Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Angliában élő anyukák. Hogyan?

Angliában élő anyukák. Hogyan?

Figyelt kérdés

van egy 4 éves lányunk igy szeretnénk angliában uj éeltet kezdeni.. hogyan kezdjük..kb ha kimegyünk miket kell elintézni tb biztosítás stb?? semmit nem tudunk.. ovi hogy müködik szállás munka.. ?sajna itthol nincs jövőnk dolgozunk azért hogy ne haljunk éhen..

mennyire kell tudni az angolt ??? minden munkát elvégzünk..mire számítsunk..


2013. máj. 25. 09:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Mi jövő honap közepén megyünk a férjem után, most intézem itthon az intéznivalót. :)

Le kell mondani a családit és a TB-nél is be kell jelenteni, hogy külföldre költöztök, mert különben ha hazajöttök, nem lesz biztosításotok. Így folyamatos marad és ha látogatóba jöttök, akkor is jár a sürgősségi ellátás.

Mind a kettőt lehet a kormányablakban intézni, adnak nyomtatványokat, amit majd kitöltve vissza kell küldeni.

Az óvodában szólni kell, hogy külföldre mentek, hogy a kislányotokat ne keressék. Ha végleges letelepedés a szándékotok, akkor azt a gyámhivatalnál is be kell jelenteni, de én erről már annyi mindent olvastam, hallottam, hogy jobb, ha ennek magad jár utána a gyámügynél, az önkormányzatotoknál.

Én szóltam a gyerek háziorvosának, védőnőjének, hogy elmegyünk.

Ha saját házban, lakásban éltek, akkor a közműveket le kell mondani, hogy ne jöjjenek a csekkek.

A férjem jól beszél angolul és én is gagyarászok. Mi úgy csináltuk, hogy a férjem február elején kiment, rögtön lett munkája is, szerencsés volt, mert ez azért nincs így. Munkát csak úgy lehet találni, ha ott vagy, itthonról semmi esély rá.

Általában a lakásbérléshez minimum 3 hónap angliai munkát kérnek, addig csak szobát tudtok bérelni.

A férjemnek magyar ügynökségen keresztül intéztük a szobabérlést (londoni magyarok a cég neve), nem olcsó, de tutira akartunk menni, nehogy szállás nélkül maradjon amikor kiér.

Kint 4 éves kortól iskolakötelesek a gyerekek, tehát már nem oviba fog járni a kislányod, hanem suliba. Kint is alanyi jogon jár a családi pótlék (child benefit), bár ha jól tudom, kell hozzá, hogy legalább az egyik szülő dolgozzon. Ezen kívül vannak még igénybe vehető támogatások, de ezeket is csak akkor tudjátok intézni, ha már kint vagytok.

Angol nyelvtudás nélkül nagyon nehéz munkát találni, mert telített a piac. Angliára ki lehetne írni, hogy megtelt.

Szóval két gondolat: mindenképp először csak a férjed menjen, minimum 300000 Ft-tal, ami kell a szállásra, kajára, amíg nem talál munkát. Plusz a tömegközlekedés irtó drága Angliában. Pedig munkája csak úgy lesz, ha egész nap járja az önéletrajzával a várost. A másik gondolat: angol tudás nélkül, vagy kevéssel szinte lehetetlen munkát találni.

2013. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!