Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Hogy magyarázam el?...

Segítség! Hogy magyarázam el? A ti gyereketek is megkérdezte már?

Figyelt kérdés
Ma a 4 éves kisfiam megkérdezte, hogy: Anya, hogyan lesz a kisbaba? Hát teljesen lefagytam. Aztán szerencsére a tesóját tisztába kellet tenni meg amúgy is sok dolgom volt és mondtam neki, hogy erre majd visszatérünk később. De nem is akarom hallogatni. Már azóta kérdezte is mehint. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy holnap megbeszéljük. Csak előbb idejöttem egy gyors tanácsért :-). Apával beszéltem, ő is csak nézz :-) anyukámtól meg nem szeretnék ilyenben tanácsot kérni, mert biztos azt mondaná, hogy még kicsi, majd elfelejti...de a fiam nagyon nem úgy nézz ki, mint akielfelejti. Mindenképen szeretnék neki válaszolni, hogy tudja, hozzám mindig fordulhat. Ti hogy mondtátok el? Nem szeretném anyival elintézni, hogy a gólya hozza. De a teljes igazságot sem akarom elmondani. Teljesen tanácstalanok vagyunk! Segítsetek léci! Előre is köszönöm :-)

2013. márc. 14. 20:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

segítség:


[link]


[link]

2013. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha egyszer mi is idajutunk, én a teljesigazságot fogom elmondani neki olyan ynelven, hoyg megértse.
2013. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 7 éves lehettem, amikor nekem elmesélték a teljes sztorit. Pénisszel, erekcióval, behatolással, ondóval, spermával, petesejttel, beágyazódással, mindennel. Emlékszem, hogy újra és újra kértem, hogy meséljék el, nagyon tetszett. Sosem volt káromra hogy korán felvilágosítottak.

Az én lányom is négy éves, még nem tette fel a hogyan lesz a kisbaba kérdést, de ha feltenné, komplett felvilágosítást tartanék neki, persze az ő szintjén, de beszélnék a punci és fütyi összeillesztéséről, különösen vigyázva arra, hogy ne értsen félre semmit, és ne keltsek téves aggodalmakat, hiedelmeket benne (pl. nem mondanám hogy szerelmes ölelésből lesz a baba, mert az ölelés sokféle szinten van jelen az életünkben, nem akarom hogy valami összekutyulódjon a fejében).

2013. márc. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet butaság, de én azt mondtam a 4 éves fiamnak, hogy, amikor két ember (férfi és nő) nagyon szeretik egymást, akkor eltervezik, hogy nem kettesben szeretnének már lenni, és szeretnének babát. Ilyenkor szorosan összebújnak, és a férfi belevarázsolja a nőbe a babát. :) Ennyivel megelégedett. Környezetünkben most 3 pocakos is van, úgyhogy folyamatosan jönnek a kérdések, mikor találkozunk velük.
2013. márc. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Reggel leültem vele és megkérdeztem, hogy érdekli-e még a kisbaba? Mondta, hogy persze :-) És ezt mondtam: Figyelj, Áronka ha egy felnőtt fiú és egy felnőttlány nagyon szeretik egymást és összeházasodnak, akkor majd egyszer csak szeretnének egy babát. Ha már mindketten akarják a babát, akkor az apuka különleges magokat rak az anyuka hasába. A pociban az az ici pici mag találkozik egy ici pici kis gömbbel és ebből fog kifejlődni a kisbaba. Ahogy nő a kisbaba úgy fog nőni az anyuka hasa is.

Olyan aranyos volt csak nézet a nagy barna szemeivel és csodálkozott :-) De nem is volt olxan vészes, mint gondoltam :-). Aztán megkérdezte, hogy: De anya, ha már nagy a baba akkor hol jön ki? Mondtam: Hát ha már elég nagy és fejlet a baba, akor az anyukának fájni fog a hasa és megérzi, hogy a baba ki akar jönni a 9 hónap után. Akkor apa beviszi őt a kórházba, ahol kiszedik a babát. Vagy ott alul vagy a hasán keresztül.... Mondta, hogy köszi anya és ment játszani :-).

Köszönöm mindenkinek, hogy kisegítettettek :-)

2013. márc. 15. 10:28
 16/21 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy nagyon hasznos cikk. Az igazat mondd el a korának megfelelő szavakkal.

2013. márc. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azok is nagyon jó cikkek amiket a tegnapi 22:47-es válaszoló linkelt. :)
2013. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy leírtad, nagyon tetszik!

Próbálom megjegyezni, hogy majd alkalomadtán azonnal tudjak válaszolni :)

2013. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszi. Örülök, hogy tetszet :-)
2013. márc. 15. 19:20
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

ÉS ha esetleg megkérdezi a fiad, hogy apa honnan szerzi azokat a különleges magokat, arra mit mondanál?:))

Nagyon tetszik amúgy, ahogy elmagyaráztad a fiadnak..ki is mentem az írásod, 1-2 év múlva lehet nekem is szükségem lesz rá, ha lányom kíváncsiskodik:)

2013. márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!