Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig normális,...

Mennyi idős korig normális, ha egy kisgyerek még nem beszél?

Figyelt kérdés
Mert ugye vannak későn érő gyerekek is...
2009. jún. 23. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bátyámék kisfia 4 éves koráig nem volt hajlandó beszélni, ami kicsit durván hangzik. Most 5 éves, és le sem lehet lőni annyit magyaráz!!
2009. jún. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam 2 éves, egy szót se mond még, olyat se amit mondjuk csak én,mint az anyja ismerek fel. Az összes környezetünkben lévő vele egyidős és fiatalabb baba (pedig ismerünk vagy 10et) már mind beszél, van aki mondatokban.

Aggódom nagyon, de egyenlőre az orvos, a védőnő meg még a logopédus is nyugtat, hogy nem baj, későn érik.

2009. jún. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A párom öccse sem beszélt 4 éves korában az ovi miatt kezdett el dumálni!

Ha 3 éves koráig nem beszél az később tanulási nehézségeket okoz(diszlexia,diszgráfia stb.)!

Vigyétek sokat beszélő gyermekek közelébe!És szándékosan ne értsétek meg mit akar!Akkor kénytelen lesz beszélni!

Nem egészséges ha nem beszél 3 éves kora után!

2009. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Az utolsónak ez durva, hogy erőszakkal kéne a gyereket beszédre tanítani. És nem lesz semmi beszédfejlődési zavara. Az a gyerek aki később kezd el beszélni annál tisztábban fogja kiejteni. Ezek a gyerekek ugyanis pont attól tartanak, hogy nem értik meg őket ha nem érthető. ÉS minél korábban beszél a gyerek annál többet sejpit. A beszédfejlődéshez is kell bizonyos éretség.
2009. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még az előző vagyok. Aki 4 éves kora után kezd beszélni, az nem szavakkal fog indulni, hanem rendes mondatokkal és verseket fog mondani.
2009. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2009. jún. 24. 23:18
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Erre a nem szabad kényszeríteni a gyereket a beszélésre írnám le a véleményem.Érdekes volt ez a sógornőm 3 éves fiánál is.Beült a hintába és annyit mondott,hogy öt.Mondom Neki nem értem..a 3. próbálkozásra kinyögte,hogy Heni,meglöksz?3 éves elmút ekkor,és mivel a szüleinek így is jó volt és nem győzték dicsérni az érthetetlen makogását,nem erőlködött.

Most már ovis,elősször egy szavát nem értették amikor bekerült,de szinte hetek alatt kis csacsogóvá vált.Nagyon helyes kölyök lett,be nem áll a szája.Na ugye mit tesznek az elvárások...

2009. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Az erőltetésnek én sem vagyok híve, de azért szerintem kell egy kisgyereket ösztönözni, hogy beszéljen. (Ettől persze még nem biztos, hogy fog is :-() Abból szerintem biztos nem lesz gond, ha kedvesen próbáljuk rávenni, hogy mondja el, amit lát, amit gondol. Csak az a fontos, hogy ne vegye erőltetésnek, mert akkor lehet, hogy az ellenkező hatása lesz.
2009. jún. 26. 19:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

De az sem jó ha nagyon nagyon dícsérjük a makogást. mert ahogy írtátok akkor meg elkényelmesedik, aztán úgy van vele mit fárassza magát ha anya érti.

Úgyhogy meg kell találni a határt mindkét oldalon.

Se erőltetés se túlzott dícséret.

2009. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kislányom (pedig azt mondják, hogy a lányok előbb csinálnak mindent), három szófoszlányt hajlandó kiejteni, pedig elmúlt két éves!

A kisfiam ennyi idős korában gyönyörűen megértette magát, rengeteg (már nem tudom mennyit, de sokat) szót ismert, és használt helyesen.

Hiába próbáltam meg ösztönözni, okosan néz, bólogat, hogy "értem én, hogy mit akarsz, de vau-vau" :-)

Egyelőre nem aggódom, és nem stresszelem magam, de főleg őt ezzel.

2011. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!