Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éveseteknél mi a napirend?...

2 éveseteknél mi a napirend? Mennyire szigorúan tartjátok?

Figyelt kérdés

Nálunk csak az alvások vannak időhöz kötve és a fürdés. D.utáni alvás 13:00, fürdés 19:00, esti alvás 21:00.

Séta étkezés az mindig ahogy alakul.

Kiváncsi vagyok ki hogy gan ezzel

Illetve ennyi idős kisgyereiet büntettek valahogy? Ha igen hogy,an?


2012. dec. 21. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

reggel 7-nél tovább nem aludhat mert akkor nem tudom délután lerakni aludni.


7-kor kelés reggeli

10 körül kis nasi, pl alma, vagy kuki

11-12 között ebéd

12-14 között alvás de 14-kor ébresztem legkésöbb

15-16 között nasi, itt lehet puding, csoki, alma, banán stb..

18-kor vacsi apával már

19:30-kor pancsi vagy zuhany

20-kor alvás.

eléggé betartjuk, de ha nem így jön ki a lépés sem történik nagy gond.


büntetni nem nagon szoktam inkább konzekvencát használom.

ma pl elkezdett a felmosó vizzel játszani és úszott az elötér. konzekvencia: felkellett törölnie és nem nyulhatott semmi takarító eszközhöz (pdig imád söprögetni)

persze ez nem tetszett neki, de ezeket szigoruan veszem.

2012. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

6-7 között felkelés. Ekkor iszik 2,5 dl tejet v. kakaót.

8 körül együtt reggelizünk.

Délelőtt nem nagyon eszik, 1-2 szem keksz, ropi.

12 ebéd.

Ebéd után rögtön alvás.

Hagyom aludni, ameddig jólesik, de max. 3-ig, ennél tovább sosem alszik.

15 után uzsonna (süti, puding, joghurt, gyümölcs, túrókrém, de csoki, tejszelet csak akkor van, ha jól is ebédelt.)

18-19 között vacsora, apával.

20, 20:30 között fekvés, alvás.


Persze, ezek nem kőbe vésett időpontok, inkább a rendszer az állandó. Van, amikor nem tudunk kimenni, van, hogy kétszer is megyünk. Néha jobban eszik, néha rosszabbul, változó.

Büntetés van, mert hiába tudja, hogy nem szabad valamit (mondja is, hogy nem szabad, mi fog történni), azért is megcsinálja. Van a nappaliban egy kis sarok, ott nincs játék, semmi érdekes, oda le kell ülnie másfél percre. Néha mondja, hogy "bünti", magától beül és elkezd üvölteni. (Pedig nem csinált semmit éppen...:D)

2012. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi tartjuk, 8-kor kelnek (ikrek), átöltözés, kakaó, reggeli. Utána játék vagy elintéznivaló miatt séta, 12-fél 1 kor ebéd, utána alvás, csendespihenő 3-ig. 1/2 4-4kor uzsi (gyümölcs, joghurt, keksz, rudi, tejszelet...), játék, 6-fél 7 vacsi, játék, 1/2 8 fürdés, (néha 7-kor) és így 8 és fél9 között ágyba kerülnek.

Nem ehez alakítjuk az életünket, így kétségbe nem esek, ha nem így alakul, de én azt látom, jobb, ha rendszer van az életükben. Az evés miatt pláne, nem akarom,hogy össze-vissza egyenek, nasi sincs csak nagyszülőknél, egyébként uzsira megkapják.

Ha rosszak, maguktól állnak a sarokba. Persze nem mindig, de nem is ez a fő nevelési elvünk. Mivel ikreink vannak, rákényszerültünk a fegyelemre, persze nem kell sarkosan érteni, de nem hagyhatjuk,hogy a fejünkre nőjjenek, igeinis rájuk van szólva, ha olyat csinálnak, amit nem szabad.

2012. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van napirendünk, és nagyjából tarjuk is

Reggel negyed 9körül ébred, mesenézés, kakaó az ágyban,addig én megetetem a 3 hónapos hugát.Utána felöltöztetem, és legkésőbb9kor indulunk a boltba. Ha hazaértünk kis tízórai, egy pogi,de van,hogy csak gyümölcsöt kér, majd játszunk, a kicsi mostanában kiszámíthatatlan mikor alszik,így van hogy még 11kor kiemgyünk kicsit levegőzni. Ebéd délben, majd utána alvás, fél4körül szokott kelni, utána kis uzsi, majd megyünk ki a kertbe, motorzik, focizunk,mikor mi, fél6kor megéjhezik a kicsi, akkor bejövünk, ő addig nézhet mesét, utaán játék, fél7kor vacsora, legkésőbb negyed9kor fürdés, és 3/4 9kor laszik reggelig,mint egy bunda!!


Napközben előfordul,hogy csúszunk,de nem jellemző.ÁLt. akkor fordul elő,ha nagy bevásárlás van, vagy orvos...

Amiből nem vagyok hajlandó engedni az este lefektetés ideje. Egyszer esküvőre kellett mennünk, egyzser pedig barátnőmékhez voltunk vacsira hivatalosak, és kellett egy hét mire visszaállt midnen a régi kerékvágásba.

2012. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7-8 között ébred.Ez minden nap változó.

Bilizik, felöltözünk.

Utána mindig 1 joghurtot eszik, mással nem indulhat a nap. Ez változó időben van, attól függ mikor kelt. Néha eszik pár falatot ebédig, csipeget valamit, de nem sokat.

Utána egyedül játszik, én mosogatok, pakolászok, takarítok ha kell.

Utána minden délelőtt lemegyünk, ha nem esik.

12-kor ebédelünk.

Ha nagyon fáradt, akkor utána megy is lefeküdni, de van, hogy még néz kicsi mesét. 12.45-kor rakom le legkésőbb.

Addig alszik ameddig akar, mert sosincs baj az esti alvással.

Ha felkelt, egyből ennie kell: puding, aszalt gyümölcsök, friss gyümölcs, keksz, rudi, ilyesmiket.

Mesét néz, utána játszunk.

18-kor vacsizik Apával.

20-kor fürdik és 20.30-kor alszik.

Picit tolódhatnak az időpontok, de ezt a napirendet tartjuk.


Nálunk még nincs büntetés. Ha rosszat csinált, vagy hisztis kedvében van, akkor magától bemegy az ágyába, cumi be, kispárnáját morzsolgatja és csak akkor jön ki, ha megnyugodott. Ha előtte rosszat csinált, akkor bocsánatot kell kérnie, ölelés és puszi. És megbeszéljük a dolgot.

2012. dec. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Reggel 6-8 között kel. Minél később, annál nehezebb a délutáni altatás.

A délelőtt eltelik, 10-kor tízórai (gyümölcs).

11-től fél 1-ig vagyunk lent minden nap.

1-kor ebéd

2-4: alvás (vagy nem. De többnyire azért még igen)

Fél 5: uzsonna

6-tól fél 8-ig közös játék.

Fél 8: vacsi, utána rendrakás, 8 körül fürdés. Utána mese, a gyerek kergetése a lakásban, mert nem akar lefeküdni, stb. 10 előtt soha nem alszik sajnos. Csak ha nem aludt délután.

Büntetés, hát... bevallom, én nem hiszem, hogy nálunk működne a büntifotel meg a hasonló módszerek. Én inkább olyasmivel büntetem, ami közvetlen kapcsolatban áll a cselekedettel, ma pl. a kishúgát ütötte a játékmozdonnyal, ezért elvettem a mozdonyt. És a fenekére is csapok, ha végképp nem bírok vele, de ez szerencsére elég ritka.

Szóval összegezve elég szigorú a napirendünk, de főképp azért, mert mint írtam, van egy 8 hónapos kicsi is, és kettővel már végképp nem bírnám, ha káoszba fulladna a nap.

2012. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Középsőm 2 éves, nagyom 4 éves, picim 2 hós.

Reggel órára kelünk, mert megyünk az oviba (nagyom ovis). Utána közért, haza, főzés, házimunka. A 2 évesem elvan magában, szeret egyedül játszani, eléggé magának való gyerek. 11-12 körül ebédelünk. Utána indulunk a nagyért az oviba.

1 óra fele szoktunk hazaérni, fél 2 fele mennek aludni a naggyal együtt.

Este 7-fél 8 fele mennek fürdeni a naggyal, alvás pedig fél 9 fele (szintén együtt a naggyal).

Igyekszem betartani a napirendet, és az oviba járás miatt muszáj is.

Nem szoktam büntetni, csak rá szoktam szólni, ha hülyeséget csinál vagy esetleg kiküldöm. Bár nálunk biztosan másképp van, mint ahol egy gyerek van, mert a naggyal együtt csinálják a hülyeséget. Ha kiküldök egyet, megy utána a másik is, és ott folytatják a baromságot.

Reggeli, ebéd, vacsi, ezek nagyjából mindig ugyanakkor vannak, közben ha éhes, akkor persze ehet, ő nagyon jóevő fajta.

2012. dec. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!