Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 3 éves kislányom...

Szerintetek 3 éves kislányom miért akar csak pelusba kakilni?

Figyelt kérdés
Már szinte teljesen szobatiszta csak estére kell neki pelus, volt egy csúnya szorulása pár hete és kínszenvedés árán tudott kakilni, most pelus nélkül nem hajlandó kinyomni, ha ráültetem a bilire leugrik róla. Eldugjam előle a pelust és mondjam, hogy nincs?

2013. aug. 4. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem, ha meg tudod oldani, hogy a pelenkába kakiljon, akkor semmiképp ne vedd el tőle, mert igen sok gyerek egy ilyen negatív élmény miatt kezdi el visszatartani a székletét, és hidd el, sokkal nagyon gond, ha egyáltalán nem akar kakilni a gyerek, mint ha „ilyen nagy lányként” még pelenkába kakil!

Nem rémisztgetni akarlak ezzel, csak mi sajnos átéltük (és a mai napig küzdünk) ezzel a problémával, átmentünk mindenféle fázison (pánik, székletlazítók, kúp…), mert pusztán pszichés alapon visszatartotta a gyerek a székletét. Nem kívánom senkinek ezt, és most már azt mondom, nem szabad erőltetni a bilizést/vécézést!

2013. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy "megnyugtattál", hogy nem csak mi szenvedünk ezzel a dologgal, bár ez nem káröröm, félre ne érts. A székletvisszatartás miatt egy hónapig szenvedtünk mi is, már mindhárman sírtunk, a végén itthoni beöntést kellett csinálni, azóta a Leavolac szirupot is el kellett hagyni és nekünk is volt kúpos időszakunk. Most minden nap szépen kakil, csak a pelusba. Talán az oviban rendeződik a dolog, remélem, nem lesz rosszabb élmény, hogy ott biztos erőltetni fogják. Kitartást nektek is!
2013. aug. 4. 12:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Nov-ben lesz 4 éves a kisebbik fiam és bizony még mindig csak pelusba hajlandó kakilni és ez már 1 éve tart :(

Viszont ő már éjszakára sem hord pelenkát, tehát csak és kizárólag a nagydologhoz kell.

A naggyal is átmentünk ezen, de nála kb. 2 hónapig tartott csak, ezért nem csináltam ügyet belőle a kicsivel sem, csakhogy ezt most már túlzásnak tartom.

Sajnos volt egy eset, amire nagyon szerencsétlenül reagáltam, biztosan az is az oka. Egyszer, amikor már egy ideje szenvedett, de nem volt itthon pelus (direkt), nagy könyörgések árán végre hajlandó volt bilire ülni a kisfiam, de a kis buta kakilás közben valamiért felállt és mivel elég híg volt a cucc, konkrétan végigfolyatta a lakáson, amit én előtte nem sokkal takarítottam fel csilli-villire.

Akkor sajnos rákiabáltam, de nagyon és nagyon mérges voltam, mivel már egy ideje szenvedtünk ezzel a dologgal, erre mi lett belőle!

Azóta sem hajlandó ráülni, akármennyire is próbálkozunk...

Ja és nála az a legfőbb gond, hogy mindig állva kakil, de a wc-n/bilin ezt ugye nem lehet :)

2013. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az 1. hozzászóló vagyok. Nem gondoltam, hogy „kárörvendesz” rajtunk, saját tapasztalatból tudom, hogy már az a tény is megnyugtatja kissé az embert, hogy nincs egyedül a problémájával. :)

Nálunk az oviban, mikor elmondtam az óvónőnek, hogy ilyen gonddal küzdünk, kiderült, hogy az ő fia is (aki akkor már bőven iskolás volt), persze ott már nem pelenkába kakilt a gyerek, de visszatartotta (amit egyébként az iskolai vécé láttán rögvest meg is értettem :). Azóta kiderült más ismerősömről is, hogy náluk is gond ez.

Szóval én mai fejjel nem erőltetném egyáltalán, bár persze nem tudom, mennyit kellene várni így, hogy ne pelusba intézze, de azért úgy sejtem, előbb-utóbb ezt is kinövik.

2013. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! A lányom 3,5 éves koráig csak pelenkába volt hajlandó kakilni. Korábban én is próbálkoztam több trükkel, hogy majd elhagyja a pelenkát, de semmit nem ért. Olvastam valahol, hogy "kakivonattal" vagy mivel kell magyarázni a gyereknek a wc-re szoktatást, de erre azt mondta, hogy hülyeség :). Hihetetlennek tartottam, mikor olvastam mások hozzászólásait, hogy egyik napról a másikra ráült a gyerek a wc-re és azóta odakakilt, és nálunk is így volt. Türelem, ilyen előfordul több helyen.
2013. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, jó, hogy ilyen megértő szülők írtak. Egyszer már feltettem ezt a kérdést és akkor már majdnem hogy rossz anyának kiáltottak ki. Pszichológust, gyomortükrözést és egyéb más vizsgálatot javasoltak. Nem tudom mi okozhatta ezt a dolgot, sztem a bölcsis wc, ahova elég sokszor belekakilt... Lehet kicsit erőltették neki az étkezések utáni pisi-kakit. Most hagyom teljesen önállóan csinálni a dolgot, pisilni szépen megy csak a kaki nem. Ha kell neki hozok egy pelust és megnyugodva mondja, hogy már jó a pocija. Amikor azt mondom nincs pelus, keres egyet.

Egyébkénk két doktornővel beszéltem a háziorvosunk a három éves státuszon meg akarta húzni a fülemet (komolyan) mert hogy engedhetem ezt meg, szerinte a szülő balfa..sága............ Egy másik azt mondta annyi levolacot adjak a gyereknek, hogy a bokájáig follyon a sz.r, akkor majd megtanulja hova kell ülni! Köszönöm egészségügy! Megnyugtató!

Talán az első randijára nem pelusba fog menni. Amúgy gondolkodom vmi vicces wc-n ami vonzó a számára!

Egyébként ha neki erőltettem vmit kétszeresen megbosszulta az élet! :-)

2013. aug. 6. 01:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!