Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egykés anyukák! Mi a válasz...

Egykés anyukák! Mi a válasz az örök kérdésre: Mikor jön a kistesó?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kislányom, de engem folyton ezzel állítanak meg úton-útfélen. És még nem jöttem rá a megfelelő válaszra.

Ha csak annyit mondok h nem lesz, a további kérdés miért nem?

Ha azt mondom nem szeretnék többet, akkor jön a megdöbbenés, mi az hogy én nem szeretnék több gyereket.

Ha azt mondom majd később, akkor az sem jó, mert most kéne egyből a kicsi korkülönbség miatt.

De ha én nagy korkülönbséget akarok, akkor az sem jó válasz.

Ha azt mondom, hogy sok a hitel és nem tudom hogy alakul a dolog, akkor azt mondják rá érek még 10 év múlva is másikat bevállalni.

Egyébként a válasz valahogy az össze egybegyúrva. Nem tudom, hogy akarok-e még, függ a hiteltől, de lehet nem is szeretnék többet, mert most ezt érzem. Az anyagiak most nem teszik lehetővé, de ezt nem fogom ecsetelni mindenkinek, ha meg mégis, akkor is furán néz rám.


2012. nov. 9. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Eü-i okokból nem lehet több. Aki megkérdezi hogy konkrétan mi az ok, annak megmondom hogy semmi köze hozzá.

Vagy csak simán: semmi közöd hozzá.


Mi is úgy vagyunk vele, hogy nem tudjuk hogy lesz-e még és ha igen, mikor.

2012. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én erre azt mondanám, hogy még nem döntöttük el, hogy mikor lesz. Lehet pár hónap, lehet pár év. Ennyi. :)
2012. nov. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kezelésekkel lett a babánk. 6 évet vártunk rá, közben elmúltam 32 éves és kb. 1 milliót költöttünk mire terhes lettem. Ezt a környezetemben általában tudják. Mégis többen megkérdezték, még amikor terhes voltam, hogy lesz-e kistesó. Basszus, nem kell hozzá nagy ész, hogy nem valószínű. Én már nem foglalkozok velük, annyit mondok, hogy majd meglátjuk.
2012. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

én annyit mondok mosolyogva:

-ezután! ;)))

2012. nov. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4,5 éves a fiam, szerinted tőlem hányan kérdezték meg eddig? :)))) én azt mondom, h majd ha iskolás lesz. de mondtam már azt is, h én ebben az életben többet tuti, h nem szülök. erre már általában nem kérdeznek vissza. (amúgy nem merek többet szülni, mert majdnem ottmaradtunk, de lehet, h egyszer meggyőzöm magam, vagyis a fiúk engem). :)
2012. nov. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok több gyereket, egyrészt anyagi okok miatt, másrészt tudom magamról hogy nem bírnék két gyerekkel. Imádom a kisfiamat, aki sok év szenvedés utan jött közénk, mindent megteszek érte, de bizony hianyzik hogy nem tudom azt csinálni, amit akarok, akkor amikor akarom.

Tudom, most majd mindjárt jönnek a szuperanyák ócsárolni, de én őszinte vagyok :)

2012. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

En azt szoktam mondani, hogy akkor lesz teso ha majd a nap 48 orabol fog allni es egyszerre lehetek ket helyen. :) Ebbol altalaban mindenki leszuri a valaszt es nem is kerdeznek vissza.


23:05-os en tisztelem az oszinteseged es nyomtam is neked egy zold kezet. :) Nincs abban semmi rossz ha ugy ezed csak egy gyerekre van "kapacitasod". A kapacitas alatt lehet erteni barmit: turelmet, anyagiakat, idot... Szerintem addig teljesen rendben van amig az ember tisztaban van vele, hogy mit bir el legyen szo itt 1 gyerekrol vagy akkar 5-rol.

2012. nov. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mondj valami konkrétat, akkor nem piszkálnak majd.

Mondd azt, ha megkérdezik, mikor lesz tesó, hogy "majd jövőre". Így ezzel rövidre zárod a témát.

2012. nov. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk többféle válaszunk volt.

Az "útban van már végre a kistesó" kérdésre a férjem mindig azt válaszolja: A nagy is útban van néha, nemhogy a kicsi. Ezen úgy meglepődnek, hogy nem kérdeznek többet.

Az én válaszaim ezek szoktak lenni:

-Mihelyst adsz ajándékba 10 millió forintot.

-Ha megszülöd, felnevelem.

-És nálatok/a lányodnál/a fiadnál?

-Ha a családi pótlék 12200 helyett 122000 lesz.

-Ha jössz hozzánk ingyen bébicsősznek.

2012. nov. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is nehezen jött az első, most gyúrunk a másodikra, de ki tudja, lehet ez is három évig fog tartani, vagy még tovább.

Úgyhogy én csak annyit szoktam mondani, majd akkor lesz még egy gyerekünk, ha az első lediplomázott. :)

2012. nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!