Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg rossz irányban haladun...

Tényleg rossz irányban haladunk szobatisztaságot illetően? Elrontom?

Figyelt kérdés

19 hónaposan szobatiszta lett a lányom, jövőhéten 2 éves lesz, de alváshoz még pelus kell. Volt pár nap küzdelem,hogy nem kér alváshoz pelsut, de mindig bepisilt, egyszerűen nem ébred fel rá. Ma megint kérte,abban alszik.


Az egyik ismersőmnek meséltem, és azt mondta,hogy ne hagyjam, ne adjak rá pelenkát, mert majd úgy járok mint ő,hogy 4.5 évesen még mindig pelenkázni kell a lányát. Állítólag nálunk is hasonló volt a szobatisztaság,mint nálunk.


Most hagynom kellene,hogy minden délután bepisiljen, és úgy aludjon, nem rossz ötlet ez egy kicsit??


2012. okt. 29. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem még nincs meg a baba, de engem bizony hagytak. Így tanultam meg én is. Utáltam és elkezdte odafigyelni, persze nem emlékszem, de nekem ezt mesélték szüleim. Azt gondolták, inkább bepisilek 1-2 hétig, mint hogy utána évekig küzdjünk ellene. Igazuk lett. Nem ismerem a dolog pszichológiai hátterét, csak a saját példám hoztam fel, hogy bevállt az, hogy hagytak bepisilni. Attól nem lesz baja, ha teszel egy nejlon lepedőt a normál alá,és újraágyazol utána.
2012. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ezt a baromságot, imádom az ilyen okoskodó anyukákat, hogy fogalmuk nincs a dolgokról de osztani az észt azt tudják :)

egy hormon felel az éjszakai szobatisztaságért, nem idomítható erre a gyerek, ki kell várni, hogy megérjen rá.

semmi szükség arra, hogy minden éjjel 3x cserélj ágyneműt alatta, majd ha megérik rá észreveszed, száraz lesz a pelus és fel fog ébredni.

enyém decemberben lesz 3 éves, tavasszal lett nappalra szobatiszta, délutáni alváshoz nyáron és most egy hónapja történ, hogy felkelt éjjel arra, hogy pisilnie kell.

még adok rá bugyipelust, de már 2 hete száraz a pelusa éjjel is, kimegy wc-re ha kell neki, letolja a pelsut majd vissza veszi :)

a héten hagyjuk el, csak a gumilepedő nem érkezett még meg anélkül meg nem mertem levenni. szóval ne aggódj ezen, majd nyáron ha szeretnéd, próbálgassátok, de ne télen kezd el ha még nem érett meg rá, nem rontasz el semmit :)

2012. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem hagytam, mert mindig sírva ébredt, mikor bepisilt. Kérte a pelust, mert az biztonságérzetet adott neki. Nem ellenkeztem, 3 hónapig így ment, majd szólt, hogy nem kell a pelus ( minden reggel szárazon vettem le róla). Ennek egy hónapja, és nem pisilt be. 2,5 éves. Szerintem nem szabad erőltetni ezeket a dolgokat.
2012. okt. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

lányom még csak most kezdte, de sokat beszélgetek anyósommal és párom nagyanyjával akik esküsznek hogy 1 évesen minden gyerek legyen szoba tiszta.


de nagymama elmndja hogy 4 gyerekéböl bizony 3 vissza esett és 4 évesen bepisiltek. aztán nem rég olvastam egy cikkett ahol pont erröl írnak hogy a korán szobatisztaságra nevelt gyerekek vissza esöek és akár ovodás korban is egyszer csak elkezdenek bepisilni.


szóval én adnék még rá pelust. nekem lányom 2 múlt és most kezdi érdekelni.

2012. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi még, és azért pisil be éjjel. Nagyon ügyes, korán szobatiszta lett, de az ágytisztaságra még nem érett meg. Szerintem még egy kis idő, és arra is megérik. Nálunk (2,5 évesen)így volt.
2012. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

20 hónaposan lett nappalra szobatiszta a lányom.

Most 25 hónapos és még alváshoz kap pelust. Eszem ágában sincs ezen aggódni, mert még kicsi, van aki nappalra sem szobatiszta még ilyenkor.

Nem erőltettem eddig sem a szobatisztaságot, azután sem fogom.

Persze úgyis látom majd rajta és ha sokára sem hajlandó, hát akkor próbálkozok majd bevetni ezt-azt, de nem fogok más anyukákra, anyósokra, a fene tudjára kire hallgatni, csakis a gyerekem jelzéseit figyelem.

2012. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Add vissza rá a pelust! Így van, egy hormon felelős a szobatisztaság eléréséért és meg kell érni rá a kis agyának! Az én fiam is szobatiszta volt nappalra két évesen, de alváshoz sokáig kellett pelus. Három éves volt (most márciusban)mikor elkezdtük levenni,de sokszor bepisilt. Aztán egyszer csak nem. Most 3,5 éves, néha éjszaka még most is becsurran. szóval,hagyd még rajta a pelust, ne erőltesd!
2012. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"ezt a baromságot, imádom az ilyen okoskodó anyukákat, hogy fogalmuk nincs a dolgokról de osztani az észt azt tudják :)"


Bírom a sértésed végén a smiley-t. Én nem hiszem, hogy okoskodtam, a saját életem meséltem el, és hozzá is tettem, hogy nem ismerem a hátterét. Jóindulattal írtam, nem ártó szándékkal. Köszi a beszólást, feltétlenül szükség volt rá.

2012. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a beszólás nem neked szólt, hanem a kommentben szereplő anyukának, miért sértődtél meg?
2012. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok! első, a kérdező ismerősére írtam, nem neked!

ez a "ne hagyjam" szófordulatra reagáltam ilyen élesen ;)

2012. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!