Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lisztérzékeny gyerekek anyukái...

Lisztérzékeny gyerekek anyukái válaszolnátok nekem egy pár kérdésre?

Figyelt kérdés
Először is,hogy vettétek észre,hogy gyereketek lisztérzékeny?Milyen tünetei voltak?Vérvételből mutatják ki?Azt hallottam,hogy a lisztérzékenység örökölhető,és az anyósomról nemrég derült ki,hogy az.Kislányomnak mostanába mindig puffad a hasa.Először a tejre gyanakodtam,de ha nem adok neki tejet,tejes dolgot,akkor is puffad.Amúgy 3 éves.A körmei olyan furcsák,alig engedi levágni,mert szerintem fáj neki,ahogy vágom,olyan,mintha törne.Azt olvastam,hogy ez is lehet tünet.
2012. dec. 1. 13:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja,és még annyi,hogy ezt ki lehet nőni?
2012. dec. 1. 13:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom 3 éves és 3 hónapos, egy éve tudjuk, hogy lisztérzékeny. Nekünk úgy kezdődött, hogy ekcémás lett a bőre és viszketett neki. Elhagytuk a tejet, mert a háziorvos tejérzékenységre gyanakodott, de még több hónap múlva sem múlt a viszketés, így elküldött az allergológiára, ahol a vérvétel eredményből kimutatták, hogy lisztérzékeny pontos neve gluténérzékeny. Ez sajnos egész életen át tartó diéta, de van olyan is, hogy valaki csak allergiás, mint pl. a tojásra és az kinőhető, de ezt az orvos mondja meg.

Tüneteink: ekcéma, puffadás, székrekedés -most is megvan.

1 éve diétázik, megértette, hogy mit nem ehet, szuperül tolerálja a betegséget, de mi is megteszünk mindent, hogy finomakat egyen.

Örökölhető a betegség, a szülőket szokták szűrni, nálunk sem én sem a férjem nem beteg... lehet, hogy valaki úgy beteg, hogy nem is tud róla, pl. nagyszülő.

Leglátványosabb , hogy ezek a gyerekek visszamaradnak a fejlődésben mert nem tud felszívódni a vitamin és a táplálék, ha nem kezelik a betegséget, mert a belek állandó gyulladásba vannak.

Van egy gyorsteszt, ami 3000 ft, ha aggódsz próbáld meg azt.

Mi a liszterzekeny.hu-ról tájékozódunk.


Jó egészséget!

2012. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.A székrekedés nálunk is megvan sajnos.Ezt a gyorstesztet gyógyszertárba lehet kapni?100%-osan kimutatja,ha az a gyerek?Hogy működik?
2012. dec. 1. 18:16
 4/5 anonim válasza:
17 éves vagyok nálam 2éve derült ki. a tesztet lehet kapni gyógyszertában, ha más nem megrendelésre [link] ez az. nekem is ezzel csinálták meg először, bár orvosi segítséggel csináltuk és miután ez pozitív lett kimutatták vérvétellel is. A tünetek változóak. Lehet a puffadás, székrekedés, de a másik véglet is fasmenés és kóros soványság.
2012. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez egy egyszerű vérvételből kideríthető. Ne agyalj sokat, kérj a házi gyerekorvostól beutalót. és nem nőhető ki.

nálunk Apuka Lisztérzékeny.

2012. dec. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!