Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire milyen gyógyszerek...

Mire milyen gyógyszerek vannak otthon nálatok 2-3 éves gyereknek, amit még az előtt beadtok, hogy orvoshoz mennétek?

Figyelt kérdés
nekünk ha megfázás kezdődik arra van Corizalia, lázra nurofen. Hányás hasmenés esetére mit lehet adni először?
2013. jan. 15. 21:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha megfázás kezdődik, arra nem adok gyógyszert. Lázra Nurofen, benuron, germicid. Hányás-hasmenéssel én azonnal a dokihoz vinném, nem próbálkoznék otthoni praktikákkal.

Igaz, hogy a lányom még csak 16 hós lesz, de azért leírtam, hogy nálunk mi van.

2013. jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

nekem 2 éves és 6 hósak.


Lázra van paracetamol kornak megfelelöen ezt csak 39 fölött adom be, vagy ha annyira nyügös hogy folyamatosan sír.

van köptetöm de ezt még nem adtam neki (nagyobbnak) mert van egy tea ami feloldja mindig a slájmot.


hasmenésre nem adok semmit, hányásra sem ha annyira durva hogy nem eszik, nem iszik akkor doki, ha meg azért eszik kicsit és iszik akkor nem kell rá semmi. söt minél hamarabb távozzon a vírus, pont ezért találta ki a szervezet a hányást és hasmenést.


én dokihoz csak akkor viszem, ha szárazon köhög napokig, vagy egy napot nagyon erösen megállás nélkül. vagy ha a láz 3 napnál tovább tart. vagy ha minden egyben van és nem eszik nem iszik.

2013. jan. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nurofen,DAEDALONETTA végbélkúp hányásra,hasmenésre,germecid...
2013. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Lázra, fájdalomcsillapításra Nurofen. Krupp miatt van itthon köptető: rhinatiol most épp, de acc100-as is volt, kalcium és fenistil csepp. Az utóbbi kettőt szoktam este adni, ha gyanús valami... A kruppra még van kúp is.

Lázcsillapításra van még kúp is, naturlandos, de azt nem nagyon használjuk, inkább nurofen és hűtőfürdő, ha kell. Tantum verdét szoktunk néha fújni a torkára, az is mindig van. Tengervizes orrspray.

Hasmenésre smecta por, azt szoktam is neki adni, ha vizes folyós széklete van, hányásra pedig korábban a dedalonetta kúpot adta a doki ezért az is van.

Ha megyünk valahová egész gyógyszertárat viszünk, illetve a mamáknál is van a fontosabbakból...

Corizalia-nk és stodalunk nekünk is van itthon.

2013. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát nálunk sok minden van. Igaz, kruppos az egyik lányom.


Lázcsillapító: 3-4 féle. (Most: Nurofen, Panadol baby, Germicid-c, Noraminophenazoni)


Fájdalomcsillapító: Cataflam csepp


Nyálkaoldó: Calcimusc


"Duzzanat csökkentő" (köhögéskor): Fenistil csepp


Köptető: ACC 100


Hidegpárás inhaláláshoz: Fluimucil ampulla (köptető a kisebb babának)


Fulladáshoz: Rectodelt


Ugató köhögéshez: Flixotide (szteroidos)


Száraz köhögéshez: Sinecode csepp


Szemcsepp: Tobrex (egy bontatlan mindig van itthon, a szembajok nálunk kizárólag hétvégén vagy több napos ünnep alkalmával kezdődnek :o)


Hányáshoz: B6 vitamin ampulla (Nurofen kúp 2 éves kortól, ha hányik és lázas, akkor csak ezt lehet adni)


Hát azt hiszem ennyi. :o)


Ja és újjabban tetűirtó szerünk is van kéznél... :S



Van, amit már megbeszéltünk a dokival, sajnos tudjuk, mikor van olyan szinten, hogy adni kell a különböző szereket, de olyan is van, hogy telefonon egyeztetek vele, elmondom, hogy látom, és ő javasol valamit.

2013. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én most nagyon elcsodálkoztam mert nálunk csak Nurofen van,de abból sem kapott már hónapok óta. 2,5éves a kislányom és szerencsére nem beteges,igaz még nem jár közösségbe!:) Több mint 1éve voltunk utoljára orvosnál betegség miatt. Vitaminokat kap Béres csepp,vagy Cebion multit és vigantol.
2013. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekünk van itthon: Nurofen, Panadol,

ACC, Ambroxol, Sinupret,

Fenistil csepp, Calcimusc,

Nasivin orrspray, Sterimar orrspray, Babyluuf

Hányásra Dedanoletta kúp

Hasmenésre Smecta (asszem ez a neve) , Normaflore

Ezek több betegségből gyűltek össze, de van olyasmi is, ami csak a biztonság kedvéért van itthon, még nem is használtuk soha.

Ezen kívül vannak még itthon vitaminok, Cebion c és multi és Béres csepp.

Nem akarom elkiabálni, de már régen volt beteg a kisfiam. Októberben múlt 2 éves.

2013. jan. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

lándzsás útifű nappalra és éjszakára

rectodelt kúp,de ezt csak orvosi utasításra adom végszükség esetén

nurofen és naturlandos kúp

fenistil csepp

deadalonetta kúp hányásra

cataflam csepp

smecta

tobrex szemcsepp


3,5 éves a fiam 1,5 éve jár közösségbe.a bölcsi egy évét végig betegeskedte,most mióta ovis nem volt beteg csak kétszer.mivel már nagyon sokszor volt beteg,így tudom,hogy mikor kell dokihoz vinni,és mikor elég az itthoni ápolás.nálunk hányás-hasmenés kétszer volt eddig,inkább felső légúti szokott lenni.

amikor hányt,és hasmenése volt nem adtam neki kúpot csak éjszakára,hogy tudjon aludni,napközben inkább járkáltam a vödörrel,ki kell annak jönni.tudtam pótolni a folyadékot is.a dokihoz mondjuk elvittem,de szép volt a nyelve,nem volt kiszáradva,így nem kapott semmit

lázas nem nagyon szokott leni,eddig kétszer volt magas 39 feletti láza,egy éves szülinapján,és két évesen

2013. jan. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"mert van egy tea ami feloldja mindig a slájmot."


Kedves 2.-ik!


leírnád mi ennek a teának a neve,??


Köszönöm előre is!

2013. jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

OFF:


"mivel már nagyon sokszor volt beteg,így tudom,hogy mikor kell dokihoz vinni,és mikor elég az itthoni ápolás."


És amikor újra viszitek oviba/bölcsibe nem kérnek igazolást,hogy járhat újra közösségbe??

Ha csak otthon ápolgatod,nem viszed dokihoz akkor hogy szerzel ilyen igazolást!

Már csak azért kérdezem,hogy a múltkor fiamnál is volt ilyen de csak 1-2 szer köhögött,szóltak a bölcsibe.Adtam neki Stodal szirupot,jobban lett,köhögés elmúlt!

Következő héten mikor vittem volna kérték a gondozónők az igazolást,felhívtam a dokit ő meg erre azt mondta hogy ő olyanra nem ad ki igazolást ha nem is látta a gyereket!


Na ilyenkor mi van??

2013. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!