Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti megengeditek a 20 hónapos...

Ti megengeditek a 20 hónapos gyereketeknek, hogy főzés közben figyeljen titeket?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekli, amit a konyhában csinálok. Arra gondoltam, hogy a pult elé teszek egy sámlit és arra ráállhat, nézheti mit csinálok.

Ti engeditek/engednétek?

A konyha azért veszélyes üzem.


2012. máj. 11. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, igen, én megengedem neki, mert állati jól elvan velem ott..
2012. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze! A közút is veszélyes, mégis átmegyünk rajta :D. A lényeg, hogy együtt csináljuk és ő szépen megtanulja, hogyan lehet a legkevésbé veszélyes az adott helyzet (akár a konyha, akár az úttesten való átkelés, akár más veszélyforrások).
2012. máj. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
széles a munkapultom, fel szoktam rá ültetni a mikro mellé. Persze csak addig, míg ott vagyok mellette, krumplit pucolok, ételt kavargatok.
2012. máj. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krisztivan ***** válasza:
100%
Igen,Ő is ott van a fellépőjén és figyel,segít:-))Ha megunta a nézegetést akkor leszáll és kipakolja az edényeket és Ő is nekiáll főzni.Még meg is kell kóstoljam a fakanaláról:-))
2012. máj. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ő jön és nézi mit csinálok,közben kirámol,pakol....és elhord mindent az Ő konyhájába (van játék konyhája).Ott szépen neki fog főzicskélni,kavargatni és jön kóstoltatni.Miután én is elvégeztem a dolgomat szépen együtt visszateszünk mindent a helyére,nekünk ez nagyon jó móka :)
2012. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze, állhat a sámlin akár mindkét gyerekem, de csak a pult felőli oldalon (a tűzhelynél szigorúan nem, se sámlin, se sehogy). Van egyébként tűzhelyvédőnk, de akkor sem állhatnak oda. Semmi kedvem égési sérülésekkel rohangálni ügyeletre.
2012. máj. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem már segít kakaót csinálni, rakja lelkesen a port a tejbe és kavarja is, igaz aztán felmosás van, de a szándék a lényeg. A teát is együtt főzzük, ő teszi bele a filtert, persze az ölemben van és utána amíg forró a tea elérhetetlen helyre teszem.
2012. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha sütit sütök, adogatja a tojást, bele méri a lisztet, cukrot. Megmutattam neki a Sütő meleg, forró, mikor langyos volt oda tettem a kezét, érezze, nem is megy oda ha sül valami.

Ha főzök, nem lehet ott. Sógornőm kiskorában leforrázta magát a levessel, pedig mellette állt az anyja. Azt hitték meg sem marad, a nyaka, a melle, a hasa, a karja, végig szét égett. Folyamatosan műtötték, műtik, a combjáról veszik a bőrt, és átültetik az égett részre, mert az ugye nem nő, nem nyúlik. Most babát szeretne, de meg kellene műteni a hasát, mert nem tudna nyúlni rajta a bőr, de igazából annyit nem is tudnak neki honnét leoperálni.

Nagyon csúnyán meg van égve, össze vissza stoppolva, és ahol nem égett meg ott is össze vissza van varrva, mert ugye onnét vették a bőrt.

Ezért inkább Nem engedem a tűzhely közelébe sem, ha valmami fő.

2012. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

enyém se nézi hanem beszáll a főzésbe. már pucolja a zöldségeket, nyújtja a tésztát, azt is megengedem, hogy kavargassa a kaját de csak úgy, hogy fogom, ha baj lenne, el tudja rántani onnan ;)

nem is tudom még mit, de már régóta szorgoskodik vele, 20 hónaposnál nem is kérdés :)


2,5 éves fiú anyukája

2012. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, ha nagyon nyúlkálna oda ahova nem kéne, akkor kap egy műanyagtálat, teszek bele neki valami darabosat, pl pár szem baba és ő is főz, imádja. Viszont arra vigyázz, hogy nyers húshoz véletlenül se érjen hozzá, vagy ahhoz a felülethez ahol hússal dolgoztál, könnyet bacit nyelhet, ő még kicsi hajlamos folyton a szájában nyúlkálni, szomszédunk tavaly 1 hetet volt kórházban a pindurral hústól kapott bacifertőzés miatt!
2012. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!