Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen megtakarítási mód...

Milyen megtakarítási mód lenne jó 10 évesem számára? Persely vagy hasonló nem jó, mert ki lehet venni és elkölteni a pénzt. Olyat keresek, amivel érvényesül a sok kicsi sokra megy elv, és tényleg csak hónapok múlva lehet hozzányúlni!

Figyelt kérdés
Nem nagy dologra gondolok, csak valami olyasmire, mint a mi gyerekkorunkban a takarékbélyeg volt. Néztem a most reklámozott takarékmatricát, de semmi köze az eredetihez, és kifejezetten nem tetszik.
2013. szept. 2. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondanám a bankszámlát, de ott hiába tesztek rá kicsi pénzt még a kicsi pénzt is elfogja venni a bank, kamatadónak, havidíjnak stb. És ha még is csak perselyt vennétek, de mondjuk a dugóját leragasztanátok? Vagy befőttes üveget, de a tetejét ráragasztjátok? (pillanatragasztó, szilikon) Vagy csak virtuális pénzt vagy játék pénzt kapna, az összeget felírjátok és csak akkor adjátok neki valóban kézbe az összeget ha elakarja költeni, vagy pl. karácsony előtt megkapja.
2013. szept. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy hónap alatt is lehet pici összegeket össze gyűjteni pl. mosogatás 200Ft, porszívózás 200Ft, szemét levivés 100Ft stb. Ezt egy füzetbe felírjátok hónapvégén pedig megkapja a pénzt kézbe.
2013. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyenen töröm a fejem. Így a zárható perselyek közül válogatok. Ha nem akarsz sok pénzt költeni rá, akkor pedig vágj egy befőttesüveg tetejére nyílást, majd az egészet így egyben vond be papírmaséval (tapétaragasztó, újságpapír darabok), majd fessétek be. Ez elég jól összeáll, csak széttörni lehet a végén, ha megtelik.
2013. szept. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyszerhasználatos perselyt kaptam ajándékba. Olyan, mint a dobozos üdítő, ha ki akarod venni a pénzt, akkor ugyanúgy kell kibontanod a fülecskével és utána dobhatod is ki.
2013. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a kikben van olyan fémpersely, aminek nincs alul semmi. szét kell vágni, ha hozzá akarsz nyúlni a pénzhez.
2013. szept. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Mindenkinek ment a zöld kéz. Ha jól értem, egyikőtök sem tud most olyanról, mint régen a takarékbélyeg volt. :(

A bankszámlával nekem is az a gondom, hogy amit rátennénk, a havidíj meg adók elvinnék. :( A perselynél nem lenne elég akaraterő, hogy egyben maradjon nyárig. :(

2013. szept. 3. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is rögtön az egyszer használatos persely jutott eszembe, én jópofa kerámiából készülteket (pl. a klasszikus malac formájút is) láttam már kézművesboltokban, illetve mindenféle kirakodóvásáron, biopiacokon is- itt Budapesten is.

Ez is jó megoldás- illetve ha nem szeretnél erre költeni, akkor nekem a fém tápszeres hengeres dobozok jutottak eszembe, amiknek az a kis lapos műanyag fedele van. Arra lehetne vágni egy csíkot a pénzérméknek, a külseje meg sima pillanatragasztóval leragasztható.

Lehet dekorálni ízlés szerint: üvegmatricafestékkel, csomagolópapírral, alkoholos filccel, matricákkal stb.


Ha érettebb a 10 évesed, akkor én még egy valódi saját kis számla nyitásán is gondolkodnék- akkor mondjuk havonta el lehetne vinni a kis pénzét a bankba befizetni (ok, a tranzakciós díj gondolom egy pénzérméből kijön, azt kifizetheted, vagy azzal is tanulhatja, hogy a pénz kezelésének is ára van, de kaphat kamatot stb.), ha használ internetet, akkor megnézhetitek együtt a netbankján az egyenlegét. Picit ezzel az ügyintézések, várakozás, sorszámhúzás, viselkedés stb. is tanulható- főleg ha közeli bankfiókba vagy kisebb településeken ismerős ügyintézőhöz kerültök.


Esetleg lehetsz te a "bankár" otthon és beszélgethettek arról, hogy ha gyűjtögetni, akkor miket vehet belőle- adhatsz rá kamatot, valami jó dologért, eredményért, segítségért hirdethetsz extra kamat akciókat (pl. ezen a héten a hozott ötösökért a megtakarítására fix plusz X forintot vagy hét végén plusz 5% kamatot adsz :)

Egy kis füzetben már szerintem simán meg tudjátok ilyen korú kissráccal csinálni, hogy egyik oldalon a kapott zsebpénzek, "kamatok", a másik oldalon a költései- ezzel is nagyon tudod segíteni a pénzügyi kultúrája alakulását- főleg ha neked is van ilyen költségvetésed, vagy a kedvéért hajlandó vagy pár hónap után a háztartásét ugyanígy levezetni neki.


Majd írd meg, hogy döntöttetek, mit választottatok.

2013. szept. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!