Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kapott a gyermeket...

Mikortól kapott a gyermeket zsebpénzt, és mennyit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől lesz elsős a nagylányom, ő 7 éves most. Anyukám anno nálam úgy csinálta, hogy piros pontért, csillagért kaptam tőle 50ft-ot, ha feketét vagy mínuszt kaptam, akkor vissza kellett adnom 50ft-ot. Lehet ez jó megoldás most a lányomnál?

Nagyon megfontolt, okos kislány. Azért gondoltam erre, mert így ha valamit szeretne, megveheti magának, vagy épp spórolhat, ösztönözheti őt.

Vagy inkább hó elején egy összegben kapjon valamennyit?

Ti hogy csináljátok?


2013. aug. 14. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a pénzért tanulás nem nagyon jó. Lehet rosszul gondolom de nem másért tanul hanem az ő érdeke és ezt már kis korban szerintem tudnia kell.

Én heti pár 100 Ft zsebpénzt adnék neki.

2013. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2013. aug. 14. 14:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyfiam 6 éves,a kicsi 4. Nemrég kezdtem a zsebpénzezést. Igazából ez "jóságpénz". Ha ügyesen segítenek itthon, papáéknál, vagy bárhol jól viselkednek,akkor kapnak jóságpénzt. Sok kis apró dolog miatt kaphatnak jóságpénzt. De ezek csak 50-100-200ft maximum. Van,hogy csak 20-asok.. Ezt a helyzet adja. Naggggyyon! elevenek, de ezzel tudom kicsit fogni őket:-))) A fogtündér is hozott már aprót, vagy épp egy fagyizásból megmaradt aprót dobnak a perselybe.. mikor mi.. Most a nyaralásra a mamáéktól kaptak zsebpénzt,ezt el is költötték.

Nincs kimondottan hó eleji pénz.

A pénzért tanulást én sem tartom jó ötletnek,ne a pénzért tanuljon.

2013. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
pénzt én sem adtam minden csillagért,piros pontért de a negyed éves értékelésért ha jó volt akkor kapott olyat amit szeretett volna ,pénzt én csak kirándulásra, vagy táborozáshoz adok .
2013. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
illetve most nyáron ha nagyon segitö kész a fiam akkor kap egy 100
2013. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem gyerekfüggő.

5,5 éves a nagyobbik, minden hónapban kap pénzt, az összege változó: 1000-2000 Ft. Ezen kívül a nagy/dédszülőktől is kap időnként (névnap, szülinap, 5-10ezer, vagy csak úgy párszázat)

Perselyben vannak az aprók, pénztárcában a papírpénzek.

Ebből ő gazdálkodhat, igazából azt vesz belőle, amit akar.

Pl. kb. havi 1x gumicukor (én nem veszem meg neki, ő meg sajnálja rá gyakrabban); időnként lego vagy más játék; ha kirándulunk, vagy rendezvény van a városunkban ebből gazdálkodhat (ugrálóvár, vattacukor, lufi, világítós kütyük stb.)

Ügyesen beosztja, sosem költ sokat, inkább gyűjtöget egy nagyobb dologra.

Pont most beszéltük meg a férjemmel, hogy ha iskolába kerül, heti pénzt kap, bár az összeget még nem tudjuk...

2013. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tanulásért semmi esetre sem adnék pénzt

akkor inkább csak úgy kapna zsebpénzt,amit összegyűjthet,és azt vehet,amit akar,de tanulásért nem

2013. aug. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A zsebpénzt teljesen rendben találom 7 évesen, mondjuk heti 300 ft...?


A pénzért tanulással elmondom, mi a baj. Hogyha piros pontot kap vagy ötöst, akkor annak örüljön, hogy nem hiába figyelt az órán és tanul otthon, lám, itt az eredmény, meg rászolgált. Ennek örüljön. Ne a pénznek. Mert majd a diplomát már csak egy lakásért cserébe lesz hajlandó megcsinálni? Majd ha el kell mosogatnia, azért is kér egy ötöst? Ez a dolga, hogy tanuljon. Megvan az eredményes tanulásnak a maga természetes jutalma: a sikerélmény, az önbizalom, a tudoat, hogy jó vagyok - no meg anya dicsérete és az öröm az arcán. Minek ezt összekötni olyasvalamivel, ami semmyilyen módon nem kapcsolódik hozzá? Elfelejt örülni magának a sikerélménynek. Ne tedd.

2013. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megfogadom a tanácsokat! Ez a heti pár száz ft tetszik a legjobban. :-) Remélem ő is örülni fog neki!
2013. aug. 15. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!