Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van köztetek olyan, akinek a...

Van köztetek olyan, akinek a gyermekei között nagyobb korkülönbség van, ennek ellenére mégis közös szobában vannak a gyerekek?

Figyelt kérdés

11 év van a gyerekeim között, de úgy tűnik, nem lesz más megoldás egyelőre, mint hogy közös szobában éljenek néhány évig. A kicsi 2 éves már, és arra gondoltunk, itt az ideje, hogy ne velünk aludjon egy szobában. Nincs már szoptatás, éjszakai felébredés, egyebek, bőven vége a csecsemőkornak. Sajnos jelenleg nincs lehetőségünk arra, hogy öcsinek is összehozzunk egy külön szobát. :(

De vannak fenntartásaim, nem fogják-e zavarni egymást, bár egy jó ideje a kistesó így is-úgy is folyton a nagy szobájában játszik, ott szeret lenni.

Köszönöm, ha írtok, várom a véleményeteket!


2013. febr. 1. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Először is a nagy tesó,hogy van a kicsivel?Szereti?Szokott vele játszani?Fiú vagy lány (már a nagy gyereked)?Ő mit szól(na) hozzá?
2013. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyerekek alkalmazkodók, még a nagyobbak is.

Bátyám és köztem 9 év van. Ő 17, én 8 éves voltam mikor külön szobánk lett. Ez volt, erre volt lehetőség, kész.

Jól megvoltunk.

Engem abszolút nem zavart, ő pedig csak annyit mondott - most, hogy már bőven felnőttünk - hogy neki csak annyi volt a baja, hogy későn tanult mindig, én meg aludtam volna, és nagyon csöndben kellett lennie. :)

Egy összezörrenést, veszekedést nem tudok a közös szoba miatt mondani. Pedig ő fiú, én lány.

Akkor az volt, ahhoz alkalmazkodtunk, ennyi.

2013. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A nagylány most 13 éves, a kicsi 2 éves kisfiú. A kicsi imádja a nővérét, alig várja, hogy hazaérjen a suliból, este előfordul, hogy vele alszik el, mert odabújik hozzá, amikor a nagylány nézi a Barátok közt-et. :) A nagy... hát ő más tészta: nagyon vágyott testvérre, sokat sírt érte anno, de kicsit későn érkezett...mostanra már megszokta a kis magánszféráját, és egyre inkább kamaszodik...Azt mondta, hogy neki oké lenne a dolog, ha a közös szobájukban is ki tudnánk alakítani neki egy kis kuckót, ami csak az ő felségterülete.
2013. febr. 1. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk tíz év a korkülönbség, igaz, mindkét gyerek lány. A kezdetektől volt az ő szobájában is kiságy a tesónak, és ha éppen nem aludt a kicsi a hálószobában, akkor hozzá cuccoltuk be. Nagyjából egy évesen beköltözött végleg a nagytesó szobájába. Néha elszakad a nagynál a cérna, olyankor kiteszi a kicsit (most 14 és 4 évesek)de ő szívesen játszik a nappaliban is. Ha barátnő jön hozzá itt alvósra, akkor a kicsi jön vendégségbe a hálószobánkba. Kérdeztük nemrég a nagytól, hogy külön költözne-e a kicsitől, feladnánk a hálószobát, de azt mondta, hogy neki jó ez így.
2013. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!