Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha egy 4 éves gyerek nem...

Baj, ha egy 4 éves gyerek nem iszik tejet?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy attól jön ki neki az ekcéma az arcán, ráadásul elég durván. Tejterméket is keveset eszik.


Kapjon tejet és időnként kenjem neki szteroidos kenőccsel a bőrét (mert csak az segít), vagy hagyjam a tejet és szép a bőre?


Nagy dilemma... nem tudom, mi tévő legyek:(



2012. ápr. 18. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam egy éve nem iszik tejet,kakaót,joghurtot,pudingot, semmit:(

Januárba múlt 3 éves.

A tejtermék nála a sajt,turórudi!Ezeken kívűl semmilyen tejterméket nem hajlandó megenni.

Eddig semmi baja,!!!!!!!!!!!

az orvos is tud róla nem mondott semmit.

Remélem később sem lesz!!!!

2012. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, megértelek! Szerintem egyáltalán nem baj. 2,5 éves kisfiam sem iszik tejet, eddig csak rizsitalt, zabitalt kapott (abból készítek neki macikávét, tejberizst, tejbegrízt). Tejszínt, tejfölt krémlevesekbe, főzelékekbe szoktam tenni egy keveset, így azzal is kap egy kis tejterméket.

Túrót palacsintában megeszi, a sajtokat nem szereti. Teljesen egészséges, gyönyörűen fejlődik, semmi gondunk nem volt még abból, hogy nem iszik tejet. Szerintem a szteroidos kenőccsel nagyobb kárt okoz az ember. Ne aggódj, nem lesz semmi baja, ha egy időre elhagyjátok a tejet. Gyerekorvost már kérdezted?

2012. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A mi dokink szerint nem. Annyit mondott, hogy egyen minden nap 1 rudit vagy joghurtot.

Az én lányom még csak 2 éves, de 15 hónapos korától egy korty tejet nem volt hajlandó lenyelni. Most kezd megint visszaszokni rá, de max. 1 decit iszik meg reggel, nagy ritkán este is. Nem is minden nap.

Szerencsére a sajtot (trappista) imádja, a rudit szintén.


Egyébként a Te gyerkőcöd szereti (szeretné) a tejet?

2012. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szteroidos kenőcsöt nem jó használni, pótold a tejet mással, ne tehéntejet igyon.

Egyébként pedig kérd ki orvos/ok tanácsát szerintem.


Arcra meg nem is szabad szteroidosat!

Nem akarod, hogy szőrös legyen, fényérzékeny, elvékonyodott bőrű, stb, ugye? Ilyen mellékhatásai vannak.... Tudom, mert sajnos sokéves tapasztalatom van :(


El kell kerülni azt, ami kiváltja! Tehát NO tehéntej!

2012. ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj! Az én kisebbik fiam 15 hós, 4 hónapja küzdünk folyamatos középfülgyulladással, és kiderült, hogy a tej okozza. Most kezdtük a tejmentes diétát. Az orvos azt mondta, hogy a tej igen is káros. Nagyon kell vigyáznunk, mert szinte mindenben van tejpor (pl. ropi, felvágott, májkrém)

Ha van egy kis időd olvasd el: [link]

2012. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Dehogy baj! Az egyik leggyakoribb allergén gyermekeknél a tehéntej! Kínálj neki helyette rizstejet, zabtejet, mandulatejet, esetleg bio szójatejet! Nekünk ez vált be.

S még valami: szoktunk puffasztott amarántot venni, nagyon szeretjük, rendkívül jól hasznosuló növényi fehérjéket tartalmaz, s számos ásványi anyagot.Rizstejjel fogyasztjuk, csak ajánlani tudom.

2012. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tej sok más betegség mellett ekcémát is okozhat.

Dr. Robert M. Kradjian orvos a honlapján kifejti hogy a szakirodalom például 1988 és 1993 között 2700 tanulmányban foglalkozott a tejjel a "gyógyászat" címszó alatt. Ebből ő személyesen közel 500-at vizsgált meg. Ezt írta:

"Hogyan foglalhatnám össze ezeket a cikkeket? Még a borzalmas minosítésnél is rosszabbak egy picivel. Eloször is, egy szerző sem beszélt a tehéntejről mint egy mellékhatás nélküli kiváló ételről és mint 'teljes értékű étel'-ről, mint ahogy azt az ipar elhitette velünk. A kiadott riportok fő fókuszában ezek voltak: bélgörcs, bélfertőzés, belső vérzés, vérszegénység, allergiás reakciók csecsemőknél és gyerekeknél, valamint fertőzések mint például salmonella. Még baljóslatúbb a szarvasmarha fehérvérűség vírusától való félelem, vagy a BIV (bovine immunodeficency virus) nevű szarvasmarha AIDS-szerű vírusától, valamint a gyermek cukorbetegség előidézésével való kapcsolatától. A tejben levő vérrel és fehér (genny) sejtekkel, valamint a benne levo kémiai anyagok, permetek egész sorával is foglalkoztak. Gyermekeknél ezek a problémák merültek fel: allergia, fül- és mandula fertőzés, ágybavizelés, az asztma súlyosbodása, bélvérzés, görcsök, és 1-es típusú cukorbetegség. A felnőtteknél a problémák inkább a szívbántalmak és ízületi gyulladás, allergiák, homloküreg gyulladás, és a sokkal komolyabb fehérvérűség, meg a lymphoma-ban és rákban való közreműködése."


Google: tej káros hatása

2012. jún. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!