Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kistestvér- miért nem ért meg...

Kistestvér- miért nem ért meg a férjem?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kisfiúnk. A férjem egyre többet emlegeti, hogy abba kéne hagynom a fogamzásgátló használatát. Én viszont még nem akarok babát. Ennek több oka van. Rossz emlékeim vannak a szülésről, még az elsőt sem sikerült feldolgoznom. A szoptatás sem úgy alakult, ahogyan szerettem volna-fájdalmas emlékeim vannak... És az első 5-6 hét. Ha nem a kisfiam sírt, akkor én(részben a szoptatás miatti stressz oka)

A férjem rengeteget dolgozik, ha itthon van, akkor meg csak fekszik a kanapén, mert annyira fáradt. Az esti fürdetésen kívül semmit nem segít(ha éppen nem éjszakás-van, hogy napokig nem alszik itthon).

A fiammal annyira bensőséges a kapcsolatunk, hogy nem tudom egyenlőre elképzelni, hogy még egy gyerekem legyen.

A lakáshelyzet sem a legideálisabb. Másfél szobás(mi a nappaliban alszunk egy kinyitható kanapén), a második emeleten, lift nincs(se babakocsi tároló), tehát sokat kell cipelnem a gyereket, babakocsit...- mondjuk ez gátol a legkevésbé(mármint a lakás mérete, és a lépcsőzés).

Mondtam a férjemnek, hogy én is szeretnék kistestvért, de nem mostanában. Ha már önállóbb lesz a fiam(beszokott az óvodába) akkor semmi akadálya.

Egyszerűen nem érti meg. Azt mondja a fiammal szúrok ki, hogyha nem lesz hamarosan kistestvére. Majdnem hogy megharagudott, amikor elmondtam az érveimet.

Mit tegyek, hogy ne legyen ebből állandó vita?


2012. nov. 5. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk még nem aktuális a kistesó téma, de szerintem bízd rá a férjedre csak 1 napra a kisfiút , a háztartás vezetését, főzést, mosást, vasalást, és lehet hogy megértőbb lesz! :-)
2012. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 TKI Ibolya ***** válasza:
92%

A lakás kérdést nem értem.Én 3 gyereket neveltem eddig ekkora lakásban (10,7 évesek és 18 hónaposak),most költöztünk el nagyobba és itt sincs mindenkinek saját szobája.Abban is igaza van a férjednek,hogy tényleg kell a testvér mert az pótolhatatlan,arról nem is beszélve,hogy akkor két gyerek fog téged is szeretni.

Abban viszont neked van igazad hogy ha nem vagy felkészülve rá akkor nem lehet erőltetni.Majd ha már te is úgy gondolod,hogy itt az ideje .Egyszer sem biztos hogy a szülésed ugyan olyan lesz,mint előtte és a szoptatás is lehet,hogy már jobban menne hiszen tudod már mi nem ment az elején.

És hidd el az anyai szeretet nem megfeleződik még egy babánál hanem duplázódik! : )

2012. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
59%
nem tudsz mit tenni. Szerintem az az 1 gyerek is sok, ha az apa egy ilyen lusta ember. 2 gyerekkel nem kétszeresen nehéz, hanem hatványozottan!
2012. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hagyd egy napra kettesben őket,némi házimunkával.

Nálunk is másfél éves a gyerek,én lassan már szeretnék neki tesót,de a férjem még nem,szerintem ennek az is az oka,h ő itthonról dolgozik,és látja,h mivel jár a gyerek(mi kb. fele-fele arányban osztjuk meg a gyerekneveléssel,házzal kapcsolatos dolgokat)

2012. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
Ezt mond el neki, amit leírtál. Ha meg nem figyel rád, akkor először azt kell lerendezni.
2012. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

esetleg bízd rá egy napra a férjedre a gyereket, hagy lássa hogy ez nem 100% móka kacagás rózsaszín felhőcske..

nem tudom megérteni az ilyen férjet, ne haragudj, nem bántani akarom. De tényleg MINEK neki ilyen gyorsan másik gyerek, segíteni nem segít, részét nem igazán veszi ki, akkor minek? Hogy elmondhassa hogy 2 gyerek van otthon vagy miért? Miért nem veszi figyelembe TE MIT szeretnél, mi a jó neked, hogy könnyebb neked stb. végülis szeret, élete párja vagy nem??? Te se küldöd el őt Alaszkába vadászni (most sarkítok) mert gondoltál egyet hogy az de jó lenne...

2012. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 TKI Ibolya ***** válasza:
65%

Hölgyeim nem lusta a férj hanem dolgozik és éjszakázik!A kérdező is ezt írta.Miben kellene még teljesíteni apukának amikor éjszakázásból haza megy?

Az én párom sem segít sokat max este a fürdetésnél,viszont kidolgozza a lelkét is értünk és annyit megérdemel,hogy mikor haza jön ne neki keljen ellátni 3 gyereket.Ezért vagyunk mi anyukák itthon gyeden és gyesen.

2012. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
6 os vagyok közben írtak előttem :) még azt hozzátenném, nem bezzegelve csak hogy ezt be kéne lássa amit az én férjem is mondott. 2 gyerekünk volt mikor nem tervezetten sikerült a harmadik. Még a nagyobbak is viszonylag kicsik voltak, és a férjem azt mondta hogy akárhogy is döntök támogat benne mert tudja hogy én fogom végigcsinálni a várandósságot a szülést és utána is a dolgok nagy részét én viszem a vállamon mert ő egész nap dolgozik hétvégén is nagyrészt. Tehát mondta hogy természetesen amit csak tud segít megcsinál, de belátta hogy ez nem könnyű és egyszerű dolog hogy darab darab aztán mindegy hány van itthon...Megtartottuk egyébként, és nem "sírok" hogy nehéz mert persze nehéz is de örömteli is, mégis azt mondom ha még egyszer kezdeném inkább 3 év korkülönbséggel vállalnék babát.
2012. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltatok!

Tegnap este szóról szóra elmondtam neki, amit ide is leírtam. Azt válaszolta, hogy nem ért engem.

Mindenképpen én is szeretnék tesót, de nem most, hanem 1-2 év múlva.

Azt nem várom el a férjemtől, hogy többet segítsen, hiszen 4 munkahelyen kell helyt állnia(nem kis felelősséggel).

Csak azt szeretném, hogy értse meg, hogy most még nem érzem úgy, hogy 100% -osan képes lennék ép testben és ép lélekben egy dackorszakban lévő kisfiúról és egy újszülöttről gondoskodni.

Az jó ötlet, hogy egy napra hagyjam rá... Ki fogom próbálni mindenképpen:)

2012. nov. 5. 13:22
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

6 os vagyok, Ibolya ebben igazad van de akkor hagy döntse már el anyuka, hogy mennyit bír mennyit vállal stb. Szerintem apukának se lesz jó ha hazatérve a rendkívül megterhelő munkájából (mellesleg anyuka se a lábát lógatja otthon és az ő munkája is becsületet érdemel mégse teheti fel a lábát a kanapén fekve...) egy tök ideges kifáradt kimerült anyukát talál 2 kicsi gyerekkel...

Ezzel ő se jár jól...

2012. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!