Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak pelusba akar kakilni a 3...

Csak pelusba akar kakilni a 3 éves kisfiam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Tavasz óta teljesen szobatiszta nappalra és 2-3 hónapja már éjszakára is.

Viszont a nagydologhoz még mindig pelust kér. Ez a 6 éves bátyjával is így volt anno, viszont ő 2 hónap alatt kinőtte ezt, míg a kicsinél már 8 hónapja tart :(

Amíg alváshoz is pelus volt rajta, addig nem zavart annyira, mert alvás után elintézte, de ezt, hogy csak amiatt kell ráadnom egy pelust, már nagyon unom. No meg persze magát a kakit is utálom takarítani...

Nagyon szuper lépcsős wc-szűkítőnk van (a nagynál ez hozta meg az áttörést anno), de nem hajlandó ráülni, ill. ottmaradni.

Próbáltam már mindent: jutalommatricák és kisebb ajándék felajánlása, dicsérethalmok, fenyegetés stb.

Már kínomban azt mondtam, hogy a kukásbácsik szóltak nekünk, hogy ne dobjunk több kakis pelust a kukába, különben nem ürítik ki :)

Kisfiam kifogásai: csípni fogja a kaki, ha a wc-be megy, hideg az ülőke, ő még kisbaba, meg egyáltalán nem szereti a wc-t.

Szerintem az lehet a probléma, hogy a pelusba állva kakil...


Most egy pár napja próbálom tartani magam ahhoz, hogy nincs több pelus, de nagyon nehéz. Eddig mindig elgyengültem, amikor láttam, hogy mennyire szenved, de ezzel gondolom meg is nehezítettem a dolgot, mármint ha sokáig, kitartóan kérte, akkor megkapta.

Eddig minden nap, gond nélkül kakilt, most meg már 3. napja nem :((((


Mit tehetnék még?


2012. dec. 23. 08:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Szó szerint mintha az én fiamról írnál, de még nálunk sincs még megoldás. Szintén 3 éves, tavasz óta szobatiszta, éjjelre is, de csak pelusba kakil. Én a pelenkamegvonást egyszer próbáltam, de mivel inkább ő is visszatartotta, ezt nem csinálom többet, mert egyébként is hajlamos a szorulásra. Néha ráül, de fél perc után megunja és azt mondja, hogy ő oda nem tud kakilni. Én is arra gondolok, hogy annyira megszokta az állva kakilást, hogy ülve nem tudja hogy kell. Egyébként pisiléshez sem ül rá a wc-re itthon, de érdekes módon az oviban ülve pisil, tehát mégsem annyira idegen neki a wc-n üldögélés. Az oviban soha nem kakilt még, reggel vagy este elintézi itthon, gondolom ha kéne neki, akkor is visszatartaná. Kényszeríteni nem akarom, most azt csinálom, hogy minden pelusráadásnál mondogatom neki, hogy ilyen ügyes nagyfiúknak ez nem való, nézze meg a csomagoláson milyen pici baba van rajta, stb. De az a baj, hogy nem is akarja elhagyni a pelust, neki ez tök jó, esze áhgában sincs wc-be kakilni... nem tudom meddig lesz ez így?
2012. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Örülök, hogy nem vagyunk egyedül ezzel a problémával :)

Az a bajom, hogy ha mégis adok most rá pelenkát, akkor tul.képpen hülyét csinálok magamból, hiszen már 3. napja azt hajtogatom, hogy nincs pelus.

Már bekészítettem a kisszéket a wc-be, hogy ottmaradjak vele, amíg végez, de kb. 10 mp után minden baja van.

2012. dec. 23. 09:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát 3 nap az már tényleg sok idő, de minél hosszabb idő telik el, annál keményebb is lesz a kaki, tehát ha végre rászánja magát a wc-re, akkor is nagyon nehezen fogja tudni kinyomni. Ez meg nehogy még jobban elvegye a kedvét. De majd írj hogy mi lett, ha sikeres volt, lehet hogy én is megpróbálkozom ezzel!
2012. dec. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy gyerekpszichológus ismerősöm szerint nagy probléma hogy Magyarországon az anyukák úgy érzik, hogy a hároméves gyereknek mindenképp szobatisztának kellene lennie. Igazából teljesen normális, ha csak négyévesen lesz szobatiszta a gyerek, és a legrosszabb az, ha erőltetik a dolgot.


Unokanővérem Hollandiában él, két gyereke van. Ott is négyévesen az "elvárás" a szobatisztaság, teljesen természetes ha egy hároméves gyereket még pelenkáznak.


Szerintem ne erőltesd a dolgot, adj egy kis időt a gyerekednek! Lehet hogy már "csakazértis" kéri a pelenkát, talán jó lenne egy kis "nyugi" szobatisztaság szempontjából.

2012. dec. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves Mijau. Ezt az óvónéniknek is mondd el, mert 3 éves gyerek már lehet ovis, akkor, ha SZOBATISZTA. Szóval oviba nem veszik be a pelenkás gyereket, mégha csak kakiról is van szó. Ez akkor kellemetlen, ha a szülő már menne dolgozni 3 éves korában a gyereknek, aki nem szobatiszta.
2012. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok: nálunk bevették a fiamat oviba, de azt mondták, hogy ha pelusba akar kakilni, akkor azt otthon intézze el. Tehát nem volt kizáró ok. Ha az oviban jön majd rá a kakilhatnék, akkor valószinűleg úgyis visszatartja hazáig, ha meg nem bírja, akkor kakil a wc-be, mivel tudja, hogy ott más lehetőség nincs.
2012. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pelust adtam rá, mert már tényleg nagyon szenvedett szegénykém :(((((


Minicsoportos még a kisfiam, így ott a pelus nem akadály.

Amúgy a nagyobbik a 3 év alatt 1x kakilt az oviban, ő is mindig hazahozza :) Szóval emiatt az óvónők sem szólhatnának.


Végül is úgy döntöttem, hogy adok neki még időt, úgyis van egy 3/4 csomag pelenkánk még, akkor azt elhasználjuk, de többet már nem veszek.

Ja és a nappali és az éjszakai szobatisztaságot egyáltalán nem erőltettük és szerintem az átlaghoz képest így is később történt meg.

2012. dec. 23. 16:20
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja és szerintetek az ilyenekkel, hogy azt mondtam, hogy nem adok pelenkát és végül mégis adtam, nem veszítem el a tekintélyem?

Mert azért próbálok következetes lenni, ha valamire egyszer azt mondom, hogy nem, akkor ahhoz tartom magam, viszont észérvekkel meggyőzhető vagyok.

Vagyis rugalmasan vagyok következetes (ha van ilyen) és felül szoktam vizsgálni a döntéseimet és ha mégsem találom olyan jónak, akkor változtatok rajtuk,

Ez még belefér vajon vagy ez már a tekintélyem aláásása?

Jajjj, olyan nehéz sokszor ez a gyereknevelés :)))))

2012. dec. 23. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Á, ettől az egy alkalomtól még megmarad a tekintélyed:)

Ha 3 napig visszatartotta, akkor szerintem is jól döntöttél, hogy visszaadtad neki a pelust. Én úgy csináltam, amikor egyszer én is visszaadtam neki, pedig elvileg "elfogyott", hogy váratlanul "találtam" a táskámban egy elfeledett példányt...

Boldog Karácsonyt!

1. voltam

2012. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

add vissza a pelust, hogy tudjon kakilni, aztán majd leszokik magától hidd el nekem!!

nálunk is az ment, hogy már rég szobatiszta volt, de kakilni csak pelusba tudott (már ovis volt, csak itthon kakilt, mert tudta hogy csak itthon van pelus)

sokáig nem használt semmi, leígértem a csillagokat, próbáltam zsarolni, de olyankor semmi nem kellett, semmi nem érdekelte, csak a pelust akarta, ha meg megmakacsoltam magam és azt mondtam nincs pelus, akkor nem kakilt egyáltalán, így kénytelen voltam engedni

sokan ijesztegettek, hogy legyek erőszakos, mert majd még 6 évesen is ez lesz, de sajnáltam is, meg mi az hogy legyek erőszakos? kötözzem a wc-hez? így aztán mindig próbálkoztam de egy darabig nem történt semmi, aztán egyszer mondtam neki hogy már csak 4 db pelus van itthon, és ha megint vennem kell, nem lesz pénzem, pedig játékot is vehetnék neki rajta, erre ráült a wc-re, és belekakilt :)) de látszott rajta a félelem, nem tudom mi az oka, szerintem kicsit félnek "elengedni" a kakát, na de azóta minden okés, még mindig megvan az a 4 pelus :D

nem tudsz mit tenni, mindig próbálkozz, inspiráld valamivel, ígérj neki amit szeret, hátha megpróbálja előbb utóbb ő is

kitartás!

2012. dec. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!