Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mi jó, ha a...

Szerintetek mi jó, ha a beszoktatás az oviba zökkenőn mentes vagy ha a gyerek még két hét után is folyton sír?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert az én kislányom okos értelmes,el lehet neki mindent magyarázni és meg is érti,hogy mi miért van.3és fél évig itthon voltam vele,én voltam csak vele szinte hiszen nagyszülők nincsenek Apuka meg folyton dolgozik.Én úgy érzem jó nevelést kapott,sok törődést és közös játékot.A óvodába hipp-hopp beszokott.Első nap velem volt másnap ott ebédelt egyedül harmadnap pedig már ott is aludt.Azóta is imád menni.De egy másik Anyuka gyereke (akinek szintén ilyenek a körülményei) két hét után is naphosszat sír az oviban,nem találja fel magát.Na ez az Anyuka azt állítja hogy legalább nem volt hiába való az ő nevelése hogy ilyen a gyerek hogy így viselkedik az oviban.

Ezzel teljesen azt érezteti velem hogy én nem jól csináltam,valamit nagyon elronthattam ha az enyém ilyen könnyen veszi a helyzetet.Szerintetek?


2012. szept. 23. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj ha nem tudok érdemben válaszolni, de engem is érdekel pont ez a téma.A fiam igaz még csak egy hete jár oviba, de nem volt sírás, ha lehet azt mondani ennyi idő után, szeret menni.Persze még várok hogy mikor jön ki rajta úgymond, de abban bízok hogy szeretni fogja továbbra is.Majd kiderül idővel.

De én is hallottam már azt hogy akkor jó ha sírdogál, mert akkor mondható hogy szoros az anya-gyerek közötti kapcsolat.Cáfolom, mivel én is 3 évig folyamatosan vele voltam, nagyon sokat foglalkoztam vele, nagyon sokat szeretgettem stb...Soha nem passzolgattam le, pár órát volt csak néha távol tőlem.Másik anyuka kislánya két hétig hisztizett reggelente, ordított, pedig nem olyan szoros a kapcsolat gyerek és anya között, legalábbis számomra úgy tűnik.Nem foglalkozott vele annyit, kicsi korában simán napokra nagyszülőkre bízta.

Kíváncsi vagyok milyen válaszok érkeznek.

Az én fiam is okos, értelmes, és úgy gondolom hogy megérti hogy most számára ez elkezdődött, és lehet már meg is ért rá, kell neki a közösség.Mindig mondom neki hogy ebéd után megyek érte, és olyan édesen vár.

2012. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Na akkor már nem vagyok egyedül legalább.

Nekem nagyon rosszul esik amit másik anyuka mond,hiszen tudom hogy jól csináltam amit csináltam de ó ugyanezt mondja az ó gyereke viselkedéséről.

Hát nagyon várom a válaszokat.

2012. szept. 23. 21:45
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem szerint a te nevelésed a jobb, hiszen nem sír a gyereked, tehát megbízik benned, tudja, hogy mész érte délben vagy délután. Feltalálja magát nélküled is, tehát sikerült önállóságra nevelned.

A másik gyerek nem önálló, nem bízik az anyjában.

Neked adok igazat.

Hozzá kell tennem, ez anyuka és gyerekfüggő is, hiszen lehet hogy ugyaNÚGY NEVELTÉTEK, DE MÁS A TEMPERAMENTUM bocs caps lock, szóval más a temperamentum, ez is nagyon számít, lehet hogy az a gyerek érzékenyebb, a tied vagányabb, vagy ott az anyuka aggódósabb, te pedig lazább, vagy bármi ilyesmi külső körülmény lehet.

2012. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Azért itt a két gyerek természetét is össze kéne hasonlítani, és elsősorban ezt, nem azt hogy hogy lettek nevelve. Lehet hogy a te gyereked sokkal talpraesettebb, alkalmazkodóbb, az övé meg félősebb.

Gondolj csak két testvérre, ugyanabból a családból jönnek, lehet hogy az egyik állandóan sír, a másik egy cseppet sem, pedig ugyanazt a nevelést kapták.

Szóval nem ezzel kéne foglalkozni, hogy ki mennyire kötődve nevelte, itt nem ez számít. Az tény, ha sokáig csak veled volt, akkor nehezebb a beilleszkedés, de sokszor viszont nem így van, és mindez a gyereken is múlik.

Amúgy az én lányom is szinte csak velem volt 3 évig, és most elég nehezen illeszkedik az oviban, pedig imád gyerekek közt lenni.

2012. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen-igen minden gyerek más én ezt értem és tisztába is vagyok vele.És ez nem is probléma.Sőt az sem hogy ki hogyan neveli és kinek mikor szokik be a gyereke a közösségbe.

Nekem csak azzal van a problémám vagyis azzal az anyukával akit ismerek is sőt jóba is vagyunk hogy Ö szerinte:jól csinálja jó hogy a gyereke ilyen hiszen ez azt bizonyítja hogy nem volt hiába való a 3 éve amit a gyerekkel töltött.Na akkor akinek nem sír az mind rossz anya?Mert én az ő szavaiból ezt vettem le.

2012. szept. 23. 22:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem sír.3 év alatt kétszer vigyázott rá a mama összesen.Az oviban szóvá is tették, hogy ritka az ilyen.Elvittem, és már ment is játszani.Azóta sincs gond.Gondolom te is felkészítetted lelkileg az ovira, mint én.Sokat beszélgettem vele róla, és teljesen megbízik bennem.Tudja, ha azt mondom egy óra múlva megyek érte, akkor az úgy is lesz.

Az óvónők mondták, hogy sok síró kisgyerek még nem érett az ovira.Valamelyiknek pedig csak szokás kérdése.Nehéz ezt előre megmondani.Pár hét, és kiderül a dolog.

Hogy nem volt hiábavaló az anyuka nevelése?Egy kicsit szerintem irigykedik.Ugye nem gondolja komolyan, amit mondott?

Zárójelben megjegyzem, hogy nálunk a síró kisgyerekekért 6 órára mennek.Most hosszabbították meg a nyitvatartást szülők kérésére.Szerinted jó szülő az olyan aki reggeltől délután 6-ig otthagyja a gyerekét?Nem dolgoznak addig, mert személyesen ismerem őket.Nos akkor miért is sírnak a gyerekek?

2012. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%

2,5 évesnél természetes a sírás. Egy 3,5 évesnél gáz, ha ennyire nem tud elválni a szüleitől. Pszichológiailag nézz utána, az ő gyereke lelke nincs rendben. A te gyereked viselkedik korának megfelelően.

Egy 3,5 éves már felfogja, megérti, tudja, hogy érte fogsz menni, hogy ő most oviban van a társaival.

Felkészítés kérdése is, de itt a környéken 2 gyerek nem tud beilleszkedni, visít, tajtékzik az oviban.

Mindkét gyerek alapból agresszív, antiszociális, üti-verik a társaikat.

Na és ők nem tudtak immár 1 hónapja beilleszkedni.

2012. szept. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaj, ugyanezt megkaptam én is, ráadásul nekem mindkét gyerekem sírás nélkül beszokott a bölcsibe-oviba :)

Akkor én kétszeresen rossz anya vagyok :)

Mondjuk a kicsi néha előadja a szájlegörbülős témát, de olyankor ölelés, puszi és mondom neki, hogy meló után sietek és már rohan is be a csoportba :)

Viszont az nagyon zavarja őket, ha beszélgetek az óvónővel az ajtóban, vajon miért?

2012. szept. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Ez szerintem nem nevelés kérdése. Elsősorban függ a gyerek természetétől , attól is hogy az anyuka hogy áll a dologhoz, lehet az ismerősöd aggódott a beszoktatás miatt és ezt érzi a gyerek és azért sír. Ezt így kijelenteni, hogy akkor ő nevelte jól, hát szerintem egyszerűen 'butaság'. Különbözőek vagyunk, a gyerekek is. Vannak érzékenyebb lelkületű gyerekek, vannak önnállóbbak! Inkább te örülj, hogy talpraesett gyermeked van - valószinű ő könnyebben fogja venni a későbbiekben is az 'akadályokat'!!
2012. szept. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Ez az összehasonlítgatás butaság, szerintem. Nem ezen múlik többnyire, hogy a ygerek hogyan veszi az első nagy akadályt az életében. Sok dologtól függ, a gyermek személyiségétől legalább annyira, mint anya határozatlanságán, erőtlenségét, érzékenységén. Nincsen egyikkel sem baj, de azt mondani, hogy az a jó, ha sír, az marhaság. Miért jó az, ha a gyermekemnek fáj az elválás, ha fáj neki bármi??? Az nem jó, segíteni kell neki. Szerintem ő csak magát próbálja erősíteni ezzel a dumával, mert belül bizonytalan. Nem rosszabb vagy jobb az a szülő, akinek a gyermeke sír az oviban. Egyszerűen csak más. Érzékenyebb a gyermeke, talán ő féltőbben nevelte, talán nehezebben engedi el a lelke mélyén, ki tudja. De ezek nem rossz vagy jó dolgok, egyszerűen csak más hozzáállások.
2012. szept. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!