Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülés előtti 1 hónapban...

Szülés előtti 1 hónapban vinnétek a gyereketeket oviba?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy vinnétek -e oviba a gyereketeket, főként betegség elkerülése végett, illetve segítene a készülődésben és várakozásban?
2012. okt. 12. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A gyereknek egy hónap "várakozás" iszonyú sok, még azt se fogja fel, hogy jövő héten mi lesz. Az ovis betegségek többségét meg a szülő nem szokta elkapni, legalábbis nálunk nem volt jellemző.

Szóval egyértelműen vinném!

2012. okt. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

még előtte való nap is vittem

miért kellene otthon tartanom ???

segíteni nem tud még kicsi kiszakítod a közösségből újra beszokni sem könnyű dolog betegség akkor is jöhet ha nem jár közösségbe a gyerek

2012. okt. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 zsoltiba válasza:

Nyugodtan vigyed oviba.

A betegséget úgysem tudod elkerülni és nem is lenne célszerű. A világhoz alkalmazkodnia kell a legkisebb porontynak. A legrosszabb az lenne, ha csíramentes környezetbe tennéd, mert akkor nem alakulna ki az immunrendszere.

2012. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy így is meg fogja viselni a "trónfosztás", hogy mostantól nem ő lesz az első a családban, és akkor még pluszban tetézni ezt azzal, hogy a megszokott, hétköznapi rutinjából, a gyerekközösségből is kiszakítod a kistesó miatt? Én a helyében nagyon utálnám már kapásból a kistesót (így is utálni fogja kicsit, de az normális).
2012. okt. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szeptembertől jár, 3x hozott haza betegségeket, apja elkapta, szerencsére én nem. Eddig. De ott a lepkehimlő és ki tudja még milyen betegségek, amik végzetesek lehetnek, illetve full betegen (takonykor és társa) nem szívesen szülnék.

A kicsi is mindig elkapja, amit hazahoz.

És jó lenne nem foglalkozni a betegségekkel és nem azzal tölteni az éjszakát, hogy épp melyik nem alszik a betegség miatt.

Illetve nem tudom, hogy lelkileg neki mi lenne a jobb.

2012. okt. 12. 23:28
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem utálja a jelenlegi kistestvérét sem, sosem utálta. Várja már a következő kistestvérét nagyon.
2012. okt. 12. 23:29
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem. Akkor meddig nem vinnéd? Jövő nyárig? Csak mert a betegségeket így nem lehet elkerülni, ha meg csak azért tartanád otthon, hogy te ne betegedj meg a szülés előtt, az elég meredek.

Pláne egy hónapig...


Plusz ha most kiveszed egy teljes hónapra, akkor nem azt tanulja meg, hogy tetszik nem tetszik, vannak kötelezettségek, mint az, hogy oviba kell járni akkor is, ha nem szeretnék (tudod, az iskola is ilyen, onnan sem veszd ki tetszés szerint), hanem azt, hogy ha akarja, akkor nem muszáj mennie.


Kérlek ne haragudj meg, hogy ezt írom, de ennél ostobább ötletet régen olvastam.

2012. okt. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A szülés után meg azért nem fogod vinni, mert az újszülöttet fogod félteni. Akkor nem jár oviba egész évben? Nem fog neki hiányozni? Az ő érdekeit is nézd.

Az én fiam jár oviba, szintén szülés előtt állok. Nem félek a betegségektől. Majd ha megszületik a pici, akkor lesz itthon velem pár hétig az ovis is.

2012. okt. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves 8., te miért nem fogod szülés után vinni hetekig?
2012. okt. 13. 10:03
 10/14 anonim ***** válasza:

én összesen 2 hétig nem vittem oviban szülés után

ebből 4 nap míg a kórházban voltam ezzel szinte el is ment az első hét a többi inkább nekem volt kis pihenés és h rendbe szedjem magam a babát és nagyobb gyereket

2012. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!