy,és ha felébredt,nem kell megvárnia,hogy érte menj,nyugodtan ki tud szállni egyedül is az ágyból.Ha viszont semmi sem használ igazán,továbbra is fél,lehet egy ideig tényleg hanyagolni kéne a nagylány ágyat,és pár hónap múlva újra próbálkozni,lényeg,hogy ne érezze erőszaknak,kötelezőnek,mert akkor nehezen fogja megszeretni.
2012. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én eltenném a rácsosat hogy ne is lássa egy pár hónapig,mert ha folyton látja akkor azt fogja választani.meg mérges lesz a tesóra mert őt rakod bele.
2012. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Mennyi idős volt a gyerkőc akkor?


Különben meg nem mindenáron akarom én sem átszoktatni pl. sírva nem fogom otthagyni az új ágyon,nem vagyok szadista :D Csak jól jönne ha a kistesót tudnám már abba az ágyba tenni. Hely nincs másik kiságynak úgyhogy ez kizárva!

2012. ápr. 2. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!