Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Kukac" húzogatást akinek nem...

"Kukac" húzogatást akinek nem hagyja a gyerek, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
2 és fél éves, eddig hagyta, apránként haladtunk is, volt Ftorocort, körömvirág, de még messze vagyunk a hátrahúzhatóságtól, és már sebészeti beavatkozással riogatnak az orvosok. Tudom, hogy sokmindent meg lehet egy ekkora gyerekkel beszélni, de ezt NEM, NEM, és NEM hagyja:( Mit tegyek?
2012. ápr. 2. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Csináltasd vele! Mi is így csináljuk, majd amikor rájön, hogy nem is fáj egy picit furfanggal lehet segíteni.

Sajnos nálunk "feltépte" a doki. Nem volt lehetőség már a kenőcsre, mert begyulladt alatta.Utána ne mondjam mennyire nem engedte, hogy hozzáérjünk. De sikerült rávennünk, hogy akkor huzza és mossa meg magának. A 4 hetes kontrollon olyan ügyesen hátrahúzta, hogy a dokinak hozzá se kellett érnie!

Most ugyanez van a kistesónál, csak neki nem volt beavatkozás, viszont nagyon makacs és nem engedi, őt is sikerült rávenni, hogy magának csinálja, és olyankor odanézünk, hogy mutasd csak milyen ügyes itt valaki és máris kicsit segítettem neki:)

2012. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam, arra sem hajlandó:( Köszönöm a tanácsot, de nagyon távol van sajnos egy ilyen elegáns megoldástól.
2012. ápr. 2. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Újszülött kora óta minden fürdéskor felhúztuk a bőrt a fitymáján mindkét kisfiamnak, ezzel megelőzve a későbbi ilyen tárgyú problémákat.... Sajnos nagyon nagy a tévhit, nagyon sok gyerekorvos van ellene, de nekem pl. még senki sem tudta hihetően megmagyarázni, miért. Nagyon sajnálom a kisfiaitokat, hogy ezen a tortúrán kell átesniük :( Én azt tudnám nektek javasolni, hogy este, mikor elalszik, és a legmélyebben alszik, akkor próbáljátok meg. De szigorúan csak olyan gyorsan, mint a villám, ketten apával, és mindig csak annyira, hogy nehogy fájdalmat okozzatok neki. Ha ezt durvának, vagy kivitelezhetetlennek tartod, akkor a másik: fürödjenek együtt apával. Mosakodjanak hangosan: apa mondja el, hogy most megmosom a fülem, hogy jól halljak, megmosom a szemem, hogy jól lássak, stb... és aztán mossa meg a ... hmmmm kukiját talán már nem írhatok :D Szóval, legyen ott a gyerek előtt a példa. Lehet, hogy csak egy hét múlva fogja majd hátrahúzni, de hidd el, fogja csinálni magának. A gyerekek abból tanulnak, amit látnak! Ja, és ne éreztessétek vele, hogy ez olyan nagy dolog, hanem inkább azt lássa, hogy ez természetes, minden felhajtás nélkül... Sok sikert és kitartást!
2012. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

fürdőkádban mikor el van foglalva a játékával akkor villámgyorsan húzd hátra és annyi :)


szegénykének fájna, azért nem akarja hagyni? :(

2012. ápr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Olyan nincs,hogy nem engedi.Nekem 27 hónapos,de mikor kiemelem a vízből le is húzom hiába üvölt.Üvölt fél percig aztán ennyi.Mi voltunk vele januárba a sebészeten s le is szedték a bőrt.1 hétig borzalmasan fájt neki,mert nem tudott még menni se.Márcusba voltunk controllon s azt mondták minden rendbe,de 9 éves kora körül plasztikázni kell,hogy teljesen egyenes legyen.Egy pár perces sebészeti beavatkozás.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyan nincs, hogy nem engedi? Nekem nem villámgyorsan hátrahúzni kell, hanem kitartóan "tornáztatni" ami kis idő, és nyugalom. Nagyon kicsi a nyílás, szó sincs arról, hogy a hátrahúzás mozdulatát nem engedi... Az észt, a tapasztalatot, és a problémamegoldó készséget, nem a gyermekek számában mérik egyébként. És én is születése óta foglalkozom vele, de neki a letapadás mellett szűkülete is van, amit ennyire sikerült eddig kitágítani. Mindennapos "rutin" volt, de most hirtelen megmakacsolta magát. És köszönöm a tánácsokat, de üzenem a 4 gyermekes, és ettől nyilvánvalóan szuper anyának, hogy egy húgyúti fertőzés után vagyunk, ami fájdalmas volt neki, így most rögzült neki a negatív élmény, ezért tiltakozik az egyébként fájdalmatlan, ismétlem eddig rutin procedúrától. Elnézést, hogy némi szarkazmust váltott ki belőlem a 4 gyerekes, de nagyon nehéz napok után, nagyon nehéz időszakban vagyunk, plusz kicsit holtpont a dackorszak miatt, és a legkevésbé sem hiányzott egy ilyen " Olyan nincs, hogy tipusú megmondom a frankót, 4 gyerekem van anyuka...
2012. ápr. 3. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:

HÍÍÍ,kedves kérdező,ez jó volt!!!Tetszett!!!

Bocsi,a kérdésre érdemben nem tudok válaszolni,talán ha egy-két nap szünet lenne?Vagy az ebben az esetben lehet nem túl jó,bár olyan nincs,h nincs ;)

2012. ápr. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi 7-es, jól esett, hogy megértettél:)
2012. ápr. 3. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!