Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra nevelés!...

Szobatisztaságra nevelés! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom! Hogy kezdjek hozzá?
2013. febr. 10. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ird le, milyen jelei vannak annak, hogy erett a szobatisztasagra. Jelzi e, ha pisilnia kell, zavarja e, ha bepisilt, bekakalt, megall e egy pillanatra koncentralni pisileskor. Ha a legaprobb jel sem utal arra, hogy erett, akkor akarmit csinalhatsz, akar a fejedre is allhatsz, akkor sem lesz szobatiszta meg.

Ha ezeket mar latod rajta, mondjuk eszreveszed, hogy megall egy pillanatra, esetleg megkerdezheted tole, hogy pisilt e, vagy esetleg elviheted a wc-re es raultetheted , vagy bilire (inkabb utobbi) es mondhatod neki, hogy probaljon pisilni, persze akkorra mar bement a pelusba, de nem baj, hogy ha osszekoti a dolgot, hogy pisi-bili. Par masodpercekre ultesd ra, ne probald meg raszoktatni, hogy bilin jatszotok, mert marha nehez utana leszoktatni. Ne adj neki csokit, ha raul. A maptricas rendszert viszont bevezetheted. Csinalsz egy tablazatot, amire kis matricakat ragasztasz. Olyanokkal, hogy ma raultem a bilire, ma szoltam, hogy pisilni kell, ma sikerult belepisilnom a bilibe.., ma szaraz maradtam...stb. Ha eredmenyt elersz, oruletes ujjongasba torj ki, spanold fel a gyereket:D probalhatod ugy, hogy rendszeresen raulteted. Eloszor furdes elott, felkeles utan, 2-3 orankent raultetheted. Ellenorizd a pelusat 0.5-1 orankent, hogy mennyi ido telik el ket pisi kozott. En ugy kezdtem, hogy nyaron levettem rola a pelust es megfigyeltem, hogy milyen idokozonkent pisil. Adtam neki inni, es ra fel orara pisilt, ez azt jelentette, hogy meg nem erett ra. 1. evesen kezdtem el felmerni a helyzetet. Aztan hagytam a temat, 1.5 evesen ujra felmertem, akkor meg ugyanugy allt. Aztan havonta ujra probaltam. Lassan haladtunk elore. Vettem olyan bugyit, amiben vastagabb reteg van alul, de atazik, csak igy a pisi a padloszonyegre max nagyon minimalisan kerul. Azert, hogy megtanulja, milyen kovetkezmenyekkel jar, ha bepisil. Lassan eljutottunk arra a szintre, hogy mondta, hogy pisi, de par masodpercre ra, bepisilt, aztan lassan elertuk a bilit. 2 eves kora elott levettem megint a pelust rola nyaron. A szobaba betettem a bilit, es mondtam neki, hogy ha nem akar szolni, ott a bili, intezze el. 1 hetig egyszer se volt baleset, de csak akkor, ha nem volt rajta se pelus, se bugyi, se kisnadrag. Akkor tartottam egy kis szunetet. 2 eves volt, es mondtam neki, hogy sajnos az osszes pelus elfogyott, mar nem tudok adni neki, most mar szolnia kell. 1 hetig voltak balesetek, aztan a kovetkezo het sokkal jobb lett, 3. hetre mar nem volt, csak egy baleset. Most 2.5 eves, 1 honappal ez elottig minden heten volt egy baleset legalabb. Most mar pisi baleset nincs, de sajnos 2 hete kaki ugyben visszaestunk. Ha nem kapom el a pillanatot, bekakil. Ha szolok neki, hogy menjunk wcbe kakilni, akkor jon, nem kell eroltetnem, de ha nem vagyok ott, akkor elbujik es bekakil...szoval nalunk nem rovid az ut:D

Sok sikert nektek!

2013. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a részletes tájékoztatást :) igen már vannak jelei, pisi előtt mondja hogy pisilni kell, de akkor megpróbálom ráültetni a bilire
2013. febr. 10. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is kb.1.5másfél hete bilizünk és a wr -re is ülünk eleinte sok baleset volt most már ott tartunk hogy,ö szol anya pisi és szaladunk a wc re vagy a bilire csücsülni.kakival van még baleset.Éjszakára még pelus van.
2013. febr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lemaradt 22 hónapos és amikor pisil mindig kimutatom menyire örülök és ő is boldog mosolyog olyankor.
2013. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!