Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyereketek mennyit tud...

3 éves gyereketek mennyit tud a halálról? Mit mondtok neki amikor mentek a temetőbe?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Eltérőek a vélemények az ügyben. Nálunk pontosan tudta, hogy vannak akik fentről nézik. Akik nagyon szeretik őt, de ők már angyalkák.
2012. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
én is elmondtam,hogy dédipapa,meg dédimama a temetőben van,mert meghaltak és felmentek az égbe.
2012. okt. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én most voltam 3 éves fiammal először a temetőben. Röviden elmondtam neki, hogy akik meghalnak, ide temetik a testüket. Persze jöttek a kérdések, hogy mi mikor halunk meg stb., ezekre röviden válaszoltam, nem is foglalkozott többet a témával. Szerencsére még úgy nem találkozott a halállal, hogy rokon, ismerős halt volna meg, így erről még sosem beszéltünk. Férjem viszont azt mondja, hogy minek mondtam neki bármit is, túl kicsi még ehhez, ráér később megtudni. Szerintem meg titkolni nem kell.
2012. okt. 31. 13:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont valamelyik nap (azt hiszem vasárnap) volt szó erről a tévében. Egy pszichológus nő nyilatkozott. Azt mondta, hogy semmit nem szabad eltitkolni a gyerekek elől, csak a koruknak megfelelően kell elmagyarázni!
2012. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4 éves a nagyfiam. Nyáron ment el a dédipapa. Akkor - sajnos - megpróbáltuk elmagyarázni, hogy a dédivel már nem tud találkozni, fenn ül egy felhőn, onnan figyel bennünket. Nála is jöttek a kérdések, hogy mi is meg fogunk e halni. Természetesen magyaráztuk, hogy csak nagyon idős és beteg emberek szoktak meghalni. Mutattam neki igazi kisöregeket, bottal, akik "Nézd milyen idős bácsi, s látod, még mindig él.". De nem sikerült a halállal kapcsolatos ellenérzéseit feloldani. Többször előfordul, hogy sírva fakad, hogy nem szeretné, hogy meghaljunk, vagy hogy ő meghaljon.

Valószínűleg mi is hibásak vagyunk, hogy így alakult, de kiderült, sőt a saját fülemmel hallottam, hogy az oviban két - bocsánat, de nem tudok az ilyen gyerekekre mást mondani - hülye gyerek azzal ijesztgeti, hogy meg fogok halni, mert babát várok, illetve azt hallottam, amikor ő ordítva közli velük, hogy sem az anyu, sem a mama, sem a dédi nem fog meghalni.

Egyszóval szerintem - ha olyan szerencsések vagytok, hogy nem volt haláleset a közvetlen környezetetekben - nem kell ezt a témát feszegetni, amíg ő nem kérdez rá. A temetőbe meg szintúgy felesleges kivinni. Pár év múlva már több dolgot megtapasztal, okosabb lesz, s ezt is könnyebben meg fogja érteni, feldolgozni.

2012. okt. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én elég rosszul magyaráztam el neki, már bánom, hogy nem olvastam előbb utána a témának, hirtelen ért a kérdése.

eléggé elkülönül a temető és a halál, azt mondtuk neki, hogy a temetőben alszanak az öreg nénik és a bácsik (nem halt még meg senkink akit ismert volna, és nyáron egy sétánál temetőhöz keveredtünk, hirtelen ez jutott eszünkbe)


egyébként a halálról mint olyanról ritkán szoktunk beszélni, vallásosak vagyunk, természetesen a mennyországot meséltük el neki

2012. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6! Miért gondolod, hogy rossz volt a magyarázatod?
2012. okt. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hát mert az alszanak az elég erős hazugság, mondjuk nem kérdezett tovább, de ebből kimagyarázni majd ha felhozza újra, elég nehéz lesz :(
2012. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jóóó hát a Télapó, Jézuska és a Fogtündér is az. Csak ez kegyes ezért vagyunk megbocsátóbbak velük szemben. Szóval azért nem annyira rossz szerintem a te magyarázatod se.
2012. okt. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Hű, azért vallásos családban "egyszerűbb" ez a téma! Mi ateisták vagyunk, nem hiszünk mennyben, vagy angyalokban, úgyhogy szegény 4 éves kisfiúnknak elég nehéz volt erről beszélni. Eddig kerültem a témát, megvártam, míg ő kérdez. Hát kérdezett... és fél is a dologtól, de sajna nem tudok neki semmi "megnyugtatót" mondani ezzel kapcsolatban. Ha az életnek vége, akkor meghalunk és kész. Szerencsére odáig még nem jutottunk el, hogy akkor mi lesz az ember testével...


Amúgy ami engem illet, én nem vinnék egy kisgyereket temetőbe. Nem valók oda. Még akkor se, ha a "dédi a felhőkről figyel minket".

2012. okt. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!