Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Négy éves lányom nem hagyja,...

Négy éves lányom nem hagyja, hogy tanítsam. Hogyan vehetném rá?

Figyelt kérdés
Sok vele egykorú gyermek már le tud írni pár számot, vagy betűt az ismeretségi körünkben, de a lányom semmit. Nem is hagyja, hogy mutassam neki, azt mondja, hogy ő nem csinálja. Le lenne maradva? Tudnia kellene már ezeket? Oviban most lesz nagycsoportos, már csak abban bízok, hogy hátha ott fejlődik ebben valamelyest.
2013. júl. 26. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:

4 éves gyerek nagycsoportos? az elég nagy baj lenne, ugyanis a nagycsoport iskolaelőkészítő, ott már tényleg tanulnak (na nem írni...) és egy 4 évesnek nagyon nem kéne tanulnia még.

egyáltalán nem kell írnia, miből gondolod, hogy kéne? iskola első osztálya... bár ha nagycsoportos, akkor 5 évesen megy suliba? :D

szerintem túl sokat vársz tőle, legyen már gyerek, játsszon, mókázzon, élvezze, hogy még nem kell tanulnia, aztán már tizenévet ülni fog az iskolapadban, bőven elég lesz akkor

2013. júl. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
bocsánat, középsős, elírtam picit, bocs:))
2013. júl. 26. 12:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Iskolás koráig bőven ráér ráismerni a betűkre meg a számokra.

Nem kell erőltetni, majd megtanulja azt.

2013. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem kell neki tudni :) ráér vele foglalkozni az előkészítőben majd! Akkor úgyis kérdezni fogja hogy Anya ez melyik betű? Melyik szám?
2013. júl. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

miért lett lóverseny a gyereknevelés?

hidd el, azok a gyerekek mind halálra fogják unni magukat elsô oszt. ban, a tanítónő meg idegbajt fog kapni tőlük.

2013. júl. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, mint az előttem szólók.

nem kell erőltetni, ha ő erre nem mutat érdeklődést.

Az én kisfiam még csak 3 éves- na az ő korosztályában is vannak szupermamik és zseni gyerekek.

Én nem mondogatom neki dikekt a betűket, de pl. a kedvenc Thomas meséje miatt magától kérdezte meg, hogy "ez milyen betű" és a T-ről tudjuk, hogy Thomas betű, a B-ről a keresztneve betűje stb. Egy darabig megálltunk ennél, újabban bevásárláskor a nagy AKCIÓ tábla betűiről kérdezte, hogy az micsoda, így az A betű lett az Akció-betű :)

Mindez csak azért, mert most épp érdekli és kérdezi: ilyenkor persze, hogy mondom, mutatom, de annyit és csak annyit, amennyit és amit kérdez.

Egyáltalán nem feladat ez ebben az életkorban, ne aggódj.

Hagyd őt élni, játszani- lesz rá elég ideje.


Szép napot:

2013. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Még csak egy hónapos a babám, szóval nem épp a tapasztalat beszél belőlem, de azért egy véleményt (ha szabad :) ):


Szerintem az okos gyerekek nagy része ott "romlik" el, mikor kéretlenül kezdik el beletömni az információkat. Persze én is örülnék, ha a babám majd 4 évesen ismerné a betűket számokat, de a lényeg(!) akkor is a kíváncsiság, amit a magoltatás teljesen kiöl a gyerekekből. Próbáld érdeklődésre nevelni inkább, ha kérdez, válaszolj, mesélj neki érdekeseket, de amit nem akar még megtanulni, azt ne erőltesd, épp elég baj, hogy utána több mint egy évtizedig csak magolnia kell majd.


A gyerekek azért olyan hihetetlenül ügyes, okos kis "tanulógépezetek", mert kíváncsiak, mert igénylik a tanulást... Addig maradnak ilyenek gyors eszűek, amíg a tanulás információszerzés és nem kötelesség.

2013. júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ennyi idős,ő sem ír se betüket se számokat,sőt rajzolni se nagyon tud,nem szeret.de ami érdekli azt kérdezi és mi mondjuk neki.20-ig elszámt és késöbb nagy baj lehet.ol,meg felismer jó pár számot betüt,ami az ő korának megfelelő éretség kell az meg van neki,nincs lemaradva.Direkbe tanítani nagyon káros is lehet mert megfogja utálni a tanulást.vegyél kis fejlesztő,játokos füzeteket ha az azokban leírtakat megtudja oldani,akkor semmi baj nincs vele.engedd inkább sokat játszani,bolondozni.
2013. júl. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sehogy 4 évesen ilyet nem kell tudnia .
2013. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!