Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik azok a jelek amikre a...

Mik azok a jelek amikre a szobatisztaságra nevelést abba kell hagyni, szünetelteni kell egy kicsit?

Figyelt kérdés

Vannak egyáltalán ilyen jelek????

Nyílván, ha nem szól,és mindenhová odapisil akkor egyértelmű.


Két hete kezdtük, szerintem elég jó úton haladunk, ma már a postára is elmertünk menni pelsu nélkül. kb 30 perc volt. Előtte utána pisilt ügyesen, szól, ha kell neki és szalad a bilihez. Viszont a kaka legtöbbször még a reggeli/délutáni pelusba megy, vagy épp a bugyiba.


2012. júl. 18. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

tök jól haladtok, ne hagyd abba, mert csak összezavarod vele

a kakit általában nehezebb "elengedni" a kicsiknek, ahhoz több idő kell

2012. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is remekül álltok, egyet tanácsolok csak, hogy a kakilást engedd neki pelenkába, amíg oda akarja, ne erőltesd a bilizést/vécézést ezen a téren, mert sajnos azzal évekre el lehet rontani. Nyilván mondhatod neki, hogy próbálja vécébe, motiválhatod rá, de ha elzárkózna ettől, akkor hagyd még, hogy pelenkába intézze!
2012. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kakival nálunk is voltak gondok, míg rá nem jöttem egy pofonegyszerű megoldásra, leírom, hátha nálatok is ez van.

Az én kisfiam a kakihoz nem szereti a társaságot, mikor még bőven pelusos volt is, elbújt, ha kakilni kellett. Mikor a kérte, hogy már ne legyen pelus, akkor jött a probléma, hogy kakilni csak akkor kakilt, ha volt rajta pelenka vagy napokig semmi. Egyszer kisgatyóba látom, elvonul. Kérdeztem tőle, hogy kakilni kell, Nem akarod a bilibe? Mire ő, mondta, hogy nem, elbújok, kakilok. Ekkor egy gyors ötlettől vezérelve, bedugtam a bilit a függöny mögé, mondtam neki, hogy gyorsan bújj te is ide, itt nem lát senki. Így is lett, aztán egy darabig elég volt, ha a fal fele fordul a bilivel, most már egyedül bemegy a fürdőszobába (ott van a bili), ráül és kiabál, ha kész. 2 hónapja szobatiszta egyébként nappalra.

2012. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen jel pl a vizeletvisszartartás és más szorongásos tünetek.


Mennyi idős?

2012. júl. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!