Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meg lehet vagy egyáltalán meg...

Meg lehet vagy egyáltalán meg kell védeni a gyereket a számítógép, TV, telefon hatásaitól? Hol a határ, hogy a gyerek ne legyen "bekockult", ti hogy neveltek?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, csupán érdeklődés szintjén merült fel bennem a kérdés amikor egy családot láttam egy étteremben ahol a kisfiú (5-6 éves) jobb esetben apuka Iphoneját nyomgotta. Sorolhatnám a végig nem írható-olvasható eseteket de inkább érdeklődnék, hogy nálatok ez hogy van?


Én nem szeretném, ha a gyerekem majd érdekesebbnek találná a számítógépes játékokat mint a kertben való rohangálást, kutyázást, balatoni strandolást, társozást stb.Ugyanakkor fontosnak tartom, hogy ezekkel az eszközökkel, ezzel a világgal is megismerkedjen, hiszen az ő életének ezek már nélkülözhetetlen részei lesznek. Eltiltani nem szeretném, kemény határokat megszabni (pl: csak egy órát netezhetsz) szintén nem, mert szerintem túl merev de akkor hogyan lehet "hagyományos" gyereket nevelni? Egyáltalán lehet? Vagy hagyni kell?


Elkeserítő volt tegnap a parkban egy amúgy okos, értelmes kisfiú látványa (ismerem) aki focizott, de amúgy amikor előkerült apuka telefonja a szabadban is csak azzal foglalkozott, el sem lehetett tőle venni.


Nálatok hogy van?



2013. júl. 19. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Keresztszűleimnél van két 10 éves fiú. Az egyik kissé kockább, szeret bent ülni, tvzni és netezni. Apjuk keményen rászól akkor persze ki megy játszani. Szerintem a szűlőnek is kellene programokat csinálni, ami nem abból áll hogy kimegyünk Iphoneozni a kertbe. Hanem kirándulások ide-oda, mellőzve a technika, bár este netezhet mondjuk 1-2 órát. Tehát lekötni valamivel a gyereket.
2013. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Úgy gondolom, hogy a gyereket nem lehet elzárni a technikától. Én semmi rosszat nem látok abban, hogy egy gyerek az étteremben - ahol minden bizonnyal unatkozik - az apukája Iphone-ját nyomogtja. Ha meg szaladgálna, az lenne a baj.

Nálunk még kicsik a gyerekek, a nagyobbik is csak 3 éves. Napi kétszer nézhet mesét: reggel, és ebéd után, amikor a kicsit altatom. Nem volt ez mindig így, szaladt már el velünk is a ló, volt, hogy egész nap a gép előtt ült mesét nézve (nem a tévén nézi, hanem a YouTube-on, néha DVD-n), de észbe kaptam. Egyébként még a legdurvább időszakában sem élvezte jobban, mint az aktív időtöltést, ha elmentünk kirándulni vagy a nagyszülőkhöz, ott soha eszébe sem jutott a mese.

Hogy később mi lesz, nem tudom. Elképzeléseink vannak, sokat beszélgetünk erről a férjemmel, hogy mit szeretnénk beengedni a lakásba és mit nem, de addig még sok minden fog változni, majd alakul a helyzettől függően.

2013. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam még csak másfél éves, de már nagyon tudja, hogy hogyan kell a telefonon nyomogatni a gombokat, hogy kell bekapcsolni a tv-t. Szerintem nem baj ez, hiszen ezek a tárgyak ott vannak körülötte, meg kell ismernie. Persze neki még csak annyi az egész, hogy nyomogatja a gombokat. De amikor kimegyünk az udvarra játszani, szaladgálni, pancsolni, vagy éppen kirándulunk, azt ezerszer jobban élvezi! Szerintem ez így normális, és remélem sikerül később úgy nevelni, hogy így maradjon. Nem fogom tiltani a számítógéptől, telefontól, de azt nem szabad engedni, hogy háttérbe szorítsa a "rendes" játszást. Mi egyébként gyönyörű helyen lakunk, itt az erdő, hegyek, lesz mit csinálni! :)
2013. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Örülök a válaszoknak, mindenkinek ment a zöld pacsi! Várom a többi véleményt is! :)
2013. júl. 19. 10:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éves a lányom. Eddig nem engedtem neki, csak nagyon kicsit tv-zni, de lassan érzem, hogy muszáj lesz bevezetenem a technika világába...

én azt látom, hogy annyira azt utánozza, amit mi csinálunk, hogy ezen ne aggódj, ha Te nem rohadsz állandóan a tv/gép előtt, akkor ő sem fog..a szülői minta a legerősebb kisgyerekkorban...

Az hogy rákattannak valóban fennáll, de pl. a lányom, ha elunja a tv-t, otthagyja, és játszik...aztán lehet, hogy nagyobb korban a gépezés veszélyesebb, ezt még nem tudom, mert azt még nem engedem neki..


sztem az arany középút a legjobb, élni, és élni hagyni...:-)

2013. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet gépezni ,de nem egésznap ,lehet tv de nem egésznap ,járunk játszora,kirándulni ,kertészkedünk ,azért nem kockásodot egyik gyerekem se el .
2013. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem sincs még gyerekem, szóval nem tudok érdemben válaszolni, csak olvastam egy szerintem érdekes cikket a témában


[link]


gondoltam megosztom

2013. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre csak azt tudom leírni h nekem ez hogy volt.Hogy engem hogy neveltek/nevelnek.


Olyan 8-9-10 éves koromban kezdtem el gépezni amikor kapta egy számítógépes játékot. De a akkor se sokat 2-2,5 órát kisebb-nagyobb megszakításokkal. ötödikes koromban megkaptam a testvéremtől a számítógépét és kaptam hozzá mindent. (ami jó volt mert akkor volta gép olyan 2 éves ő meg vett magának újat). szobámba kaptam. Szüleim gondoltál felsős vagyok jól jöhet az internet tanuláshoz

is. Nem gépezhettem este 1-ig meg tovább főleg nem iskola időbe de pl nyáron nem zavarta őket. Akkor ötödikbe még rám szóltak hogy hagyjam abba meg ilyesmi. Akkor a tanulást is sokkal szigorúbban vették. (mindig is 4-es 5-ös tanuló voltam vagyok is ). Következő évben meg már máshogy volt. Ha megírtam a házimat és mindent megtanultam azt csináltam amit akartam. Soha ne szabták meg.

Tudták hogy iskola időbe én magam is meg tudom ítélni mikor hagyjam abba . Azóta is ez van. De már magamtól tudom.

A rendszerezetlenséget nem is szeretem mindig felállítottam magamba a sorrendet. Iskola-Sport-Szórakozás.

Azóta is rám bízzák döntsem el de mivel tudom h reggel amúgy is nehezen kelek föl szóval ezzel soha nem is volt gondom.


A kérdésre válaszolva: Akkor kezdd el őket ehhez "hozzászoktatni" amikor úgy érzed elég érettek ahhoz h időben abba hagyják és ők maguk is észre vegyék mikor voltelég.

Bocs hosszúra sikeredett.

2013. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!