Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ma a bölcsődében két nagypocak...

Ma a bölcsődében két nagypocakos anyukát is láttam akik jöttek beszoktatni a gyereküket, neked eszedbe jutna nagypocakkal a tél közeledtével bölcsődébe szoktatni a gyerekedet?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 13:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

Lehet még dolgoznak, és valahová tenni kell a gyereket.

Ha nem dolgoznak akkor meg nem értem hogy vették fel a gyermekeiket!

2012. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy várólistásak voltak és most lett üres hely... ez csak 1 tipp.
2012. nov. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%

Igen, abszolút.

December közepén szültem, pontosan tudom, milyen szörnyű hónapokig bezárva lenni a sötétben egy újszülöttel. Ha ehhez még hozzájön egy 2-3 éves, hááát... Abszolút nem tudnám kielégíteni a nagyobbam mozgásigényét, amitől mindkettőnk idegrendszere romokban heverne.

Ráadásul inkább most szoktassa, mint tavasszal, amikor már a nagyobbik könnyedén összekapcsolja a kis fejében, hogy a tesó miatt lett "lepasszolva" (idézőjelben írom, mielőtt valaki nekem támad).

2012. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk az oviban (kiscsoport) is van két pocakos anyuka, gondolom így nekik könnyebb, hogy a gyereket beadják oviba vagy bölcsibe. Én is beadnám ha hamarosan szülnék, mert nagyon nehéz lehet otthon egy újszülöttel és egy picivel. A betegségeket meg elkaphatja bárhol máshol is.
2012. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem, miért kell örökké másokon csámcsogni???

Igen, eszembe jutna!

A férjem és én is itthon vagyunk, a férjemet kirúgták, én nemsokára megyek vissza dolgozni és ennek ellenére viszem bölcsibe a lányom. Mi már kevesek vagyunk neki, kell a társaság és önző módon 2 év után nekem is jó egy kis nyugalom. Rendbe teszem a házat, szortírozok, felfrissítem a ruhatáram.

Miért baj az ha valaki várandósan adja be a gyerekét? Neki nem jár a nyugalom? Ha pedig a betegségre gondolsz, az előbb utóbb elkerülhetetlen!

2012. nov. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tőlem szigorúan kértek munkáltatóit,nagyon panaszkodtak,hogy csak és kizárólag a dolgozó szülők gyerekeit tudják fogadni,ezek az anyukák heteken,akár napokon belül szülni fognak,kizárt,hogy most kezdenének egy munkahelyen.
2012. nov. 6. 14:05
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Gondolom protekcióval vették fel a gyerekeiket. Én is ismerek ilyen anyukát. Bölcsibe adta a 2 évest, mert terhes volt a másikkal. Én megértem, hogy otthon könnyebb csak 1 gyerekkel. Én egy 2,5 évessel és egy 18 hóssal vagyok itthon. Csak az bosszant, hogy elveszik a dolgozó szülők gyerekétől a helyet az állami bölcsibe. Aki otthon vagy Gyeden és a nagyobbat bölcsibe adja, akkor vigye magánba. Az államiba amúgy is kell munkáltatói, a 3 vagy többgyerekeseknek nem kell munkáltatói úgy tudom.

Tehát aki Gyeden van és a nagyobbik gyerek bölcsis, valószínű protekcióval került be!

2012. nov. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező, egyetértek veled amúgy! Nálunk Fehérváron nagyon nehéz bekerülni bölcsibe, de még oviba is. De rengeteg 2 éves bölcsis, mert anya otthon van a kisebbel. De közben feltétel a munkáltatói. Érdekes!!

Én jövő nyáron megyek vissza dolgozni. Imádkozok, hogy a fiamat áprilisba felvegyék az oviba. Kislányom akkor fog 2 múlni, tehát bölcsi kéne, de nincs hely. Fél éve van beiratva, de talán felveszik majd, ha viszek munkáltatóit.

Aki Gyeden van, annak nem kell munkáltatóit vinni?

Én vigyem majd a gyerekem 30-50 ezres magánbölcsibe, mert egyesek pihengetni akarnak, mert nem bírnak 2 gyerekkel.

A "protekció" intézményét is büntetni kellene! Aki pihenni akar, az vigye havi 30 ezres bölcsibe a gyereket.

Én is elbírok 2 gyerekkel és még élek. Szüljön nagyobb korkülönbséggel, aki nem bír 2 kisgyerekkel. Vagy gondolom nem akarnak visszamenni dolgozni. Ha lepontoznak a Gyedes bölcsis anyukák, nem érdekel, csak azt jelenti, hogy nekem van igazam.

2012. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy nem feltétlenül van ez így. Lehet, hogy májusban, amikor felvették a gyerekét a bölcsibe épp dolgozott. Nem mindenki teheti meg, hogy évekig otthon marad, nekem pl 17 hónap van a gyerekek között, a kicsi 6 hós volt mikor a nagyobb bölcsibe ment, mert én újra munkába álltam - igaz, szerencsém volt, mert itthonról tudtam dolgozni (a kicsi mellett, de ha a nagyobb is itthon lett volna akkor ez esélytelen, pedig egyszerűen MUSZÁJ voltam). Én is kaptam kedves jóindulatú megjegyzéseket a hátam mögött, hogy nem bírok a két kicsivel akkor minek szültem, meg hogy van pofám lepasszolni a nagyot mikor én otthon csak láblógatok a kicsivel, meg hogy ellopom a helyet a többiek elől... napi 15 órát dolgoztam, a zömét éjjel, hogy legyen mit enni adnom nekik, de ez persze senkit sem érdekelt.

Nem értem egyébként, hogy miért kell másokon csámcsogni, meg rosszindulatú megjegyzéseket tenni. Nem ismerjük a hátteret, de azért ítéljük csak el őket... tipikus magyar mentalitás.

2012. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%

Magyar mentalitás! Ismered őket? Tudod a történet hátterét, vagy csak vakon próbálkozol???


Engem is sokan megszóltak, én 7 hónapos terhes voltam, mikor a nagyot szoktattam a bölcsibe. Kaptam hideget-meleget. De azt csak kevesen tudták, hogy a baba a pocimban beteg volt, és sorozatműtétek vártak rá, a férjem dolgozott, így a nagyot beszoktattuk, hogy én bent lehessek a kicsivel a kórházban.

Mikor túl voltunk a műtéteken, senki nem tudta, hogy beteg volt (6 hónaposan) csak a gondozónők, még azt is megkaptam, hogy a naggyal nem is törődtem, mert mindenki csak apával látta.


Amíg nem te vagy ilyen helyzetben, vagy nem tudod a pontos hátteret, akkor ne ítélkezz!!!

2012. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!