Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A három éves kislányom,...

A három éves kislányom, elmondta otthon, hogy az óvónő a kézére csapott. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

2012. okt. 30. 05:36
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Uramisten, azonnal mentők, rendőrség, feljelenteni mindenütt, hat hogy tehetett ilyet??? Először is egyszer sem biztos, hogy rá csapott a kezére-a gyerekek kitalálnak mindenfélét, pláne ebben a korban. Másodszor, ha rá csapott, nyilván nem azért történt, mert "hopp, itt a Szabókatika, ugyan ussunk mar rá a kezére, mert az olyan vicces" , hanem nyilván olyat csinált a gyerek, amit nem kellett volna. Ha szerinted viszont ennyire felháborító a dolog, akkor legközelebb amikor találkozol az óvónővel, megkeres, hogy "Zsuzsa, nálunk nem szokás ütni a gyereket, meg a kezére se csalunk, legközelebb, ha valami olyasmit csinál Karika, amit nem szabad, inkább állítsa a sarokba. " Ennyi
2012. okt. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

teljesen egyet értek az elsővel.ráadásul nem is biztos,hogy igaz.

Keresztfiamtól megkérdezte az óvónő,hogy hogy szokták megbüntetni,ha rosszalkodik.közölte,hogy sarokba állítják.gondoltam kipróbálom,hogy az én fiam mit mond.hát majd hanyatt estem,közölte,hogy anya meg szokta verni,és még mutatta is a kis kezeivel,hogy hogy ütöm.amúgy meg nem ütjük soha,nagyon ritkán kap a fenekére vagy kezére,három év alatt talán ötször.a szobájába kell bemennie,amíg lehiggad.

ezt csak azért írtam le,hogy lásd,hogy nem minden igaz,amit egy három éves mond

2012. okt. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Azt is kérdezd meg,hogy ugyan miért csapott a kezére???Nyilván nem hobbiból.

Ez azért még nem meríti ki a gyermekbántalmazás fogalmát.Ha legközelebb találkozol az óvónénivel,kérdezz rá,hogy van-e vmi probléma a gyerkőccel,ha igen mi az,stb. Kb. ennyit tennék és elbeszélgetnék a gyermekemmel,hogy ami az,amit nem szabad (amiért kapta,ha kapta egyáltalán).

2012. okt. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
semmit,próbáld megkérdezni a gyerektől mit tett.ha nagyon zavar kérdezz rá az óvónőnél,hogy volt gond a gyerekkel?aztán lehet elmondja mi is történt.de ne az legyen az első reakciód,hogy neki mész az óvónőnek,tényleg lehet hogy nem is igaz,és lehet elég rossz dolgot tett.mondjuk verni a gyereket azét nekik sem szabad.
2012. okt. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Semmit. Lehet, hogy megtette lehet, hogy nem. Ki tudja hány gyerekre vigyáznak naponta. Lehetőségeikhez mérten figyelembe veszik az egyéni igényeket. Ha valamiért az egyiknek kijár a bünti, ugyanazért a másiknak is. Lehet, hogy 1000× szólt neki valamivel kapcsolatban, hogy nem szabad és valóban ráütött a kezére, de gondolom jelképesen.
2012. okt. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
megkérdezném az óvónőt mi történt. Nem hagynám, hogy akár a kezét is megüssék a gyerekemnek.
2012. okt. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Én beszélnék az óvonővel, hogy mi történt, és megmondanám, hogy mivel én nem ütök a kezére legyen szíves, és ő se tegye.

Nem tartom elfogadhatónak, hogy bármilyen testi fenyítés történjen az oviban. Ha olyan "rettenetes" dolgot követett el, akkor hívjanak be, és beszéljük meg a problémát.

2012. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt is jó lenne tudni, hogy miért.

Leírod? Azután válaszolok.

2012. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi különöset nem tennék. Lehet, annak idején az én kezemre is rácsaptak, és túléltem. Sőt, lehet, hogy már én is csaptam a kezére. Szerintem sem kellene túlproblémázni ezt.
2012. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!