Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mossam meg 15hós kislányo...

Hogy mossam meg 15hós kislányom fogait, ha egyszerűen nem nyitja ki a száját?

Figyelt kérdés
Mióta kibújtak az első fogacskái azóta mosom neki ujjra húzható szilikon fogkefével.Eddig nem is volt semmi gond.De mostanában megmakacsolta magát és nem engedi,hogy megmossam,pedig elmagyarázom neki,hogy ettől nagyon szépek lesznek a fogacskái.Eröltetni nem merem,nehogy megsértsem a kis száját.
2009. jún. 24. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam(15 hós) akkor nem engedi hogy a szájába nyúljak ha már igen érzékeny az ínye.Én is az elejétől mosom neki,csak akkor nem hagyja ha kellemetlen neki.Olyankor max textilpelus sarkával véletlenül sikerül megtörölgetni,de ez csak pár napig tart.Próbáld azért hátha egyszercsak engedi,de ne erőltesd,ha nem kényszer nem fogja utálni.
2009. jún. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Próbálj adni a kezébe egy gyermek fogkefét (kicsiknek vannak még szörte nélküliek is), hátha ő maga kezdi meg, mert látja a anyukájától és apukájától; utánozza. Lehet kezdetben krém nélkül is, majd később a jó ízű (epres) krémeket alkalmazni. És persze továbbras is beszélni hozzá. Az én lányom 2 éves múlt, és ha mondjuk neki, hogy megyünk fogat mosni, egyből mutat a szájába és mondja, hogy manók. Nem tudom pontosan jó dolog ez, de mi azt mondtuk neki, hogy azért kell fogat mosi, hogy a manókat (jelző nélkül) ki kell mosni. :D
2009. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt szoktam mondani a kislányomnak hogy a fogmanók kifúrják a fogainkat, ha nem mossuk meg és akkor csúnya lesz a fogunk és fájni fog. Aztán van amikor érdekli van amikor nem. Én nem csinálok nagy ügyet ebből.

De én példaképet mutatok neki és hívom, ha akar jön ha akar nem.

A 15 hós kislánynál is azt tudom javasolni, hogy mikor engedi tisztíts neki ha nem akkor hagyd. Most mit tudsz csinálni.

A fogkrémeket azért nem szeretem, mert ők még lenyelik, annak meg mi értelme van. Ha fluorid tartalmú akkor meg nem éppen jó a gyomruknak.

Majd ha már ki tudja öblíteni stb, akkor kap. Egy kis icipici foltok teszek azért neki, de ennyi. Azt még talán lenyelni se tudja és szokja az ízét.

Ha mindig látja a szüleitől és nincs rákényszerítve, de ösztönözve igen akkor valószínűleg ő is fogmosó ember lesz.

2009. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ez a fogmanós kis mese tényleg aranyos.Mindig beszélek hozzá fogmosás közben.Sőt már egy gyerekfogkefét is kapott,most már azzal mosunk fogat.
2009. júl. 1. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!