Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem ebédel 20 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Reggeli pár falat talán, ebédet egyre gyakrabban nem kér. Maximum egy falat, de az is inkább véletlenül, aztán nem kér. Így fekszik le aludni. Eddig nagyon jó evő volt, kétszer sosem kellett kínálni. Mitől lehet ez a nagy változás?
2013. jan. 14. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Mióta tart ez? Inni iszik azért eleget?

Egyébként jókedvű, nem fogyott? Pisi-kaki van elég?

Ha egyébként minden OK, akkor türelem, minden gyereknek vannak ilyen korszakai, majd elmúlik.

Ha van egyéb tünet is, akkor kérd ki orvos véleményét.

2013. jan. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kb. egy hete kezdődött. Annyit iszik, mint előtte, legalábbis nagyjából. Fogyni biztos fogy, de még nem látványos, még megvan a kis pocakja is:)

Jut eszembe, most jönnek rágófogai. Ez magyarázat lenne?

Csak nekem annyira fura, hogy eddigi nagy étvágy után most alig-alig eszik. Mennyiségben is jóval kevesebbet eszik, és ugye ki is marad komplett étkezés.

2013. jan. 14. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább arról van szó,hogy a legtöbb ételt,amit eddig készítettem neki már megunta.Így most nem nagyon kellenek neki a főzelékek,inkább a leveseknek a levét kéri.A tejpép az mindig jöhet,a tészták is ízlenek neki,szoktam még készíteni túróval elturmixolt almát és banánt,kifli végét,szendvicset,tejfölös kenyeret,virslit,májkrémet vajjal elkeverve.Esetleg megpróbálhatod az ételeket úgy adni,hogy ő kanalazza,vagy mártogat bele kenyeret.Amíg elbigyózik vele,elfelejt tiltakozni,és már jól is lakott.
2013. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: pisi van elég, kaki valamivel keményebb, vagy a szokásos.
2013. jan. 14. 13:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma sárgaborsó főzelék lett volna. Ritkán csinálok. Csak ránézett és azt mondta, nem éhes. A levesek jobban mennek, ez igaz. De nem tudom, mennyire unhatott rá. Tegnap az egyik kedvence volt, felét sem ette meg.
2013. jan. 14. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nézd mit találtam:

ezt a kérdést én tettem fel bő egy éve.... :)))

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, első-utolsó!

Látom az ínyén, hogy jönnek a rágófogak. Remélem, csak ez a baj, és visszatér majd a jó étvágya.

2013. jan. 14. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!