Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három 6 év alatti gyereknek...

Szani 0619 kérdése:

Három 6 év alatti gyereknek hányás esetén milyen gyógyszert tudok venni angliában? Az orvos nem sokat segített, csak fájdalomcsillapitot adott. Itt kohoges csillapittasra mit vegyek ami tényleg használ?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk köhögésre eddig a lándzsás útifű szirup vált be, ezt több cég is csinálja, nem tudom, hogy Angliában árulnak-e ilyesmit. Pl. a dr Theiss-nek is van, nagyon jó!

Hányás esetén pedig a folyadékbevitelre kell a legjobban figyelni, de egyszerre nem sokat, nekem a doki egyszer azt mondta, hogy csak kiskanalanként szabad ilyenkor, így nagyobb az esély rá, hogy benn marad. Egyszerre sokat nem szabad itatni velük! A legjobb, ha cukros folyadékot adsz, pl, teát, ha megisszák. Gyógyszert még sosem kaptunk rá külön! Esetleg a patikában is segíthetnek!

2013. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már több helyen is hallottam, meg itt is olvastam, hogy hányós gyereknek kiskanalanként kólát adtak, kórházban is állítólag. Elsőre csodálkoztam rajta, de mindenki azt mondja, hogy beválik. Nem tudom, nálunk még nem volt rá szükség, csak azt mondom, amit én is másoktól hallottam.
2013. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Kohogesre en Tyxilyxet(nem biztos hogy jol irtam) veszek de csak ha tenyleg semmi mas nem segit.

Hanyas miatt gyogyszer sosem hallottam meg ....

Folyadekpotlas, ne hagyd kiszaradni,semmi nehez etel.

Jobbulast.

2013. febr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, hányásra, ha minden kijön belőle, akkor szénsavmentesített, hideg kólát kell neki adni kis kortyokban. (Kiteszel egy kis pohárba, és kevergeted egy darabig, hogy kimenjen belőle buborék, és hűtőben tartod.) Nekünk is a gyerekorvos ajánlotta, én is csodálkoztam, de már többször használt. És még a gyereknek is van egy kis öröm a betegségben, mivel egyébként nem ihat kólát (bár nyilván a szénsavmentes kóla nem lehet túl finom). :)


Köhögésre mi a Sinupret nevű cseppeket szoktuk használni, mivel a fül-orr-gégészünk azt mondta, ez is növényi hatóanyagokból van, mint a lándzsás útifű, csak nem allergén. (Régen én is lándzsás útifüvet adtam a gyereknek, nem is gondoltam, hogy allergiás reakciót válthat ki, de a gyerekeknél állítólag ez nem ritka.)


A másik, amit akkor használunk, ha annyira köhög, hogy nem tud aludni, az a Sinecod nevű szirup – ez nem köptető, hanem köhögéscsillapító hatású.

2013. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a segitseget! Otthon mi is a landzsas utifu szirupot hasznaltuk kohogesre, de sajnos itt azt sem tudjak mi az. Hanyasra B6-ot vagy Dedalont szoktunk hasznalni, de ugye itt az sincs. Sajnos amit otthonrol hoztunk azok már elfogytak. Kiprobáltuk a colát , eddig úgy néz ki, hogy beválik. Nagyon sokat segitettetek. Megegyszer koszi.
2013. febr. 8. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!