Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereked eljátszik...

2 éves gyereked eljátszik egyedül?

Figyelt kérdés
Kislányom decemberbe betöltötte a 2. életévét. Egyedül nem hajlandó játszani. Max 10 percet. Ha bent ülök a szobájába eljátszik egyedül, hagyom jól bemelegedni a játékba és megpróbálok kijönni. Tuti utánam jön. Sok játéka van, próbáltam, hogy felét elvettem egy hónapra. Eddig nem jött be semmi. Inkább mellettem van a konyhába és segít, csak ne kelljen egyedül játszania a szobában.
2013. jan. 30. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is hasonló a helyzet.Ha nagyon jól elvan a szobájában,már gyanús,hogy mit művel:)

Az én kis drágám is a "valagamban" van folyton:)de gondolom,ti is csak kettecskén vagytok..igy érthető hiszen társas lények vagyunk,mondom úgy,hogy olyan jó lenne ha néha több ideig is eljátszana.Konkrétan a wc-re is jön velem:SS

2013. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár 2 éves fiam van, de pontosan ez a helyzet nálunk is. Anno a lányom is ilyen volt, egyikőjük sem szeretett egyedül játszani soha! A nagylány már tizenéves, most is folyton jön utánam, és csak mondja, mondja... :)))
2013. jan. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam oktober vegen toltotte a kettot. Ugyanez a szitu. Magnes van a hatsomban vagy mi. Ha ulok melette szepen eljatszik de ha valamit akarok csinalni...hmmmm na azt nem hagyja annyiban. Mindent egyutt kell csinalni. Mindig arra gondolok, hogy most tanul es igy tanul. Nem vehetem el a kedvet dolgoktol. Nagyon boldogan segit. Legutobb pl o kent meg tojassal es sajtozott be egy tepsi pogacsat....Anyum mindig azt mondja, hagyjam hadd csinalja...megha az idegeimre megy akkoris. Tatogva szoktam csunyakat mondani, hogy ne hallja oszinte gondolataimat - elforditott fejjel.....

Ami igazan klassz, hogy nagyon boldog kisember.

2013. jan. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

El. De ez a bölcsinek köszönhető. Ott sem ül mellette senki folyamatosan. Mondjuk amerikai konyhás a lakás, így ha ő a nappaliban játszik, akkor tulajdonképpen ott vagyok vele. Csak én főzök, mosogatok, mikor mit.

De pl ha wc-re megyek, már jön is utánam. :)

2013. jan. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen, szuperül eljátszott egyedül világ életében, igaz, nem a végtelenségig, de olykor elég hosszú ideig is. Miért ne játszhatna a konyhában, amíg te főzöl? Nem lehet odatenni egy kisasztalt vagy hokedlit? Így a kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad :) Bár amíg otthon vagy (ha otthon vagy), az sem túl nagy gond, ha "segít" a főzésben, hisz van lehetőség elpepecselni vele, főleg így télen, mikor a kinti programok úgyis rövidülnek.
2013. jan. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a kisfiam és ő jobban eljátszik magában,mint amikor én próbálok vele játszani!Egyedül az olvasásnál van szüksége rám,mikor hozza a könyvet!Ha leülök hozzá játszani 2 perc és otthagy,megy egyedül tologatni az autót!A nővére már 7 éves lesz,de vele még mindig játszani kell! :)
2013. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
El,de még nincs 2 éves április végén tölti,már egész pici kora óta képes magát elfoglani,emellett szereti nézni ha főzök,besegít,segít a házimunkában,szeret üldögélni az ölemben mesét nézni,könyvet olvasni velem
2013. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3,5 éves, de még mindig nem játszik egyedül, egyáltalán nem is szeret egyedül lenni
2013. jan. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!