Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek a picije rossz evő...

Akinek a picije rossz evő volt és kis súlyú a doktornéni elküldte kivizsgálásra? Ha igen milyenre? Találatak okot? Ettől megoldódott a nemevés?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 hós, 80 cm, 8550 kb. Egész nap szalad, jó kedélyű még szopizik sokat, de enni nem akar. Tejallergiás így 2 éves koráig kerülnünk kell a tejet.
2012. júl. 22. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Minket elküldött vérvételre, amiből kiderült, hogy vérszegény. Azt Maltoferrel rendeztük, az étvágya mégsem javult. Nemrég voltunk hasi UH-on, ott is minden oké.

Multivitamint írt fel végül, amitól TALÁN EGY PICIKÉT javult az étvágya, de még most is sokkal kevesebbet eszik, mint más vele egykorú baba. Amúgy jókedvű, kiegyensúlyozott.

11 hónapos most.

2012. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

16 hósan a lányom 8600 gr és 73 cm volt. Már nem szopizott, nem volt allergiás, ő is mindig futott, most is elég mozgékony (4 lesz novemberben, 12,7 kg és 93 cm). Nemrég volt vérvétele, más miatt, de mindent nézettem, rendben. Egyszerűen ilyen, vitamindús táplálkozást írtak csak javaslatként.

Nálunk az ok az lehet, hogy én is ilyen égimeszelő vagyok, és voltam: 158 cm.

2012. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szintén tejallergiás kislány anyukája vagyok, ő most 86 cm és 10 kg, 21 hónaposan. Mindenki azzal nyúzott és még most is sokszor, hogy vékony, stb. De a gyerekorvosunk szerint teljesen rendben van (most már). Nálunk 8 hónapos koráig voltak gondok az evéssel, pedig akkor már nem is adtam neki tejet. Elegem lett belőle és megrendeltem egy felnőtteknek szóló, vérvizsgálatos ételallergia tesztet a neten. 46 féle kajciból háromra mutatott ki erős allergiát: tej, rizs, rozs. Nem vicc, rizs??? gondoltam. Hát azóta nem eszünk mi rizst sem. Továbbra is vékonyka, de szeret enni. Rengeteget mozog és persze mindent megsütök, főzök neki vízzel, mandula tejjel, amit boltban nem tudunk megvenni. (Péksütik, fagyi...) Próbálom kicsit hizlalni. :)
2012. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Sókristály ***** válasza:

Kicsi lányom már anyatejesen is rosszul evett, nehezen gyarapodott. A hozzátáplálásnál csak tovább romlott a helyzet. 1 évesen 8,3 kg volt, és a tenyeremben elfért a napi kajája. Sajnos sokáig hittem a gyerekorvosnak, hogy ez nem kirívó, nincs semmi baja.

20 hónaposan önszorgalomból kerültünk a gasztróra, ott derült ki a szójaallergia és a felszívódási zavar. Azóta emésztőenzimeket kap és étvágyjavtót. A súlya megindult, most 3 évesen 14,2 kg a 92 centijéhez, éppen arányos. De az első 20 hónapban gyakorlatilag éhezett a szervezete, beleértve az idegrendszert is. Így most TSMT-vel, fejlesztőfeladatokkal próbáljuk utolérni a kortársait, elég szép sikerrel. A fogaival is probléma van, mert az ásványi anyagok, nyomelemek felszívódása is elégtelen volt. Csak remélem, hogy a csontozatára nem hatott ki a dolog nagy mértékben.

Az keserít el a legjobban, hogy ez az egész felszívódási mizéria egy 600 Ft-os székletvizsgálattal kiszűrhető lett volna.

2012. júl. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Antus ***** válasza:
2 éves lányom 86 cm, és 9,3 kg. Eléggé kevésnek mondható. 1 év 8 hónapig szopizott. A védőnő állandóan azzal csesztetett, hogy hagyjam abba a szopiztatást, mert akkor el fog indulni a hízás, mivel kénytelen lesz mást is enni. Idővel leszoktattam, de csak kicsivel evett többet. Vérvételre is elküldtek, kiderült, hogy vashiányos, egy darabig cseppeket kellett Neki adnom, amitől hirtelen hízott 1 kg-ot, de aztán megint leállt. Egészséges babuci, már nem érdekel, hogy mennyit hízik, csak néha örülnék neki, ha elérnénk már a 10 kg-ot. Amúgy az étvágya maradt olyan, mint régen. Sokszor keveset eszik.
2012. júl. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szia!2éves a lányom,borzasztó rossz evő volt.Szopizni imád,de enni már nem! Nem tudtunk soha egy falat főzeléket,kanál gyümölcsi pürét belediktálni. Egyszer megevett egy almát reszelve de egyébként 1-1 kanál és inkább szopizott..1éves korában s ez volt még. Dokinénink elküldött minket gasztroenterologiára,liszt érzékenységre,vérkép meg hasonló"nyalánkságokra". Egy dolog derült ki,hogy B12 hiánya van,havi 1 ampullát kell kapnia. Az étvágya ettől nem lett jobb,de legalább hizik:) Egyszer volt kb 13hósan egy hatalmas 1 hetes hasmenése. Na azóta olyan jó izűen és sokat eszik,mint még soha!!!!!! TEgnap voltunk a mamámnál,egész nap azt hajtogatta hogy TÉTA TÉTA! Pörkölt volt tésztával. Tésztát kellett neki adni,s több nagy tányér tésztát megevett,hol sajttal,hol husival,hol tejföllel.. Egyébként 27hós,10kiló és 90cm kb. 1évesen 7500 volt,2évesen 9500.2 kilót hizott,doki szerint 1 az átlagos.Még mindig szopizik,de a bölcsiben majdnem ő eszi a legtöbbet,pedig a rossz étvágya miatt vették fel(orvosi javaslatra)...Tejet még ő se iszik,csak belőlem...
2012. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Még adok egy kis időt magunknak és, ha nem kezd el enni beleegyezek a kivizsgálásba. Csak annyira fél mindentől, ha orvoshoz megyünk a szurit is úgy kapta, hogy rajtam lógott a drnő kivételesen megengedte, megvizsgálni is alig tudja. Beszélni is alig tudunk úgy ordít a lányom.
2012. júl. 25. 12:06
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves Sókristály! Láttátok már előbb is az agyi lemaradást. Mert a drnő ezzel elvesztését. Mi még nem látjuk jelét.

Mi ez a széklet vizsgálat ezt akkor felvetem ehhez nem kell orvos, hogy levegyem a mintát.

2012. júl. 25. 12:10
 9/17 Sókristály ***** válasza:

Az agyi lemaradás azért szerencsére túlzás:-)

Azt vettem észre, hogy lassabb a beszédfejlődése, és nehezebben boldogul az elvont fogalmakkal, nem játszik szerepjátékokat. Mivel nem első gyerek, ezek feltűntek, bár nem voltak kirívóak.

Amióta tornázunk és fejlesztési tanácsokat kapunk, majdnem utolérte kortársait.

A székletvizsgálatot sima gyerekorvos nem tudja megkérni, a tripszin szint méréséhez gasztroenterológus ad beutalót, vagy nála kell leadni a székletet.

Egészséges gyereknél 40x-es pozitív, az én lányomnak csak 10x-es pozitív volt. Mostanra értük el (bő 1 év alatt) a 20x-os pozitívat.

2012. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nekünk a drnő így mondta, hogy ő szól nehogy 3-4 évesen vegyem csak észre, h agyi lemaradása van. Azért írtam így, remélem nem sértettelek meg.

Örülök a válaszoknak így jobban át tudom gondolni mit tegyünk.

2012. júl. 25. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!