Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumiról való leszoktatásnál...

Cumiról való leszoktatásnál tényleg bejön az a "trükk", hogy picit levágunk belőle, megkurtítjuk, aztán 2-3 naponta ezt ismételjük, élvezhetetlen lesz a cumi, és így önmagától teszi le, mert nem jó?

Figyelt kérdés
3 éves kislányomat szeretném leszokatni, igaz, csak alváshoz kell neki, de szeretném, ha letenné már végre.
2012. ápr. 9. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még erről a módszerről, de az én fiam is nagy cumis volt. Csak cumival aludt, és itthon is állandóan a szájában lógott. Pont egy éve 3,5 éves volt, mikor megbeszéltük, hogy ha jön a nyuszi odaadjuk neki és cserébe kap a nyuszitól egy olyan játékot, amit szeretne. Féltem tőle, hogy nem fog beválni a tervem, mert mint írtam nagyon függő volt a fiam, de egyik-napról a másikra elhagytuk a cumit.
2012. ápr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem,hogy nálunk bejönne ez a dolog. Ugyanis,3 olyan cumink volt már aminek 'majd a fele hiányzott,vagy volt olyan is hogy 2mm tartotta,mert különben oldalra lefittyent az egész gumi része! A kisfiam nem hogy nem vált meg tőlük,úgy szívta,rágta...nem bánta.Én meg azon paráztam,hogy leszakad és a torkán akad alváskor.Szóval nem jött be:S Most egy hete pedig költözés alkalmából megtalált egy sérülésmentes cumit,hurrá!!!Szóval újra tudja kényelmesen szopogatni ezt a fantasztikus találmányt!2,5 éves.

De próbáld ki,hátha nektek bejön!

Én pedig vissza-vissza nézek ide,hátha valakinek bejött valami más megoldás amit kipróbálhatnánk:)

2012. ápr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég veszélyes dolog. Én nem vagdaltam soha a cumit és a kisebbiknél sem fogom. Több megoldás is létezik a leszoktatásra.
2012. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez jó ötlet. Sőt, a cumikra rá is van írva, hogyha egy kicsit megsérült, akkor azonnal ki kell dobni. Ha bevágod a cumit, akkor később könnyen leszakadnak róla darabok, és lenyelheti.
2012. ápr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak megszúrod egy tűvel, vagy itt-ott pár helyen, az nem annyira balesetveszélyes. Az én lányom már akkor eldobja a cumit, ha egy kicsit bereped az oldala, szabad szemmel szinte nem is látni a lyukat olyan kicsi, de ő már nem tudja rendesen szívni, mert belemegy egy kis levegő. Ha nem adnék neki újat, akkor nem tudom mi lenne, még nem mertem kipróbálni, mert annyira ragaszkodik hozzá.
2012. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ahhoz hogy a cumi "elromoljon" elég rá egy pici lyuk, és már nem tudja szívni, mert a levegőt is szívja, és így már nem jó
2012. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk bejött, bár nagyrészt nem én hanem a gyerek alakította ezt a módszert. 22 hónaposan elkezdett olyan brutális módon cumizni hogy 1 hét alatt lyukasra rágott egy cumit, kapott újat, de egy hét alatt annak is annyi. Akkor kapott mégegyet, de mondtam neki, hogy nagyon vigyázzon rá, mert anyának nincs több pénze cumit venni, ha tönkremegy. Persze ezt is szétrágta. Én meg levágtam titokban a cumi rágott végét, maradt vagy fél centi szilikon. Mikor felébredt ilyen volt mellette. Ha kérte én odaadtam azt neki, de nagyon zavarta hogy kiesik a szájából, se szívni nem tudja. Én persze együttérzően sajnáltam, hogy így tönkrement a cumi, így azt érezte hogy mellette vagyok, nem harcolt, nem hisztizett. Kb egy hétbe telt, mikor már nem is kérte a cumit, pedig előtte éjjel-nappal a szájában lógott. Ráadásul akkor volt másfél hónapos a kishuga, aki szintén cumis, de soha nem nyúlt a pici cumijához. Azóta a szomszéd kiscsaj ugyanezzel a módszerrel szokott le egy hét alatt.
2012. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!