Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elrontottam, meghoztam az...

Elrontottam, meghoztam az első rossz döntésemet a gyermeknevelés terén?

Figyelt kérdés

Annyira kétségbe vagyok esve,hogy elrontottam.

25 hónapos a lányom, szobatiszta,folyékonyan beszél.

Megbeszéltük,hogy nem kell neki a cumi, el is vitte a Mikulás, ő adta oda, nem volt kényszer!!

Az első 3-4 nap nem volt gond, azóta viszont egyre hisztisebb,mindent elkövet,hogy ne kelljen aludni, napközben semmit nem akar,csak mesét nézni.


És hiszti hiszti hátán, :(


2012. dec. 13. 15:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon nagy kár volt a Mikulásnak odaadni!Mostmár mindíg össze fogja kötni a mikulász azzal,hogy valami kedves dolgát elvitte!

25 hónaposan még ha nagy függő volt bőven cumizhatott volna még!

Fiam bölcsicsoportjába a 2,5-3 évesek mind egytől eggyig cumiznak!

2012. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiam vasárnap lesz 3 éves, januártól óvodás, de alváshoz még mindig cumizik.

Naygszülők részéről nagy a nyomás, hogyvegyük el tőle, de hiszem azt, hogy ha megérik rá, magától leteszi majd.

Én egy kétévestől biztosan nem vettem volna el.

De mostmár légy következetes, ne add neki vissza, mert teljesen összezavarod!

2012. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, hogy 3-4 nap után megbánják könnyelmű ígéretüket, és visszavennék a megnyugtató cumit. Egyik "rossz" döntésedet tetézd egy másik rosszal!: Megtudta a Mikulás, hogy nehezen alszik el, így a cumi helyett küldött egy....és valami pihe-puha rongyikát, vagy valamit, amit lehet morzsolgatni, ajánlj fel neki! A gyerekeknek olyan lehet az a cumi, mint nekünk egy lesza-om pilula. Talán segít - mert aludni csak kell egy ilyen kislánynak:)
2012. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%
A Mikulás hozzon neki egy cumit, akkor megnyugszik. Hisztizni pedig ne engedd.
2012. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

egyik este cumi nélkül aludt el, innen jött,hogy talán jobb lenne, ha már nem is lenne :(


Olyan kis aranyos volt,ahogy odaadta a Mikulásnak, nem is kereste, megkérdezte,hogy anya cumi??Elmodntam,hogy odaadtuk, és enniyvel el volt intézve.

Van kedvenc plüss, azzal alszik, este is csak megemlítte, de már ölelte is a micimackót, és 5 perc múlva aludt.

CSak a napközbeni viselkedése változott meg:(:(

2012. dec. 13. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam cumizott. Már rongyosra harapta, más nem kellett neki, csak az. Volt, mikor késő este mentünk lámpával keresni a kertben, másnap a szomszédot kértük, hogy nézze meg a sövény másik oldalát, mert elveszett a cumi. Aztán már mindig két egyformát vettem. S olyan 2.5 évesen "naffiú" lett, s nem kellett többé a cumi. A lányom kezdettől fogva kiköpte a cumit. Ő az ujját szopcsizta. Még 8 évesen is. Pedig bőr ujjvédővel feküdt le, mert már ő sem akart szopcsizni. S éjjel valahogy mindig kicsomagolta az ujját. Nekem a cumiról leszoktatás volt a könnyebb kihívás:)
2012. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy véletlen egybeesés. Ebben a korban másnál is előkerül ám a hiszti!

Ne add neki vissza a cumit, az lenne a rossz döntés, nem ez volt az. Ha nem kényszer volt, akkor a Mikulást sem fogja emiatt utálni.

2012. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Volt egy kérdés a mikulás előtt, hogy megcsinálja e az illető a cumielvevést a mikulással. ÉN mondtam, hog ne.

Most komolyan elvárják az ilyen szülők a gyerektől, hogy mert a mikulás aranyos, a gyerek cukipofának fogja fel hogy elviszi a cumiját ? Meg egyáltalán, hogy felfogja, hogy mit is jelent, hogy elviszi és nem kapja vissza ?

Még 5-6 éveseknek sem teljesen tiszta ez a kép, hogy meddig tart valami.

A szülőnek kell a sarkára állni, ha neked ez fontos, hogy elvedd, akkor vedd el, és fogadd el, hogy a gyerek nem tetszését kifogja mutatni. A szülőnek is dolgoznia kell ezen magában, nem csak elvárni a kicsitől, hogy elfogadja. A szülő is fogadja el, hogy nem tetszik.

Mostmár ne add vissza, tartsatok ki, megfogja szokni. Legyél erős. Ha visszaadod, a még rosszabb döntés lesz.

2012. dec. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekünk 2 évesen már nem kellett a cumi,mert öklendeztünk tőle.mi is nehezen alszunk el(sajna mi meg a cumisüvegről mondunk le nehezen)és ezzel alszunk el:(
2012. dec. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nálatok mindenki cumizik?

Kérdező! Nem vettem volna el tőle a cumit. Lehet, hogy először önszántából adja, de mégis nagy traumaként éli meg. A fiam 27 hónapos, cumizik, cumisüvegből iszik. A cumisüveget mostanában már nem kéri, poharat kér. Magától.

A cumira is megérik majd.

Mivel én ujjszopiztam, úgy vagyok vele, hogy inkább cumi, mint ujj.

2012. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!