Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi / ovi kezdésnél minden...

Bölcsi / ovi kezdésnél minden gyerek gyakran lesz beteg?

Figyelt kérdés
Mindenki ezzel riogat... Akkor is kell ettől tartanom, ha már kicsi koruk óta találkoznak más gyerekekkel ?
2013. jan. 7. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy gyakran, de valószínűleg kicsit többször, mint eddig. Sok gyerek egy légtérben, az azért más, mint néhány gyerek.

Azt is mondják, hogy ahány közösség, annyiféle baci :) ezért hiába volt pl. bölcsis a gyerek, oviba kerülve attól még elkaphat ezt-azt.

2013. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 hónapig tartott a rémálom, 1 hét bölcsi, 2 hét otthon. Nagyon legyengült a fiam, az első huzattól újra megfázott.

Rettegtem, hogy ki fognak rúgni (2 éves kora után visszajöttem dolgozni), és betegre aggódtam magam miatta.

Aztán elkeztünk heti 2x sóbarlangba járni, plusz szedte a Multi Tabs Immuno Kid-et. Ez a kombináció bejött, utána 60 napig járt megszakítás nélkül.

2013. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen nagy a valószínűsége. 5-6 eves korig meg gyengébb az immunrendszeruk igy hajlamosak gyakrabban meg betegedni, pláne felső légúti betegségekben. Minden közösség más, más bakteriumokkal, igy nem számít, hogy találkoztak mar más gyerekekkel. Pláne hogy a bolcsiben oviban azért jóval hosszabb időt fognak eltölteni naponta....
2013. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%

nem, a te gyerekeid super men-ek és egyáltalán nem fogják megsínyleni, amikor 5 gyerek köhög rájuk a vírusos leheletükkel, érnek hozzájuk a bacilusos kezükkel. Mert egyáltalán nincs semmi különbség aközött, hogy néha találkoznak más gyerekekkel (akik nyilván nem betegek, hiszen nem engednéd te se beteg gyerek közelébe a tieidet ha nem vagy rákényszerülve) és aközött, hogy 28 gyerekkel vannak összezárva, akik közül 5-en minimum vírus/bacihordozók.


Nem bírom az ilyen rátarti embereket, akik nem értenek a szép szóból. Mint a full idióta sógorom és sógornőm, akik azt hiszik hogy a kölykük azért nem volt még beteg majd' 2 évesen, mert szuper mannek született, hanem azért mert NEM JÁR KÖZÖSSÉGBE. Ami nem egyenlő azzal, hogy találkozik más gyerekkel.


Majd rájössz angyalom, aztán visszafogod azt a fene nagy egódat.

2013. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4. válaszoló, ezt most miért kellett így, nekem abszolút nem az jött le a kérdezőről, hogy rátarti meg nagy egójú, hanem egyszerűen nem tud eleget a témáról.
2013. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5. vagyok, amúgy igazad van.
2013. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A 4.-nek kérem adja be vki a dilibogyóját, mert úgy tűnik elgurult neki valahová. :)


Egyébként volt, hogy beteg gyerekkel is találkoztunk, volt amit elkaptak, volt amit nem...

2013. jan. 7. 10:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy beteges lesz, mi legalábbis megúsztuk ezt a korszakot. 2 évesen ment a lányom bölcsibe, ott egyszer volt mandulagyulladása, oviból eddig kb 3 alkalommal hiányzott enyhe nátha, valamint 2-szer kötőhártyagyulladás miatt. Most 6 éves, nagycsoportos. Emiatt amúgy sosem volt fene nagy egóm (más miatt sem szokott lenni), egyszerűen csak örülök, hogy ilyen erős az immunrendszere. Mondjuk van helyette más baja, amit lehet, hogy szívesen becserélnék több kisebb náthára, köhögésre, de ez van, nekünk ez jutott. :)
2013. jan. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 evet jart bolcsibe es most mar ovis. Eddig 1 fulgyuladast (1 hetig votl otthon + antibiotikum), egy kotohartya gyuladast (3 napig volt otthon + szemcsepp), baranyhimlot ("szerencsere" nyari szabadsagon voltunk igy nem hianyzott es nem kellett tappenz) es hanyasos hasmeneses rota virust (3 napig volt itthon) hozott haza. Ezenkivul 3-szor volt sima virusos megfazasa (orrfolyas, kohoges, laz) amivel 2 napig votl itthon amig nem volt laza. Ez mind tobb mint 2 ev alatt. Szerintem nem olyan szornyu. De mindeniket bolcsibol kapta el.
2013. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ a betegség hogy hány testvér van. 1 gyereknél meggyógyul és kész. Ha több van, akkor hol egyik köhög, másiknak folyik az orra, harmadik láza és szépen körbeadogatják. Mindegy mi van az oviban, suliban, otthon úgyis kap elég bacit.
2013. jan. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!