Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyereked jól használja...

4 éves gyereked jól használja a tegnap/ma/holnap fogalmakat?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves, szerintem korának megfelelően értelmes is, de meg tud őrjíteni, ahogy ezt a három fogalmat használja.

Pl. este azt mondja: "ma reggel mit fogunk csinálni?" (ez a holnap reggel akar lenni)

Vagy: "Ma már holnap reggel van?"

Van valakinek egy jó ötlete hogyan magyarázzam el a dolgot? Mert ha elkezdem magyarázni folyton csak önmagukkal tudom magyarázni ezeket a szavakat. A végén meg belegabalyodok és a fiam se lesz okosabb. :)



2012. okt. 25. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az válik be, hogy alváshoz kötjük, holnapig egy nagyot kell aludni, estig egy kicsit (ez ugye az ebéd utáni alvás) és így a 4 éves és a 3 éves is megérti és bár keveri szóban, de ha ő is úgy mondja, hogy az alváshoz párosítja, akkor minden a helyére kerül egyből.
2012. okt. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden tegnap.

Délután a délelőtt, a tavaly Karácsony, a 4 nappal ezelőtti dolog. Mind tegnap.

Még nincs 4 éves.

2012. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is pont ezek vannak "nagy alvás" és "kis alvás". Mindig mondom, hogy a nagy alvás után már holnap lesz, de nem érti... A napszakok már nagyjából mennek (kis alvás előtt meg után, ugye), de néha még azt is visszakérdezi.
2012. okt. 25. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nem nem tudja. Keveri sokszor. a 3 éves lányom és a 4.5 éves fiam is.
2012. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
van, hogy eltalálja, van, hogy ôsszekeveri. de miért akadsz ki ezen? elég kicsik ôk még ehhez.
2012. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én ezt is szeretem bennük! Szép lassan megérti, ne aggódj. Ha idegesít, próbáld minél kevesebbszer használni, még nem értik az ilyen "fogalmakat", hiába "magyarázod"...
2012. okt. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Persze elhiszem, hogy még kicsi ilyen fogalmakhoz, csak az a fura, hogy egy csomó minden (szerintem elvont) dolgot elsőre megért, megjegyez, ezt meg hiába ismétlem, magyarázom, nem tudja. Sebaj, majd megtanulja. Amúgy is csak kíváncsi voltam másnál is ilyen zavaros-e...

2012. okt. 29. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!