Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Koraszülött mikor kezdi az...

Koraszülött mikor kezdi az ovit, iskolát?

Figyelt kérdés
Ha van valakinek koraszülött gyereke (28 hé) aki már ezen túl van,megírná nkem, hogy mikor kezde az ovit? Amikor hivatalosan is eléri a 3 éves kort, vagy halaszhat 1 évet? 2010 szeptemberben született a kisfiam.
2013. jan. 19. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs kora babám csak a barátnömnek és apósom gyerekorvos, így sokat volt róla szó.

Egy koraszülött gyerek legkésöbb 2 éves korára be kell hoznia a lemardást mindenben. ìgy természetesen minden követelménynek a maximum határidejét el kell érnie 2 éves kor felett.

barátnöm kisfia és kislánya is 34-ik hétre született (persze ez nem olyan nagy kor mint 28) de egyetlen héttel sem volt lemaradva. lányomtól 2 héttel fiatalabb a kisfiu és mindent akkor csinált mikor a lányom.

egy másik jó ismerös anyának 30 hetesen született a fia, náluk volt kicsit lemaradás, de kb ott is 1 hónap az elsö életévében.

2013. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs valamilyen problémája, akkor annyi idősen, mint a többi gyerek. Itt nincs korrigált kor.
2013. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már nem számít, hogy anno koraszülött volt, ne foglalkozzatok ezzel. Ettől függetlenül persze dönthetsz úgy, hogy még ne menjen oviba, de ezt a döntést más szempontok alapján hozd akkor meg!
2013. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg csak 2014-től lesz kötelező az ovi így ha nem akarod még egy évet maradhat otthon.
2013. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szintén 28 hétre született a gyermekem, csak ő 2011. januárban. A 3 éves státuszon minden eldől, akkor derül ki, hogy óvoda érettek-e (ahogyan más gyermekeknél is). Ha semmi nem indokolja a halasztást, akkor mehetnek oviba, iskolába ugyanúgy, ugyanakkor, mint az időre született társaik. Én most kérdeztem a védőnőt: mehet oviba a kisfiam 2014. januártól, vagy 2014. szeptembertől, nekem kell eldöntenem.
2013. jan. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából mentálisan nincs lemaradva,sőt! Ülni,álni, járni is időben kezdett,csak egy kicsit kissebb mint korosztálya.

2013. jan. 21. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk. 11 kg, és 85 cm a kisfiam, mondatokban beszél, mondókázik, megmondja a nevét, szóval utolérte (védőnő szerint nagyon is) a kortársait. Járni viszont elég későn tanult meg, majdnem 19 hónaposan! Minden jót nektek!! :)
2013. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!