Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire fejlett, miket tud...

Mennyire fejlett, miket tud már a 19-20 hós gyermeketek?

Figyelt kérdés
Beszéd, cselekvések stb.
2012. ápr. 12. 14:07
 1/6 A kérdező kommentje:
És igen, nyugodtan lehet dicsekedni, én ehhez szeretettel állok hozzá és megértem az anyai büszkeséget.
2012. ápr. 12. 14:16
 2/6 anonim ***** válasza:

20 hónapos, kisfiú. Mostanában nagyon megugrott a beszédfejlődése - már azt hittem, soha nem akar beszélni, mert a nővére másfél évesen mondatokban beszélt, ő meg még alig pár szót - de mostanra rengeteg szót tud, két-háromszavas mondatokat alkot, rövid mondókát, dalocskát szépen el tud mondani, énekelni.

Hosszú ideje szinte csak egyedül hajlandó enni - nagyon ritka, hogy megetethetem, de egészen szépen bánik már a kanállal.

Mostanában kezdte a bilizést - látja a tesótól, így neki is vennem kellett, eleinte csak esti fürdés előtt ült rá, most már nappal is van, hogy kéri és irtó büszke magára, ha sikerül valamit produkálnia. :-))

Napközbeni alvását megoldja egyedül - bemászik az ágyába, ha elfárad és egyszerűen elalszik - este még mellé kell feküdni picit, de általában gyorsan elalszik.

Mindenben három és fél éves nővére a példaképe, mentora, amit lát a tesótól, azt próbálgatja ő is.

Kedvence a motorozás, imád játszótérre járni, nem fél a magas csúszdákon sem. Idebenn sokat duploznak, építőkockáznak, szereti a kisautókat, a vonat-szettet, de időnként ő is a babakonyhában főz vagy babakocsit tologat, mint a testvére. :-)

Öltözni nem tud, de vetkőzik egyedül, ha kérem, hozza a cipőjét, sapkáját, de ugyanígy odahozza bármelyik családtag kabátját, cipőjét stb., ha kérem.

Ügyesen formabedobózik, a beillesztős, illetve a néhány darabos kirakót összerakja.

Nehéz így összeszedni, mi mindent csinál, tuti kihagyok pár dolgot, de a legfontosabbakat talán leírtam. :-)

Te manód?

2012. ápr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 20 és fél hónapos, nem tudom hol tart, hiszen mindegy is, kétéves korra úgyis minden gyerkőc utoléri egymást.

Beszélni most kezdett pár hete, apa, anya, mama, papa, ilyesmik mennek, egy-két állat (béka, birka), és mondja hogy szia, és egy-két tárgy nevét. Az elmúlt héten kezdett gyorsulni, naponta új szót mond ki.


Mozgásban már minden megy, csak kicsit bátortalan, pl. lépcsőn nem lép egy fokot sem egyedül, nyújtja a kis kezét a babacsúszda alján is :) De már hét hónaposan felállt és 11 hónapos kora óta rendesen jár utcán is. Nála a mozgásfejlődés lépcsői gyorsan jöttek, de a bátortalansága megmaradt.


Szeret rajzolni, bár ez még csak firkában merül ki természetesen, de lelkesen eltesszük a "műveit" :)

Babatornára járunk heti egyszer, a kedvenc feladatait csinálja és várja.


Mit is írhatnék még...az a nehéz, hogy annyira természetes minden amit csinál, hogy nem is tudom, miket szoktak ilyen kérdésekre felsorolni :) Enni én etetem, de ami sűrűbb étel és nem hagy foltot (tejpepapi), azt hagyom, hadd kanalazza egyedül.


Megérteni mindent megért. Ha sétálni megyünk, hozza a cipőjét, ha hazajövünk leveszi. Mindennek tudja a helyét, és rendesebb, mint én, mert a szobába itt-ott hagyott zsepimet vagy papucsomat a helyére viszi, a zsepit kukába dobja. Rendesebb, mint én :)


Sokat játszik egyedül, amíg főzök, vagy hajat mosok, babakonyhában főzőcskézik, autózik, épít Lego-val, ilyesmi. De WC-re mindig bejön velem :) Ja, nem bilizik még, csak ha véletlen belesikerül :)


Hát egyelőre ennyi, nem tudom mikre gondoltál még.

2012. ápr. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyenekre gondoltam, köszönöm!

Az én fiam 19 hónapos, és valójában azért kérdeztem rá ezekre, mert kíváncsi vagyok a hasonló korúakra és hogy mi várható a közeljövőben . Nem tudom, mi az, ami a tankönyv szerint elvárható (őszintén szólva nem is érdekel), ha azt látom, hogy elégedett, vidám és értelmes baba, akkor szerintem nincs ok semmilyen aggodalomra. A fiamat egyáltalán nem érdekli a formabedobó, és a kismotorral is csak barátkozgat (óvatos duhaj, minden játékot szanaszét tanulmányoz, mielőtt használatba vesz), és leginkább azok a hétköznapi tárgyak kötik le, amiket mi használunk. Nagyon sok mindent utánunk ismétel, de önállóan nem használja még a szavakat. Számos dolognál tudja, hogy mi az ha megemlítjük, ránéz-odahozza. És persze nagyon eleven, mászik fel mindenre, intézkedik egész nap :-)

2012. ápr. 12. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy korábbi kérdésre ezt válaszoltam:

"21,5 hónapos a kisfiam. Lépcsőn le-fel közlekedik egyedül, de még nem váltott lábbal - illetve előfordult már, de nem mindig úgy megy, egyszerűbb neki a másik módszer. :) Focizik, létrán le-fel mászik, csúszdán mindenhogy megy, fejjel előre, hason, ahogy csak lehet. De nem tud még ugrálni például, hiába próbálja, főleg a rugós ágyon, még nem jött rá, hogyan kell. :)

Szereti a montesszori tornyot, a formabedobókat, a formakirakókat, a kockákat építeni, játékautózik, homokozik, lapátolja a vödörbe, a formákba, mindenhová. Ja, és kulcsmániás. Szeret firkálni ceruzával, és szoktunk gyurmázni is, ehhez még kevés türelme van, hamar ráun. Állandóan kell lennie nála minimum egy kulcscsomónak, és dugdossa a zárba őket.

Villával nagyon ügyesen eszik, kanállal is tulajdonképpen, de abban sokszor segítenem kell, mert csak akkor hajlandó tök egyedül, ha éppen úgy tartja kedve. Ha megunja, folytatja kézzel. Pohárból szépen iszik egyedül, szívószállal is, és a flakonokból is.

Hisztikorszak indul, nagyon akaratos tud lenni, és tud ám toporzékolni, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja.

Ő egy picit úgy látom, hogy ilyen ugrálás, stb. dologban mozgás terén talán el van maradva, viszont a beszédben előrébb tart. Mondatokat mond, hihetetlen nagy szókincse van, és kommentátor. Amit csak csinál, azt mondja, szinte egész nap be nem áll a szája, sokszor szerintem a seggén veszi a levegőt. :) Eddigi leghosszabb mondata: ANYA, GYEJE SEGÍTS NEKEM NÓZIKÁDAT SZÍVNI, JAJ ISTENEM! :)))"

2012. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!