Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon keveset eszik a gyereke...

Nagyon keveset eszik a gyerekem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éves múlt, kb. 1 hónapja kezdődött a nem evés, 2 hete kb. semmit sem eszik. Ma pl. reggeli 1/4 vajas zsömle pár falat paprika. Ebéd, 5 kanál tejbegríz, uzsonna 1/2 palacsinta. Tényleg nem túlzok, nagyon nagyon piciket eszik. Viszont megiszik 1 liter tejet naponta.

Már eléggé kétségbe estem, pedig nem vagyok az a parázós anyuka.

Mit tegyek? Vigyem el dokihoz, vagy adjak neki Béres cseppet?

A kedve jó, olyan, mint máskor. Biztos fogyott is, bár nem sokat, csak a pocakja ment össze.

Előre is köszi a válaszokat.


2012. ápr. 25. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kislánya is ilyen, azt mondja nem éhes, vagy azt hogy nem szereti, ha mégis eszik akkor órákig csipeget egy fél szelet kenyeret. Veszekedni vele hogy egyen nem lehet mert akkor meg sír. Előbb-utóbb éhes lesz és akkor enni fog. Esetleg megpróbálhatod azt hogy nem kap csokit ha nem eszik vacsorát. De anyukám mesélte hogy velem is ez volt. Ő orvosnál volt velem, és azt mondta neki a gyerekorvos hogy nem kell nagyon komolyan venni, mert ha éhes leszek eszek. És igaza is lett. Ha esetleg drasztikusan fogy akkor nem árt orvoshoz vinni, meg ha nagyon aggódsz beviheted, de szerintem nincs komoly probléma.
2012. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagyon rossz evő volt (1 éves), vettem neki Cebion cseppet, mióta azt adom neki, azóta egy lovat is megenne. Szerintem ezt próbáld ki.
2012. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A lányom is ilyen. Bár a Béres csepptől látok némi javulást... Ő 2,5 éves.
2012. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám, csak nálunk már régóta tart. Nekünk a Vitacolan szirup javított valamennyit az étvágyán.


A tejet kicsit sokallom, hogy 1 litert megiszik. Szerintem a sok ivás is elveheti az étvágyát, esetleg próbálj kevesebbet adni neki.

2012. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az én kisfiam meg mindig is ilyen volt....

már mindent kipróbáltunk, Béres-csepp, ilyen-olyan vitamin, orvos által felírt készítmény...stb...semmi hatás

van időszak amikor eszik(ez 10 kanál ebédet jelent), de inkább nem, de már megtanultam nem halálra aggódni magam ezen)

én a helyedben nem adnék neki ennyi tejet, mert az elteríti, amugyan meg úgy tudom, hogy nem is szabad 6-7 deci tejterméknél többet ennie egy gyermeknek egy nap.

de mindegy is, próbáld meg, h nem adsz annyi tejet szerintem

2012. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is csökkenteném a tej mennyiségét, én is úgy tudom hogy nem is egészséges ennyi egy nap egy gyereknek. De tényleg mindegy, nem azért csökkenteném, hanem mert tényleg telít.

És adj neki azt, amit szeret, de veszekedj vele, vagy eröltesd. Persze nem csokira gondolok, de biztosan van kedvence. Lányom pl nagyon imádja a krumplis nudlit, minden nap megenné. Ő is rossz evő, így sokszor van az, amit szeret. Van pár havonta 2-3 hét, mikor nagyonnagyon rosszúl eszik, aztán ő kéri. A normális kaját, mert csokit hiába kér, nem kap.

2012. ápr. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hopsz, szóval ne veszekedj vele, azt akartam írni. Jó hogy visszaolvastam.
2012. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Épp tegnap panaszkodtam az egyik családtagnak (aki gyerekorvos), hogy milyen keveset eszik a fiam. Kérdezte iszik-e kakaót v. tejet, mert nagyon nagy a tápértéke, eltelíti a gyerekeket. És pont, mióta reggeli kakaózik a gyerek, azóta nem eszik.

Radikálisan csökkenteném a tejet, + a béres cseppel nem teszel rosszat neki.

2012. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia ne csodálkozz rajta a tejjel jól lakik,én kisfiam négy éves ő dobozos kakaót iszik,akkor alig eszik valamit,de ha nem iszik kakaót,akkor szépen eszik,próbáld ki,hogy kevesebb tejet adsz neki,hát ha akkor többet eszik.
2012. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni, h aki reggelente kakaóztatja, teáztatja a gyereket, az ne is várja tőle, h jó étvágya legyen. Ezek a cukros sz.rok scak felnyomják a vércukrát és eltelítik.


Kedves kérdező!

Szerintem a gyerekeddel nincs gond. Gondolj arra, van aki ilyenkor még szoptatja. Én lecsökkenteném a tejet, de adnék neki Ca-t. Valami oka csak van, h kívánja a tejet, nyilván a kálciumigény. Egy idő után, ahogy nő, úgyis többet akar majd enni, szóval ne aggódj. Ismerek olyan gyereket, aki csak nutellás kenyeret volt hajlandó enni meg kekszet. Ma már 16 éves, mindent eszik.

2012. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!