Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mesélnétek rossz időben,...

Mesélnétek rossz időben, sárban, latyakban elesős sztorikat?

Figyelt kérdés
Kicsit érzékenyen érintett ma, hogy kislányom a vadi új gyönyörű, először viselt téli kabátjában kiterült a földön séta közben. Most jöttem rá, hogy ez még nekem új, hisz tavasszal kezdett járni, eddig nem volt ilyen rossz idő, szóval ha elesett leporoltuk és kész :)
2012. okt. 30. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Ne haragudj, de ez most komoly? Ne vedd sértésnek, de szerintem arról, hogy egy gyerek a sárban elcsúszik vagy épp elesik annyira nem szoktak sztorizgatni az emberek. Ahogyan írtad a jó időben elesik valaki, leporolja magát, vagy ebben az esetben a szülő a gyermekét, most viszont gázosabb mert sáros lesz...Na de erre találták ki a mosógépet! Ne haragudj de én másképp nem tudtam reagálni! :)
2012. okt. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
8,5éves fiam az esö után rollerozott és egy pocsolyába gurult és elesett hasra az egész overálja és arca piszkos lett és vizes .
2012. okt. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek igen rövidek lesznek. Gyerek szalad előre, persze hiába mondom, hogy álljon meg, minden irányba nézeget, csak előre nem, puff, hová esik, naná, hogy a tócsába. Csavarni lehet belőle a vizet, nadrágból, kabátból, berakom a babakocsiba. Naná, hogy ilyenkor jön szembe az utált szomszéd...

A másik gyerekem meg a mamával motorozott, anyám, gyerek jön haza, mint a disznók...gyerek belefordult a pocsolyába kismotorral, anyám meg felvette a csöpögő-ordító gyereket.

Anyám mesélte, hogy mikor kicsi volt, belelökték egy naaagy saras pocsolyába a télikabátjában. Mama kiakadt, amikor meglátta és elcipelte a gyerek anyjához a vizes anyámat úgy, ahogy volt, megmutatni és leordítani a bűnös gyerek anyját.

2012. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom nagyon finnyás, mikor először lementünk gumicsizmában, esőkabátban, rávettem, hogy menjen bele pocsolyába, azt hittem, tetszeni fog neki, mert ezt minden gyerek szereti. Sírva fakadt, mikor sáros lett a csizmája.

Ez volt kb 1,5 évesen, azóta sem megy bele sárba, pocsolyába, utálja az esőkabátot (esernyőt használ). 4 éves

2012. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyapám azzal szórakozott eső után, hogy lesben állt a tócsánál egy nagy kővel, és ha a lányok a szép ruhájukban elmentek a tócsa mellett, erősen belevágta a követ a vízbe, így lelocsolva a lányok ruháját.
2012. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!


Jókat derültem az utánad írt történeteken :)

És a saját anyám is tudott mondani velünk kapcsolatos sztorikat, hogy mi miket csináltunk és hogy néztünk ki.

Lehet hülye vagyok, de szeretem érezni hogy nem vagyok egyedül a bajommal, mással is előfordul. Első gyerek, nem tapasztaltam még ilyet és még sosem láttam más gyerekét sárban tocsogni. Tél végére biztos megszokom és nem lesz már nagy szám számomra ha ilyen történik.

2012. okt. 30. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kiadós nyári eső után az egész utát egybefüggő víz borította, konkrétan tó lett az utcából. Persze gumicsizma, aztán irány ki. Nagy szerencsém volt, kb. 15 percig ügyesen csatangolt a lányom a tócsában, majd egy jól irányzott lépéssel elesett, és a háta közepéig vizes lett. Meglepődött, de nem sírt. Aztán mondtam, hogy akkor irány haza. Pár méterre voltunk a kaputól, addig ő még párszor le akart ülni, annyira élvezte a vizet. :)

Gyerekkoromban is volt ekkora víz az utcánkban sokszor. Rendszeresen abban mászkáltunk. Egyszer még szörföztünk is valami műanyag darabokon. Persze térdig vizesen mentünk haza. Aztán utána mondta anya, hogy az nem eső víz, mert ha nem vettük volna észre, nem is esett. Hanem a közeli gyár engedett ki valami vizet. Hát, csoda, hogy még van lábunk. De akkor jó buli volt. :)

Meg amikor a vasúti töltésen szánkóztunk egész télen, és amikor a hó elolvadt, úgy gondoltuk, a sáron is vicces csúszkálni szemetes zsákon. Persze a zsák hamar feladta, igy csak simán melegítőben csúszkáltunk a dombról. Amikor hazaértünk, anya nem is engedett be minket, csak miután a fűben fetrengve ledolgoztuk magunkról a sár nagy részét. :)

2012. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!