Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 éves kislányodnak...

2,5-3 éves kislányodnak milyen ruhákat vesztek őszre/télre? Miből mennyit? Milyen méretűt célszerű venni? Most átlagosan 92-es jó rá (van 104-es is ami jó rá). Cipőből pedig 23-as méretű.

Figyelt kérdés

3 db overál (kabát+kantáros nadrág)

3 db kesztyű

3 db sál

3 db téli sapka

2 db tavaszi sapka

2 db őszi/tavaszi dzseki (1 vékonyabb-1 vastagabb)

1 db esőkabát

1 db farmer kabát

2 db bélelt mellény

4 db bélelt nadrág (kord vagy farmer)

2-3 db kantáros nadrág

10 db atléta

15 db bugyi

10-15 pár zoki

10 db harisnya + 4 db vastagabb harisnya

4 db farmer nadrág

4 db kord/farmer kisszoknya

3 db kisruha

15 db póló

10 db hosszú ujjú póló

5 db kardigán

5 db garbó

5 db melegítő együttes

5 db polár pulcsi

7 db pamut nadrág

7 db pulcsi


Cipők: 1 hótaposó, 1 csizma, 1 bakancs, 1 szandál (oviba)


Ennyi ruha/cipő elég lesz vagy van amiből sok van, vagy kevés?


2012. aug. 28. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Huh :)) Én is nagy lista írós vagyok és van 3 gyerekem szóval úgy nagyjából már tudom miből nem érdemes vagy érdemes többet venni:)

Nekünk ha van farmer kabát ÉS még 2 db tavaszi őszi kabát akkor teljesen felesleges a 2 bélelt mellény. Tehát vagy ez vagy az. Nekünk 2 átmeneti kabink és egy pufibb mellényünk lesz. (3 éves lesz okt végén a lányom).

Nadrág 4 db bélelt mennyire bélelt? Mihez akarod ráadni?

Mert ha jól láttam sima télikabit nem írtál csak overált. Vagy az overál tetejét akarod kabátként használni? Szerintem sok 3 overál.

Nekünk 1 overál 2 télikabi lesz.

10 db atlétát is soknak tartok picit bár feltételezve hogy ha nincs több gyerkőc akkor nem mosol mondjuk naponta akkor lehet hogy kellhet.

Nekünk csak 6-7 db van és bőven elég lesz, körbe is érünk még mielőtt ráadnám a 2.3-at.:)

15 db pólót is soknak tartok. (ha a rövidujjúra gondolsz)

5 db kardigán 5 db garbó 5 db polár pulcsi 7db pulcsi?ez is így nagyon sok számomra, egyszerűen nem fogod tudni mindet ráadni, lesznek amely darabok szinte sose kerülnek sorra.

5 db melegítő együttes is sok.

A cipő ok:) esetleg egy gumicsizma?

Ez a kisruha kis szoknya vonulat oké darabszámra :) Én mondjuk azt adok rá gyakrabban mert szeretem hogy lány, és örülök ha lányos ruhában van:)

Csak magamból kiindulva írom hogy ne vegyél ennyi mindent mert 1.nagyon drága lesz 2. jó részét nem is fogod ráadni mert egyszerűen nem kerül sorra, vagy max.1-2 szer lesz a gyereken. Valamint jövőre szinte tuti hogy egyik se lesz már jó...

Ez a méret kérdés nehéz ügy mert képesek rá hogy az ember beszerez mindent és akkor hirtelen nyúlnak sokat pl. ezért érdemesebb talán kicsit nagyobbat venni.

Az én lányom most 100 cm és 16 kiló 104est veszek neki mindenből. Mivel most a nyáron nyúlt vagy 5 centit így nem hiszem hogy most nőne olyan sokat. A lába 25-ös.

2012. aug. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszre 5 db melegítő elég, +2 kord nadrág és egy fari ha mentek valahová.

Pulcsit nem vennék, mert ott a melegítő felső része!

10 db harisnya, amit szoknyával ruhával fel lehet venni, alá hosszú ujjú póló 14 db, 10 trikó. ( eben volt mindig itthon a lányom, napi 2 felső kellett, mert le ette, le itta) na meg ez a felső harisnya Ruci kombináció azért is jó, mert ha kimentünk, csak egy kardigánt adtam rá, arra az overál, és mehettünk is ki!

1 mellény bőven elég, egy vékonyan bélelt őszi kabát, 2 overál ami kantáros nadrág kabáttal, így a kabátot külön is rá lehet adni.

15 db bugyi oké, 10 db zokni bőven elég, ott a sok harisnya amihez nem kell zokni.

Poláris pulcsi is felesleges, ott a melegítő felső része, kardigán 3-4 db ami kötött csinos.

Szóval ami nem kell, kihúznám a listáról 7 pulcsi, 5 polár pulcsi, 7 pamut nadrág, hisz ott vannak a szabadidő, fari kord nadrágok, meg a szabadidő felső része.

A rövidújjú pólókat is kihúznám, mert ott a trikó amit a hosszú ujjú alá adsz!

1 mellényt, 2 bélelt farit is kihúznék.

2012. aug. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok és a tanácsokat is! Az overálnak a kabátrészét használnám. Gumicsizma van, az uncsitesótól, meg vannak még ruhák is tőle, csak szeretek listát vezetni mi is kellhet még.
2012. aug. 28. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!