Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyereked mit és...

3-4 éves gyereked mit és mennyit segíthet? Mennyire vonod be a mindennapi teendökbe? Mennyire feszegeti a határokat? Hogy bünteted, ha rosszat csinál?

Figyelt kérdés

Az én 3,5 éves kislányom egy elég erös,határozott egyéniség.Eddig elég sok mindenbe besegíthetett.Pl teregetés,locsolás,fözésnél veszélytelen dolgok.De én is igy folyton el voltam maradva mindennel,meg a kisasszony is nagyon felnöttnek érezte már magát.

Ha rosszat csinál sarokba állítom.Úgy ahogy használ.

Kiváncsi lennék más hogy csinálja.Szeretnék tapasztalatokat gyüjteni,hogy még jobb anyukája lehessek.


2012. dec. 28. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:

ha rossz,nem fogad szót,akkor egyedül megy a szobájába.beviszem,leteszem a kanapéra.legtöbbször elég,ha csak megfenyegetem vele

az én fiam is erős egyéniség,kikövetel magának mindent.ha nem úgy van,ahogy akarja,toporzékol

segíteni abban segíthet,amiben akar.ha nagyon sietek,akkor adok neki valami olyan feladatot,ami nem sürgős,én meg gyorsan megcsinálom,ami sürgős

2012. dec. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én meg vagyok a rátok irigy "rossz" anya. :(

3éves 2 hónapos a fiam. Nem lehet tőle semmit csinálni, egymaga nem játszik el, állandóan vele kell foglalkozni. Házimunkába légfrissítőt fúj és asztalt töröl, és a lecsöpögött anyagokat a padlóról. Egy csomó dolgot nem bízok rá mert nagyobb kárt és bosszúságot csinál mintha nem csinálna semmit. Teregetésnél kilopkodja a ruhákat az műanyagtálból, szétdobálja a lakásba, feldobja a szekrény tetejére. Főzésnél kavargat, de úgy kell mérnem az adagokat hogy fele mellé, le a földre. Tálakat, krumplinyomót, fakanalakat ellopkodja bedobálja a szekrény mögé. Hiperaktív a fiam, idegrendszere elég fejletlen még, hiába próbálok jó anyja lenni, jól nevelni, akkor is dührohamot kap, toporzékol, üt vág, visít. Boltba sem lehet vele menni mert ott is általában műsor van. :( Várnom kell még ezzel a segítségesdivel, egyedül csinálok mindent kapkodva, rohangálva szoba és a konyha között mert ordítás van ha nem állok a rendelkezésére....:( Úgy ahogy tudom próbálok mindent itthon megcsinálni, főleg hogy a férjem későn ér haza minden nap, így a házon kívüli dolgok is rám maradnak.

Elmondtam az én tapasztalatom, kioktatást, és hogy hogy kellett volna csinálnom, hol rontottam el kérlek ne írjatok, köszönöm, de ezt már megkaptam mástól.

2012. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kedves második,dehogy kapsz kioktatást.Inkább minden tiszteletem a tiéd,hogy tudod csinálni.Hál istennek az én lányom csak nagyon aktiv,de sokszor igy is nehezen bírom.Főleg mióta megvan az öccse.Ő másfél éves,de még a lányomnál is akaratosabb,aktívabb.Pedig azt hittem őt lehetetlen felülmúlni.
2012. dec. 28. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
A lányom 4,5 éves hasonló egyéniség mind a tied :-) Nekem van egy kisebb kislányom is 4 hós, :-) A nagy nagyon sokat segít , ha kicsi sír beszél neki leköti , énekel neki , beadja a szájába a cumit , sétáláskor ő tolja , a kocsiba vigyáz rá , betakargatja a babakocsiba vagy a kiságyba , de ha kell söpör , segít teriteni , mosogatni , múltkor sütüttem ott ült a konyha pulton segített! Viszont , hogy ne csak jót mondjak , tud rosz is lenni , olyankor volt már eltiltva a minimaxtól ,
2012. dec. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok nem tudtam befejezni , hát kitaláltam egy széket ami a roszalkodos szék oda ül 3 percre vagy 4re és ha megtanulta akkor kijöhet :-)
2012. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsó,köszönöm neked is a választ.

A nagylányod hogy ennyit segít, gyerek marad?Ne értsd félre, nem rosszindulatból írom.Csak mint írtam az én lányom olyan mini anyuka lett.De ezt nem szeretném,maradjon gyerek.De mióta nem engedem segíteni,inkább kérem menjen játszani,na azóta meg visszament dedóba.Utánozza az öccsét.

2012. dec. 28. 23:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok :-) persze gyerek marad :-) Ne ugy értsd , csak mondjuk a kicsi bennt van a napaliba a babahordozóba vagy a pihiszékbe ő meg barbizik vagy valami közbe mutogatja a kistesónak vagy könyvet nézeget akkor olvas neki , vagy amikor éneklős könyvet olvas akkor énekel neki :-) Persze nem csak egyedül csinálja , csak szeretem ha segít így tanul egy kicsit , pl. Ha segít söpörni 10perc megunja , de ha kiakarja próbálja ki :-) Bár nekem az is segítség ha eljátszik egyedül :-).
2012. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A nagykisfiam 3éves 3 hónapos, a kiskisfiam 17 hónapos.

A nagy elég sok mindenben segíthet, persze ami rá nem veszélyes. Konyhában, takarításnál, teregetésnél, bárminél bent. Kint az apának is nagyon szeret segíteni, ha apa nem jön későn haza, és főleg nyáron akkor együtt etetik, trágyázzák, beszalmázzák a lovakat, eteti a tyúkjainkat, mikor még voltak a nyulakat. apával nagyon szívesen megy traktorozni, velem a kertbe gazolni, locsolni, termést leszedni. Akár miben segít nekünk azt utána rögtön eljátssza, most ez a szokása.

Amúgy ő sem egy angyal, ha már nem tud magával és az öccsével mit kezdeni, akkor tud hisztizni és akaratos lenni (amit én néha nehezen kezelek)De ha az állatok között lehet, Apával, akkor egy tündér.

ELpakolni a játékait viszont nem szereti, ebből mindig cirkusz van itthon. Ha van hozzá elég idegrendszerem, akkor kitartó vagyok, és addig nem hagyom, amíg el nem pakol(persze segítek) Ha nincs idegrendszerem, akkor nekiállok elpakolni én, de az öccse mindig segít, ő szeret visszapakolni is.

Nálunk a büntetés a sarokbaállítás. Pont ma mondta mikor kint sétáltunk, hogy ő szereti ha fúj a szél. mire én, hogy és mit nem szeretsz?Mire ő: Azt ha beállítasz a sarokba.

Tavaly nagyon nagyon kezelhetetlen volt, annyira egyedül hagyott a család, a barátok a gyerekekkel,hogy sajnos nem jutott időm a nagyra. Szégyellem is magam ezért, és nagyon bánt a dolog. a A férjem sajnos sokat dolgozik,ezért őt nem hibáztatom,mert értünk teszi(ha visszamegyek dolgozni fogunk neki keresni másik munkahelyet, mert a gyerekeink nagyon szeretik őt, és a pénz nem minden, számomra fontos, hogy az apjuk ne csak napi egy órás apa legyen.)

De a nagyszülők egyszer sem vették ki akkor a kicsit a kezemből, hogy tudjak a naggyal többet foglalkozni. ez rá is nyomta a bélyegét a viselkedésére, ezért én őt nem is hibáztatom, hogy nem lett egy nyugodt gyerek, hamar dühbe gurul,és akkor tud ám cifrákat csinálni. de tavaly óta sokat nyugodott,most hogy a kicsi is nagyobb, sokkal többet tudok a naggyal játszani, foglalkozni.

Az biztos, hogy sok türelem kell egy nem túl nyugodt gyerekhez, és minden nap kell velük éreztetni, hogy nagyon nagyon szeretjük őket. a mai rohanó világban szerintem ezt sok szülő elfelejti.és ha van kistesó, akkor minden nap meg kell azt valahogy oldani, hogy csak a naggyal foglalkozzon az anyuka, min fél órát. Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy egyszerre teszem le őket aludni. a nagy 1-másfél órát alszik, a kicsi 2-3 órát. így ha a nagy felkel, akkor csak az övé vagyok. Tavaly ez sajnos nem ment, folyamatosan csak etettem, altattam, etettem, altattam(főztem), éjjel pedig felmostam, ebédet előkészítettem, teregettem, stb. most már éjjel nem kell csinálnom semmit,és még jut időm a nagyra is. Ugyan jár oviba (akkor úgy szoktam h amíg a kicsi uzsonnázik, akkor foglalkozom a naggyal), de többet van otthon, mint oviban, mert elég sokat beteg :((((

remélem tudtam valamit segíteni.

Kitartás, türelem!!!!

2012. dec. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek válaszokat,hasznos mind!
2013. jan. 10. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!