Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg a 13 hónapos...

Cirga kérdése:

Hogy tanítsam meg a 13 hónapos fiamat egyedül elaludni? Már nem bírom a karomba ringatni:- (

Figyelt kérdés
2013. jún. 24. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Ha nem gond bemásolom amit tegnap írtam egy anyukának akinek ugyanez a problémája:

Nekem ezt a tanácsot adták hozzáértő orvosok,bár nekem akkor 6 hónapos volt a fiam 3 kialvatlan hét után,már nem bírtam a huzavonát 3 hónapos koráig nem volt gond az alvással,fogjuk rá,de után csak babakocsiban ment vagy ringatva.

Esti rituálé után be az ágyba elmagyarázni neki,hogy este alvás van,anya és apa is alszik, a babának is aludnia kell,megnyugtatni bármi van anya rögtön itt terem majd jóéjt puszi és egy mondat amit mindig is mondani fogsz lefekvésnél pl Jóéjt kicsim szép álmokat!,majd kimész,5 perc múlva be ha kell nyugtasd meg,magyarázd el neki megint,hogy aludni kell stb 2 percet kb töltsél bent majd újra a búcsú mondat ki,és 5 percenként ez addig ismétlődjön még el nem alszik,második nap még hamarabb elalszik,3 napra pedig már tudni fogja,fiamat első nap 45 percig altattam megjegyzem ebből mindössze 5 perc volt sírás,második nap 5 perc kellett,3.nap rögtön aludt ahogy elköszöntem és kimentem.Hidd el érti mit mondasz neki,próbáld ez egy nagyon jó megoldás,és utána nagyon jól fog aludni Ő is és Ti is,nem fog szorongani ha éjjel felkel hova tűntél,mert már mikor elaludt sem voltál a szobában.Hajrá!

2013. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hűű,eddig is jó sokáig bírtad. én soha sem altattam ringatással. csak ha nagyon nyügi volt.


én is azt a módszert csináltam az első gyerekemnél amit az első válaszoló írt,-és én is ezt szoktam tanácsolni akik az altatással szenvednek. ált.-ban jól le is pontoznak..-de amúgy tényleg hatásos,csak ki kell tartani!

2013. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kislányomat 1,5 éves koráig ringattam, alig bírtam már a végén.Egyik este csak nem akart elaludni ringatás alatt, már tiszta ideg voltam.Nagy nehezen elaludt de ezt eljátszotta még 2 napig.A harmadik nap meguntam, 10 perc ringatás után letettem az ágyába, mellé feküdtem, bekapta az ujját és 1 perc telt el már aludt is.Az volt a baja, hogy ringattam.... :D Most 3 éves, apa elolvassa neki a mesét, oldalra fordul, megöleli macikát és alszik is.

Kisfiamnál nem követtem el azt a hibát.10 hónapos lehetett mikor nagy ágyába tettük át, kezébe adtam a tápszert, lefeküdtem mellé, forgolódott vagy 10-et, hasra vágta magát, szövetpelenkát a pofijához tette és már el is aludt.Azóta is így megy.Ha sokáig forgolódik, tudom nem álmos még akkor kiviszem a nővéréhez, játszanak fél órát aztán újrapróbálkozás után 99% hogy elalszik 10 percen belül.

Próbáld meg hogy mellé fekszel, simogatod a hátát, öleld meg, hátha így el tudna aludni ringatás nélkül.Hirtelen egyik napról a másikra úgysem fog tudni egyedül aludni, fokozatosan kell hozzászoktatni.

2013. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
tudod 2. mindig van néhány nagyokos aki tanácsot nem tud adni,mert neki is problémája van de lepontozza azt akinek van bevált módszere,ez van sajnos sok ember ezen a besavanyodott szinten van
2013. jún. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Hú hát ha arra gondolsz, hogy betakarod és ott hagyod az hirtelen nem fog menni. Még a 3 évesem se képes rá. Maradj vele simogasd, beszélj énekelj hozzá. Más módszer szerintem nincs.
2013. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem képes rá csak meg kell neki tanítani
2013. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Debizony, képes rá. És ahogy az első válaszoló írta. Minél idősebb, annál nehezebb, saját magaddal tolsz ki. Akkor fog ez a ringatósdi megszűnni, mikor Te már nem bírod, nem akarod. Ha eldöntötted, csináld!
2013. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!