Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy egy anya jobban szereti az egyik gyerekét mint a másikat? (bövebben lent)

Figyelt kérdés

Ismerek valakit aki az 5 éves fiáról csak negatív véleményt fogalmaz meg, az arcára is kiül,hogy mennyire nehezen viseli ezt a gyerekét, miközben a kisebb 3 éves fiáról csak mosolyogva beszél,ölbe veszi, puszilgatja, és vele kapcsolatban csak olyanokat mond, hogy imádom, ez egy cukorfalat gyerek, ő ügyes,vagány, a másik nem tud semmit, mindenre képtelen és béna és hisztis. Ha csak megöleli az öccsét anya odaugrik, hogy meg ne lássa még egyszer hogy bántja a kicsit és a nyakát folytogatja.

Egyébként én kívülállóként tudom, hogy a nagy tényleg nem volt az a bújós baba, nem szeretett anyukája ölébe ülni, a kicsi ennek szöges ellentéte, bújós és az anya ettől elolvad. A nagynak tényleg voltak furcsa hisztijei, a mai napig is. Mindkettő nagyon helyes kisfiú, a nagyobb szerintem helyesebb mint a kicsi.


2013. máj. 22. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem jobban hanem másképp szereti.
2013. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezik. Ennél sokkal rosszabb is létezik. Nem értem miért hiszik valaki szent lesz csak mert anya...
2013. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem nem lesz szent de azért mert a gyerekem nem ölelget és puszilgat napestig nem szeretem kevésbé. Elég buta az anya.
2013. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Létezik sajnos,én is ismerek ilyet.Érthetetlen számomra, hogy egy anya hogyan tehet különbséget a saját gyermekei között,mégha az egyik ragaszkodóbb is mint a másik!Szerintem ha többet törôdne a nagyobbal is,több szeretet lenne benne iránta,másképpen viselkedne a kisgyermek is mind az anyjával,mind pedig a testvérével szemben.
2013. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet , hogy ha megkérdezné valaki ő is azt mondaná, hogy egyformán szereti őket, csak a naggyal olyan nehéz, a kicsivel meg olyan szép és jó minden. Pedig a kicsi se egy szent,ő is meg tudja nehezíteni az anyja dolgát. Olyan rossz nézni ahogy az anya a kicsit ajnározza, addig a nagy szótlanul ül tőlük pár méterre. Akárhányszor találkozom velük mindig ezt látom. Annyira zavarba jövök, hogy elkezdek a naggyal foglalkizni és ő egyébként mindig aranyosan mosolyog és benne van a játékban. Szóval szívesen veszi a közeledést.
2013. máj. 22. 17:49
 6/11 A kérdező kommentje:
A naggyal is törődik nagyon,olyan értelemben is,hogy mindenféle fejlesztőre,különórára,sportra beiratja,gyönyörüen öltözteti mindkettőt, hozzá is odaszalad a játszótéren, hogy le ne essen a mászóka tetejéről, de őt nem ölelgeti,puszilgatja,dícséri mások előtt, a kicsit viszont folyton. Kérdezés nélkül elkezdi dícsérni,bármilyen sziguációban,hogy milyen édes, ügyes, milyen szép.
2013. máj. 22. 17:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen. Nem tehet róla, bár csinálhatná úgy is, hogy ne éreztesse ennyire. Ez gáz. Szegény gyerek.
2013. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerek ilyet!

Van 3 gyereke fiú,lány,lány. A fiú aki nagyon rossz (üti saját magát, nyalja a beton utat, fejét a földhöz vágja, harapja saját magát...stb) őt nem bántják. A nagyobb lány kicsit ütik. A legkisebbik lány meg nagyon sokszor bántják. Olyanért is hogy véletlenül kiejtette a kezéből a dobozos üditöt és kiborult! A másik az hogy a fiú valamivel megsértette a kisebbik hátát és a szülei azt mondta hogy a kerités alatt mászkált a lány, és a fiút nem verték meg érte! Ja a kisebbik lányt még egy vadidegen is üti (anyám mondta átment mikor orditott a kisebbik). Azt mondtam anyámnak ha még 1x meghallom valakitöl letépem a 23 éves leány kezeit! A legkisebbik nagyon szeretet hiányos és őt szeretem a legjobban a 3 közül, lehet csak azért szeretem őt jobban mert folyton üti. Pedig első osztályos már.

Ja és még valami a fiú dobált engem rozsdás csavarhúzóval szóltam a drága anyucikájának mit kaptam válaszul? " most mit csináljak vele? Üssem agyon? " ja majd ha késsel szaladgál majd akkor is ezt mondja! Meg fém autókkal is dobált, hát nem vagyok az ütés mellett de rácsaptam a kezére mert az anyja rá se szolt volna!

2013. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Uhh bocsánat hogy hosszúra sikerült pedig röditettem
2013. máj. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Másképp szereti, főleg amikor a nagy problémás, a kicsi könnyebb eset. Jelenleg én is így vagyok ezzel, 3hósa kicsi, elesettebb, gyámoltalanabb, a nagy meg dackorszakos.

A hibát anyuka ott követi el, hogy ezt kimutatja. Ezt egy gyerek felé soha nem kellene kommunikálni, sőt igyekezni kellene szerintem egy szintre hozni a kettőt, többet foglalkozni a naggyal, nem beszélni róla hogy mennyire problémás, kiismerni a jó oldalát, többet szeretni, azt minden gyerek meghálálja, talán nem is lenne annyira hisztis, meg nem értett.

2013. máj. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!