Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a kislányom ne csak otthon tudjon kakilni?

Figyelt kérdés
6 éves kislány. az oviban sosem kakilt, ezért nem tűnt fel sose, hogy csak otthon nem megy neki. de az elmúlt hónapban voltunk a nagyszülőknél, és hiába kellett volna neki nem jött semmi. Ugyanígy volt tegnap a bevásárló központban is. hogy lehetne elérni, hogy bárhol menjen neki?

2012. okt. 25. 15:34
 1/7 gabszem ***** válasza:
sok felnőttnek se megy idegen helyen. Szerintem ezzel nem tudsz mit csinálni. Ha nagyon kell neki úgyse tudja visszatartani idegen helyen se sokáig.
2012. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak az a gond, hogy sírt utánna, mert érezte, hogy kellene. csak a wc-n múlt el az inger, de mihelyst kijöttünk visszajött neki.
2012. okt. 25. 16:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy lehet-e ezen segíteni. Én még felnőttként is ilyen vagyok. Középiskolában kollégiumban sem tudtam sokáig elmenni hétközben nagyWC-zni, bezzeg amikor pénteken hazaértem, első utam a WC-re vezetett. Egyszerűen nem ment...
2012. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon sok felnőtt mondja, hogy ők sem tudnak máshol vécére menni.


Az én gyerekeim meg ennek az ellentéte, akárhová megyünk valamelyiknek mindig beindul a bélműködése. Bábszínházban, moziban, állatkertben, vidámparkban.... Tök mindegy hová megyünk és mikor. Gyorséttermek, Tesco, bevásárlóközpontok, minden helyet megjelöltek mint a kiskutyák. Tavaly nyaraláskor a várost ahová mentünk gyakorlatilag körbesz.rták. A két állatkert, vidámpark, múzeumok.... A legjobb az volt, amikor bejutottunk végre egy híres múzeumba, volt 1,5 óránk zárásig (akkor volt ingyenes) a két gyerekem meg a vécén trónolt fél órát (akkor épp mind a kettő).

Ha elindulunk mindig van nálam papír vécéülőke, fertőtlenítőkendő.

2012. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Jégtánc ***** válasza:
Első fiamnál,most már 16 éves lesz ,ugyanez volt a probléma még iskolában is.Sokszor felhívtak hogy fáj a hasa,menjek érte.Kiderült azért mert tartogatta.Elmagyaráztam neki hogy sajnos nem tudok minden esetben odarohanni az iskolába,mert nem épp 5 percre van a munkahelyemtől,ráadásul elveszthetem a munkám is emiatt.Megértette mert azóta nem tartogatja.Természetesen mondtam neki azt is hogy nem túl egészséges tartogatni,de az kevésbé hatotta meg...
2012. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk kisebb korában tartotta, de a pipit 6 évesen is. Mi mondtuk neki, hogy iskolában is muszály elmenni pipilni, különben megbetegszik a pipilója és kórházba kell menni miatta. És hát mégiscsak iskolában jobb pipilni, mint hogy a doktornéni vegye ki belőle.

(nem ijesztgettük a kórházzal, mert sose tudni) csak ráébreszteni, mert úgyse tetszene az neki.

Hátha beválik.

Egyébként mi volt a leghosszabb, hgoy nem engedte ki ? Mert ha kipróbálnátok, és már nem volna választása, lehet kiengedné, és megtörne a jég.

Vagy akár adjatok neki valamit ami meghajtja, mikor máshol vagytok és van wc. Mondjuk nagyszülőknél, inkább ne épp a bevásárló központban.

2012. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én 36 éves vagyok, de még mindig problémás idegen wc-ben a dolgomat végezni. Volt, hogy tizenvalahány évesen nyaralni voltunk az osztállyal és én 7 napig nem wc-ztem :-(. Szerintem sokat nem tudsz tenni, ez az emberben benne van. Azért gondolom ezt, mert a 3 éves lányom kiküld ha kakil mert mondja is magától, hogy ez büdös. Tehát tudja, hogy ez nem túl klasz dolog vagy kellemetlen másnak. Az a legjobb ha nem kerítesz túl nagy feneket a dolognak, mert akkor még jobban nem akar majd. Az én lányom bezzeg mindenhol kakál a legkellemetlnebb szitukban jön elő, mindig valami butikban, vagy amikor neki veszek ruhát és kellemetlen hogy sok helyen nincs vásárlói wc- ezért úgy járunk el otthonról, ha tudom hogy kakált- pisilt. A legjobban azt utálom, hogy hiába kisgyerek, nem engedik be wc-re sok helyen. Lehet benned volt anno egy félsz, hogy amikor szobatiszta lett, akkor aggódtál, hiogy hol lesz a pisi kaki? mert lehet ezt meglrezte és azélrt nem megy. beszélj vele, hiszen már nagylány, szépen meg fogja érteni, hogy mindenki kakilhat mindenhol
2012. nov. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!