Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyem holnap orvoshoz a...

Vigyem holnap orvoshoz a 3éves kislányomat? Félek ott csak még jobban összeszed valamit!

Figyelt kérdés
Egész nap semmi baja nem volt,most estére lázasodott be 38,4fokot mértünk hónaljban. Már adtam neki 5ml Nurofent. A lázát leszámítva nem nagyon van más baja(egyenlőre),meg egy picit köhög. Nem nyűgös nem levert nem tudom érdemes e orvoshoz menni ha reggel is ilyen lesz?

2013. febr. 4. 00:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom de megpróbálok másik orvost felhívni hátha! Amúgy a védőnőnk sem jobb még a teljes nevét sem tudom 3év alatt 1x volt nálunk,én meg a 2éves státuszon hozzá.


Szerintem megvárom hogy mi lesz holnap,mert nemrég néztem a gyereket és már lement a láza,mélyen alszik!:) Remélem semmi komoly nem lesz!

Esetleg tudtok valamit javasolni hogy házilag miket adjak neki,vagy vegyek e valamit a patikában???

2013. febr. 4. 01:44
 12/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen az orvosotok meg a védőnőtök is :( így elhiszem hogy tanácstalan az ember.

Nekünk a nurofen levitte a lázat mindig, még azt ajánlották, hogy felváltva lehet adni panadollal, ha nem megy le, mert más hatóanyag van bennük.

Kúpot is tudnak ajánlani a patikában.

A legjobb még ami bevált nálunk a hűtőfürdő.

Remélem jobban lesz a kislányod és írj majd!

2013. febr. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer egy orvos azt mondta, hogy a 38-38,5 körüli lázat általában bakteriális fertőzés okozza, amire gyógyszer kell. A magas 39 fok körüli lázat okozzák általában a vírusok.

Én a helyedben elvinném orvoshoz.

2013. febr. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk tapasztalat, a fiam ha komoly baja van(hörgőgyulladás, hörgőcske gyulladás), akkor a 38fokos láznál hívhatod a papot, halálán van.

Ma éjjel 40,1volt a láza. Szépen vizes törcsi+lázcsillapító, egész éjjel láztalanul aludt, most megy fel a láza szépen lassan, de csak a lázmérőről leolvasva látod, hogy beteg.(38,2-t mértem kb 40perce, és édesen karattyol, mesél magának)

Ilyenkor itthon lázcsillapítás, folyadék pótlás, gyümi evészet, ágynyugi. Ha nem reagálna a lázcsillapításra a gyerkőc akkor kell az orvos(házhoz jön azonnal).

Szóval én nem viszem a kicsit orvoshoz.

(az egész család influenzás, erre nagyon orvosságot a doki se tud adni, és a váróban max egy kiadós plusz összeszedünk, ami aztán nem hiányzik)

2013. febr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem vinném.


A mi dokink is azt vallja, hogy ha 3. nap is lázas és látom, hogy egyáltalán nem javul, akkor vigyük csak, addig egy telefon és tüneti kezelés.

Megmondom őszintén, hogy egyet kell értsek vele. Egyrészt hiába viszem oda aznap mikor belázasodik, nem fog adni semmilyen gyógyszert, feltéve ha nincs más baja, csak a láz és pár köhécselés. A mienk piros torokra sem ad gyógyszert, a tantum verdét és szopogató tablettát kivéve, mert azt mondja, hogy torokgyulladások nagy százalékát vírus okozza. Eddig mindig igaza lett, ha csak torokgyulladás volt, soha nem kellett gyógyszer.

Másrészt, ha oda viszem akkor kiteszem az amúgy is legyengült immunrendszerű gyereket egy csomó más vírusnak vagy baktériumnak, amivel tele van a váró. Nem egyszer volt már, hogy muszáj volt mennünk, és hazahoztunk egy kis hányós vírust, egy kis kötőhártyát.


Nyilván ha hallom hogy akkora a mandulája, hogy alig bír megszólalni és mellé még lázas is, vagy fájlalja a fülét, vagy gyulladt a szeme, tuti, hogy viszem, de egy nátha, köhögéssel egyszer voltam velük dokinál, amikor legelső alkalommal volt ilyen gondunk, akkor a doki a számba rágott mindent, hogy mit mikor és hogyan adjak, azóta már számtalanszor előfordult, itthon kezeltük. Oviba igazolásért sem bemennünk a rendelőbe, mert odatelefonálok hogy meggyógyultunk, kiteszik a rendelő postaládájába az igazolást, este csak érte kell mennem, elhozom anélkül, hogy a gyereket megint csak kitettem volna valami fertőzésnek.

2013. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én sem vinném ilyen esetben orvoshoz. Volt, hogy reggelre belázasodott a fiam, délután elvittem a dokihoz, és ő is mondta, hogy teljesen fölösleges ilyenkor menni, mert általában először a láz jön, majd 24 órán múlva a többi tünet. Nem látott nála semmit még. Akkor viszem dokihoz, ha nem akar szűnni az orrfolyása pl., vagy nagyon köhög(ne, de ilyen még nem volt). Makacs nátha miatt egyszer voltunk orvosnál, láz miatt még nem jutottunk el, mert kb 3-szor volt lázas, de mindig úgy, hoyg péntek délutánra lázasodott be, hétfőre meg már semmi baja nem volt. (2 éves)
2013. febr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Mi sem voltunk még orvosnál! Semmi baja nincs a lázat leszámítva,és azt a néhány köhögést! Az éjszakát végigaludta,reggelre 38,8volt megint a láza,adtam neki gyógyszert és betekertem vizes törölközőbe. Most jól van bár látszik a szemén hogy lázas/volt. De azt hiszem megint megy fel!:(((

De evett iszik és nem igazán látni hogy beteg!:)

2013. febr. 4. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!